23 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Odpowiedzi na krzyżówkę New York Timesa z 6 lutego 2024 r

Odpowiedzi na krzyżówkę New York Timesa z 6 lutego 2024 r

Skocz do: dzisiejszy temat | Trudne dowody

Wtorkowa zagadka – Ci, którzy mnie znają, nauczyli się, że mam tendencję do mimowolnego wokalizowania. Krzyczę podczas ekscytujących filmów. Wzdycham, czytając książkę sentymentalną; I śmieję się, gdy odkrywam szczególnie sprytne hasła do krzyżówek, z których kilka można znaleźć w dzisiejszej układance autorstwa Victora Baroki.

To dwudziesta krzyżówka, której pan Barocas użył dla „New York Timesa” i możesz być pewien, że podczas rozwiązywania problemu moi koledzy byli okresowo plotkowani. Dobrze wiedzieć, że nawet gdy twórcy stają się coraz bardziej doświadczeni, niestrudzenie trzymają nas za łamigłówki.

Zakręciło mi się w głowie na myśl o dzisiejszym odkryciu detektora, ponieważ chociaż nie wiedziałem dokładnie, co się dzieje z wpisami tematycznymi, widziałem, że były to popularne wyrażenia, które zostały w jakiś sposób zmienione.

– Istota listu Drogiego Johna? (21a) jest na przykład miłością, jak w notatce o separacji. Ale ponieważ w siatce nie było spacji, mój mózg odczytał to również jako bardziej naturalne „kocham cię”. To samo w przypadku „Dzwoniącej rakiety w wietrzny dzień?” (54a). To jest CHIME DIN, chociaż zwykle czytam ten ciąg liter jako DŹWIĘK.

62-Across ujawnia, że ​​w tej grze jest coś więcej niż tylko kilka sprytnych słów. Jeśli analiza zostanie przeprowadzona w określony sposób, „Czy chcesz zmienić mapę południowej Anglii?” Mówi nam, co „powinniśmy zrobić z odpowiedziami na wskazówki oznaczone gwiazdką”. Jest to PRZESUŃ DOVER – które można również odczytać jako „PRZENIEŚĆ” w stylu innych pojedynczych wpisów, ale łamie formułę, gdy jest czytane jako PRZENIEŚ „D”.

Moją ulubioną częścią tego tematu jest to, że pan Barocas nie mówi nam, w którą stronę mamy przesunąć „D”. Jest miejsce na dwuznaczność: czy „bawił się w swatkę”? (39a) Co jest bardziej poprawne: sfałszowane sojusze czy sfałszowane sojusze? Obydwa są zasadne, nawet jeśli tylko jeden odpowiada formatowi dowodu.

READ  Ta ukryta sztuczka ułatwi korzystanie z telefonu z Androidem

5a. Ten „kamień w zestawie” skłonił mnie do zastanowienia się nad kamieniami szlachetnymi w pierścionku – co pasuje, biorąc pod uwagę… Zawoalowane kobiety Kapitał na początku tego przewodnika. „Stone” odnosi się do EMMA Stone na planie filmowym.

23 A. Nie dajcie się zwieść częściowej symetrii w „Able He i Elbie”. To po prostu sprytny sposób na nazwanie aktora Idrisa Elby.

47 a. Wbrew powyższym wskazówkom „odzyskuje kilka jardów?” Używa znaku zapytania, aby wskazać swój błąd. Nie ma tu żadnego wielkiego osiągnięcia matematycznego – danymi wejściowymi jest SODS. Najpierw zgadłem SOwS, ale mój błąd został ujawniony, gdy wpis tranzytowy dla „do punktu” był mniejszy niż „bezpośredni”. (To było „na żywo”).

1D. Chociaż obawiam się konieczności rozwiązywania wskazówek przypominających łamigłówki, zawsze doceniam ich odpowiedzi. „Imię kobiece, które jest jednocześnie pierwszymi czterema literami nazwy kraju w Ameryce Środkowej” to ELSA, które stanowi początek Salwadoru.

35 D. Chociaż te „blaty kuchenne?” Nie są to płaskie powierzchnie do krojenia i ugniatania. Być może znajdziesz tam właściwą odpowiedź: minutnik do jajek.

41 D. Jeśli pomieszczenie jest „przejściowe”, można je opisać jako „przechodnie”. Wolałbym nie. Ale nie jestem jednym z czterech twórców w historii Times Crossword, którzy musieli włączyć ten wpis do łamigłówki i nadać jej sens rozwiązującym, więc współczuję.

Istnieje wiele wyrażeń, które używają formy „___ED ____” – ale niewiele z nich nadal ma sens, jeśli usuniesz D z końca pierwszego słowa i dodasz je na początku drugiego. Spodobały mi się wpisy tematyczne. MOVE „D” OVER musiał pełnić podwójną funkcję jako zwykłe wejście – PRZESUŃ/PRZESUŃ DOVER – i detektor. Uznałem, że to dobra rzecz, chociaż przypuszczam, że niektórym osobom może to przeszkadzać. Siatka wyglądała trochę dziwnie z dwoma ośmioznakowymi wpisami i dwoma dziewięcioznakowymi wpisami u góry i na dole, a następnie 15-znakowym wpisem w środkowym rzędzie. Znalezienie kombinacji, która umożliwiłaby uzyskanie wszystkich pięciu, wymagało sporo prób.

Myślę, że podstawowym przesłaniem łamigłówki powinno być „zobacz, jak sprytny jest ten, kto rozwiązał tę łamigłówkę”, a nie „spójrz, jak sprytny jest budowniczy, budując tę ​​imponującą łamigłówkę”. Mam więc nadzieję, że rozwiązujący powiedzą „aha!” chwili wprowadzenia tematu i że rozwiązywanie łamigłówek sprawiało im taką samą przyjemność, jak mi tworzenie ich.

Chcesz wziąć udział w rozmowie na temat gier New York Times, a może uzyskać pomoc w rozwiązaniu szczególnie trudnej zagadki? I tu:

READ  Sony PS5 Pro jest nawet trzy razy szybsze i może pojawić się w wakacje 2024 roku

Forum pisowni

Recenzja Wordle’a

Towarzysz komunikacji