18 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Podobał Ci się pokaz Fallouta?  Sprawdź te sześć gier

Podobał Ci się pokaz Fallouta? Sprawdź te sześć gier

Prawdopodobnie słyszałeś już szum wokół oferty Fallouta na żywo Amazona. Jak się okazuje, jest to wierna i zabawna wersja dziwnej i zabawnej postapokaliptycznej serii RPG. Wersja demonstracyjna na żywo daje wgląd w dziki świat Fallouta i wszystkie dziwne niespodzianki czekające na odkrycie. Prawdopodobnie będziesz chciał wypróbować kilka gier o podobnej koncepcji.

Jeśli jednak zainteresowałeś się już serią Fallout lub masz ją na swojej liście gier do wypróbowania, mamy kilka innych gier do polecenia, które wciągają tak samo jak gry z Bethesda Game Studios. Oprócz podobnych gier skupiających się na wyborze i sprawczości, na naszej liście znajdują się także gry, które podchodzą do postapokalipsy nieco inaczej. Oto więc polecane gry, w które warto zagrać, jeśli nie masz dość Fallouta.

Jałowe ziemie 3

Źródło: inXile Entertainment

Zanim deweloper Interplay odniósł ogromny sukces dzięki oryginalnemu Falloutowi, podwaliny postapokaliptycznej gry RPG zostały po raz pierwszy położone w Wasteland z 1988 roku. Jako pierwsza gra RPG na PC osadzona w amerykańskiej postapokalipsie, Wasteland zawierał naprawdę egzotycznych i wielu najeźdźców, w których można walczyć. starcia taktyczne. Chociaż oryginalna gra Wasteland i jej kontynuacja z 2014 roku są nadal doskonałymi taktycznymi grami RPG, najnowsze Wasteland 3 jest zwieńczeniem serii i doskonałym miejscem na rozpoczęcie dla nowicjuszy.

Wasteland 3 polega na podejmowaniu strategicznych decyzji wraz z zespołem Desert Rangers, oferując złożone i nowatorskie podejście do eksploracji i przetrwania licznych trudnych spotkań w ruinach amerykańskich Gór Skalistych. Kiedy budujesz zaufaną załogę strażników, Wasteland 3 oferuje całą masę zwariowanych spotkań ze złodziejami i innymi dziwnymi frakcjami, które odtwarzają postapokaliptyczny absurd. Jedna z misji koncentruje się wokół sekty czczącej sztuczną inteligencję Ronalda Reagana umieszczoną wewnątrz mechanicznego posągu strzelającego śmiercionośnymi laserami. Wasteland 3 zapewnia potężną, taktyczną grę RPG, która ukazuje absurdalną stronę mrocznej postapokalipsy.

Exodus metra

Źródło: Gry 4A
Źródło: Gry 4A

Seria Metro od dewelopera 4A Games pokazuje, jak wygląda postnuklearna apokalipsa poza Ameryką i w znacznie trudniejszych scenariuszach. Oparta na powieściach science fiction Dmitrija Głuchowskiego seria gier wideo Metro skupia się na przetrwaniu kolejnych wstrząsających starć w pozostałościach postnuklearnej Rosji oraz na walce walczących frakcji o kontrolę. Metro Exodus jest zwieńczeniem trylogii silnych strzelanek opartych na narracji, przenoszących serię w bardziej inspirowane otwartym światem otoczenie, umożliwiające eksplorację i przetrwanie.

READ  Samsung może ograniczyć wydajność 10 000 aplikacji (zaktualizowane)

W Metro Trilogy występuje młody ocalały imieniem Artem i ukazuje jego rozwój od padlinożercy do przywódcy frakcji strażników szukających bezpieczeństwa w ruinach starożytnego świata. Eksplorując i walcząc w różnych regionach Rosji, bohater musi w dużym stopniu polegać na wytwarzaniu i ostrożnym zarządzaniu zasobami, aby przetrwać spotkania z bandytami i mutantami na pustyni. Chociaż dwie oryginalne części to solidne strzelanki, Metro Exodus jest doskonałym punktem wyjścia do serii dla nowicjuszy, ponieważ koncentruje się na przetrwaniu w środowiskach na dużą skalę, jednocześnie dając obsadie postaci satysfakcjonujące zakończenie ich historii przetrwania.

Światy zewnętrzne

Źródło: Obsydian
Źródło: Obsydian

W Obsidian Entertainment wykorzystano wiele talentów, które pracowały nad oryginalną serią Fallout, a po pracy nad Fallout: New Vegas twórcy zaczęli tworzyć zupełnie nową grę, która dotrzyma kroku absurdalnemu humorowi i krwawej akcji przyszłego Fallouta. Oriego już nie ma. The Outer Worlds to inny rodzaj gry RPG, która przenosi dystopijną i głęboko obcą scenerię na skalę galaktyczną. Akcja rozgrywa się w alternatywnej linii czasu, w której korporacyjna Ameryka nigdy nie była regulowana na początku XX wieku, a eksploracja kosmosu doprowadziła do nowej ery kapitalizmu. Przewodzisz grupie odmieńców, którzy podróżują po galaktyce i wpadają w konflikt z gigantycznymi korporacjami, które zarządzają prawie wszystko.

The Outer Worlds to w zasadzie serial science-fiction Firefly zmieszany z Falloutem, mocno nawiązujący do komedii i absurdu hiperkapitalistycznego świata. Podobnie jak w Falloucie, możesz stworzyć swojego bohatera jako płynnie mówiącego odkrywcę, który potrafi wydostać się z kłopotów, lub przebiegłego łotrzyka, który rozwiązuje swoje problemy celnym strzałem z blastera. Dzięki uroczej obsadzie towarzyszy, w tym zawsze niezawodnej Parvati, The Outer Worlds stawia swoich bohaterów i dziką scenerię w centrum uwagi i jest doskonałym wyborem dla tych, którzy szukają RPG bardziej science-fiction.

