1 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

3. Dywizja Piechoty przejmuje kontrolę nad Zespołem Zadaniowym Wojska Polskiego

3. Dywizja Piechoty przejmuje kontrolę nad Zespołem Zadaniowym Wojska Polskiego

3. Dywizja Piechoty Armii stacjonująca w Fort Stewart w stanie Georgia formalnie objęła dowództwo nad Grupą Zadaniową Armii w Polsce i krajach bałtyckich. Część drogi przez 4. Dywizję Piechoty Tymczasowe rotacje na korzyść europejskich sojuszników.

W ogłoszeniu przekazania odpowiedzialności nie wspomniano o Rosji ani Ukrainie, ale było to ostatnie z serii rozmieszczeń mających na celu powstrzymanie dalszych działań wojskowych Rosji od czasu rozpoczęcia przez nią inwazji na Ukrainę na pełną skalę w lutym 2022 r.

„Po raz kolejny mamy zaszczyt stanąć razem z naszymi polskimi sojusznikami, krajami bałtyckimi i resztą NATO”. powiedział Generał dywizji Christopher Norrie, dowódca generalny 3. Dywizji Piechoty. „Stoimy ramię w ramię przeciwko tyranii i uciskowi i modlimy się, aby ten sojusz w dalszym ciągu był latarnią nadziei dla wszystkich, którzy tęsknią za wolnością i sprawiedliwością na całym świecie”.

Podczas ceremonii, która odbyła się 9 września w Bolesławiku, doszło do wymiany wojsk i zmiany nazw. Task Force Ivy do Task Force Marne odnosi się do motto jednostki 3. Dywizji Piechoty: „Skała Marny”. Przysłowie przedsłużbowe jednostki podczas I wojny światowej.

„3. Dywizja Piechoty została rozmieszczona jako siły rotacyjne, aby wspierać sojuszników NATO, odstraszać dalszą agresję przeciwko państwom członkowskim NATO oraz budować gotowość i interoperacyjność z siłami państwa-gospodarza” – powiedział podpułkownik Matt Fontaine, rzecznik 3. Dywizji Piechoty. – podało „Armi Times”.

Grupa zadaniowa będzie wspierać Marne Europejskie zaangażowanie, zapobieganie i wzmacnianie wysiłków. Grupa zadaniowa składa się z jednostek pancernych, piechoty, lotnictwa i logistyki rozmieszczonych w regionie Morza Bałtyckiego i w Polsce i będzie współpracować z sojusznikami NATO w regionie. Według Komunikat prasowy armii.

W ramach 3. Dywizji Piechoty w całej Europie rozmieszczonych będzie około 4500 żołnierzy. Na poparcie pracyMa ona „współpracować z sojusznikami NATO i regionalnymi partnerami w dziedzinie bezpieczeństwa w celu zapewnienia niezawodnych bojowo sił V Korpusowi, amerykańskim siłom wysuniętym do przodu w Europie”.

READ  Polska nakazuje zapłatę kobiecie, której odmówiono aborcji

Książka standardów V Korpusu Opisuje misję w następujący sposób: „V Korpus ponownie odpowiedział na wezwanie narodu w lutym 2022 r. i został rozmieszczony na Teatrze Europejskim w celu wsparcia europejskiej operacji zapewnienia, odstraszania i wzmocnienia, co okazało się sukcesem TF po wtargnięciu Rosji na Ukrainę 24 lutego 2022 r. .”

Oddziały Task Force Marne dołączą do stacjonujących tam obecnie 2000 żołnierzy 3. Sił Powietrznych.

James jest redaktorem „Army Times” i weteranem piechoty morskiej.