29 lutego, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Oficjalna sprostowanie: amerykański samolot wojskowy rozbija się w morzu u wybrzeży Japonii, zabijając co najmniej jedną osobę

Oficjalna sprostowanie: amerykański samolot wojskowy rozbija się w morzu u wybrzeży Japonii, zabijając co najmniej jedną osobę

TOKIO, 29 listopada (Reuters) – (Ta historia z 29 listopada została poprawiona po wyjaśnieniach ze strony Towarzystwa Spółdzielni Rybackiej Jakuszima, że ​​w paragrafie 5 znaleziono jedną osobę, a nie trzy)

Amerykański samolot wojskowy z ośmioma osobami rozbił się w morzu w Japonii w środę, zabijając co najmniej jednego członka załogi.

Wojsko amerykańskie poinformowało, że do wypadku doszło podczas rutynowej misji szkoleniowej u wybrzeży wyspy Jakuszima, około 1040 kilometrów na południowy zachód od stolicy, Tokio.

„Stan załogi nie jest obecnie znany” – głosi oświadczenie Dowództwa Operacji Specjalnych Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych.

Japońska Straż Przybrzeżna poinformowała, że ​​około trzech kilometrów od brzegu znaleziono coś, co wyglądało na szczątki V-22 Osprey, a jedna osoba później potwierdziła śmierć.

Przedstawiciel Stowarzyszenia Rybackiego Jakuszima początkowo powiedział, że łodzie rybackie znajdujące się w tym rejonie odnalazły w okolicznych wodach trzy osoby, ale później wyjaśnił, że tylko jedną osobę odnaleziono.

Rzecznik lokalnych władz powiedział, że w środę po południu inny samolot Osprey, który prawdopodobnie podróżował razem z rozbitym samolotem, wylądował bezpiecznie na lotnisku na wyspie.

Stany Zjednoczone mają w Japonii ponad 50 000 żołnierzy amerykańskich, wielu z nich na strategicznie ważnych południowo-zachodnich wyspach Okinawa, w obliczu rosnącej chińskiej agresji militarnej wokół sąsiedniego Tajwanu.

Media podały, że do wypadku doszło krótko przed godziną trzecią po południu (06:00 GMT), a świadkowie twierdzą, że lewy silnik samolotu najwyraźniej zapalił się, gdy samolot zbliżał się do lotniska w celu awaryjnego lądowania, pomimo dobrej pogody i światła wiatry.

READ  Hiszpański premier Sanchez proponuje porzucić krawat w celu oszczędzania energii

Według amerykańskiej armii samolot był częścią jednostki stacjonującej na Okinawie, przeszkolonej do transportu i zaopatrywania sił specjalnych.

Japonia, która również użytkuje samoloty Osprey, poinformowała w środę, że zwróciła się do armii amerykańskiej o zbadanie incydentu.

Osprey, opracowany wspólnie przez Boeinga i Bell Helicopter, może latać jak helikopter lub stałopłat i jest obsługiwany przez Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych, Korpus Piechoty Morskiej, Marynarkę Wojenną i Japońskie Siły Samoobrony.

Rozmieszczenie samolotów hybrydowych w Japonii budzi kontrowersje, a krytycy twierdzą, że są one podatne na wypadki. Wojsko amerykańskie i Japonia twierdzą, że obszar jest bezpieczny.

W sierpniu amerykański samolot Osprey rozbił się u wybrzeży północnej Australii podczas transportu żołnierzy podczas rutynowych ćwiczeń wojskowych, zabijając trzech amerykańskich żołnierzy piechoty morskiej.

W grudniu 2016 r. inny samolot wpadł do oceanu w pobliżu południowej japońskiej wyspy Okinawa, co skłoniło Stany Zjednoczone do tymczasowego uziemienia samolotu.

(Raport: Kiyoshi Takenaka, Tim Kelly, Kantaro Komiya, Idris Ali i Phil Stewart – przygotowany przez Mohammeda dla Arabic Bulletin) Tekst: John Geddy. Pod redakcją Davida Dolana, Gerry’ego Doyle’a, Nicka Macfie i Debby Babington

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Uzyskanie praw licencyjnychotwiera nową kartę