Horyzont: Zakazany Zachód

Źródło: Guerrilla Games, SIE
Źródło: Guerrilla Games, SIE

READ  NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti jest już w sprzedaży w Serbii, kosztuje 1400 dolarów

Tym, co sprawia, że ​​seria Horizon studia Guerrilla Games jest tak interesująca w postapokaliptycznej scenerii, jest to, że skupia swoją historię na większej tajemnicy tego, co wydarzyło się przed apokalipsą – i dodaje do tego wędrujące, potężne maszyny. Horizon widzi pozostałości ludzkości eksplorujące zdewastowaną Ziemię w obliczu robotycznej apokalipsy, która pozostawiła społeczności rozproszone bez wiedzy o tym, co było wcześniej. Forbidden West kontynuuje doskonałą grę Zero Dawn, prezentując większy poziom szczegółowości swojego świata, jednocześnie dając bohaterowi Aloyowi więcej możliwości podejścia do różnych zadań i postaci. Nie wspominając o tym, że jest więcej maszyn do walki i podporządkowania sobie.

Forbidden West przenosi historię do ruin zachodniego wybrzeża Ameryki, pokazując, jak pozostałości San Francisco i Las Vegas przekształciły się w postapokalipsę robotów. Tym, co sprawia, że ​​odkrywanie gier Horizon jest tak zabawne, jest poznawanie, jak zmienił się świat po apokalipsie i wzięcie udziału w najbardziej odważnych bitwach z zaawansowanymi maszynami, które wymagają starannego planowania i koordynacji umiejętności, aby je pokonać. Seria Horizon naprawdę nawiązuje do postapokaliptycznego cudu i dziwności, a najnowsze duże wydawnictwo Forbidden West prezentuje serię w najlepszym wydaniu.

Stalker: Cień Czarnobyla

Źródło: Świat Gier GSC
Źródło: Świat Gier GSC

Seria STALKER od GSC Game World sprawia, że ​​czujesz się jak część dużego i niezwykle wrogiego świata – a to zapewnia w równym stopniu naprawdę przerażające i ekscytujące chwile. W tym roku pojawi się kontynuacja, a oryginalny STALKER: Shadow of Chernobyl pozostaje fascynującą narracyjną grą przetrwania, opowiadającą o radzeniu sobie z dziwnymi zjawiskami, wrogimi frakcjami w mitycznej strefie i napromieniowanymi pozostałościami Czarnobyla, które z czasem stają się coraz bardziej niebezpieczne. .

Szeroki zarys serii STALKER i to, co czyni ją wyjątkową, to fakt, że oferuje bezlitosny i bardzo klimatyczny świat, z którym musisz się zmierzyć. Oprócz zarządzania cennymi zasobami musisz także zadbać o to, aby Twój bohater był w doskonałej formie i znajdował się z dala od śmiercionośnego promieniowania. Wszystko to dzieje się podczas unikania rywalizujących frakcji, które chcą unicestwić każdego w okolicy, w tym zmutowane potwory czające się w okolicy. W strefie często spotkasz niespodziewaną śmierć, ale oto co sprawia, że ​​STALKER: Shadow of Chernobyl jest klasykiem, z którym możesz żyć: przetrwanie w strefie i zadowalanie się tym, co masz, to po prostu wciągające doświadczenie. Po ostatnich remasterach gry i jej rozszerzeniach nadszedł czas, aby przyjrzeć się nieubłaganej grze RPG akcji.

READ  Co dalej z Windowsem i Surface bez Panos Panay?

Cyberpunka 2077

Źródło: CD Project Red
Źródło: CD Project Red

Od premiery w 2020 roku CD Projekt Red powoli przebudowywał się i rozwijał w oparciu o Cyberpunk 2077 i jest obecnie jedną z najlepszych współczesnych gier RPG na rynku. Ta miejska sceneria science fiction, osadzona w praktycznie bezładnym bezładzie Night City, stanowi miłą odmianę od innych strzelanek i gier RPG, a jednocześnie wciąż drapie postapokaliptyczny dreszcz, ponieważ jest ponura, dziwna i bezlitosna. W przyszłości przekształciło się w ogromne miasto.

Oprócz oszałamiającej obsady postaci – granych przez czołowe gwiazdy, takie jak Keanu Reeves i Idris Elba – Cyberpunk 2077 wyróżnia się podejściem do odgrywania ról i szybką walką, a wszystko to zależy od tego, jak chcesz zbudować swojego przyszłego najemnika . Tym, co tak naprawdę osiąga Cyberpunk 2077, jest to, że umieszcza Cię w środku wrogiego, ale wciąż urzekającego miasta i jest wypełnione różnymi spotkaniami i misjami, z których wszystkie pokazują poziom sprawczości sięgający klasyków RPG, takich jak Fallout i Deus Ex . Atmosfera Night City jest intensywna, a zanurzenie się w rozległych terenach i pustkowiach jest ekscytujące. Jeśli jeszcze nie wypróbowałeś Cyberpunka 2077 i szukasz czegoś, co oferuje satysfakcjonujące i bogate wrażenia z gier RPG, nie możesz się pomylić z nowoczesnym klasykiem CD Projekt RED.

Alessandro Villari jest niezależnym pisarzem dla IGN.