5 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ogólnopolska sieć dosyłowa na terenie Polski

Ogólnopolska sieć dosyłowa na terenie Polski

Nokia i PGE partnerem przy rozbudowie ogólnopolskiej sieci dosyłowej w Polsce

Stanowiąc znaczący krok w kierunku cyfrowej transformacji infrastruktury krytycznej, Nokia została wybrana przez PGE, największego operatora sieci elektroenergetycznej w Polsce, do wdrożenia krytycznej sieci dosyłowej na terenie całego kraju. Wykorzystując siłę technologii IP/MPLS, sieć ta stanowi podstawę łączności dla prywatnej infrastruktury bezprzewodowej, kluczowe łącze dla krytycznej komunikacji pomiędzy przedsiębiorstwami sieci elektroenergetycznych w Polsce.

Słynne możliwości i doświadczenie firmy Nokia

Wybór firmy Nokia wynika z jej dobrze znanych możliwości w dostarczaniu zaawansowanych rozwiązań i niezachwianego zaangażowania w innowacje. Bogate doświadczenie firmy w zakresie komunikacji w sieciach elektroenergetycznych na skalę globalną potwierdziło się podczas procesu selekcji. Dirk Lewandowski, szef Nokia Business Group w Polsce, powiedział, że jest dumny ze współpracy z PGE przy tej strategicznej inicjatywie. Podkreślił, jak technologia IP/MPLS Nokii płynnie integruje się z nowoczesną i wydajną siecią komunikacyjną PGE.

Optymalizacja pracy sieci elektroenergetycznej

Sieć dosyłowa IP/MPLS o szerokim zasięgu może zwiększyć niezawodność i ciągłość operacji w całej sieci energetycznej. Oczekuje się, że oparty na solidnym i bezpiecznym rozwiązaniu firmy Nokia odegra znaczącą rolę w usprawnianiu obecnych i przyszłych zastosowań sieciowych. Oczekiwane korzyści z tego wdrożenia obejmują zwiększoną przepustowość sieci, zmniejszone opóźnienia i większe bezpieczeństwo.

Tworzenie precedensów w energetyce

Współpraca Nokii i PGE stanowi precedens dla integracji zaawansowanej telekomunikacji w energetyce. Podkreśla to znaczenie solidnych sieci komunikacyjnych w ułatwianiu wydajnego i bezpiecznego działania, szczególnie w infrastrukturze krytycznej, takiej jak sieci energetyczne. To partnerstwo jest świadectwem trwającej transformacji cyfrowej w sektorze energetycznym i siły technologii umożliwiającej tę transformację.

READ  3. Dywizja Piechoty przejmuje kontrolę nad Zespołem Zadaniowym Wojska Polskiego