16 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

iOS 17.4 pojawi się w przyszłym miesiącu: oto wszystko, co do tej pory nowe

iOS 17.4 pojawi się w przyszłym miesiącu: oto wszystko, co do tej pory nowe

iOS 17.4 jest obecnie w fazie testów beta z programistami i publicznymi użytkownikami wersji beta. Wiąże się to z szeregiem poważnych zmian w App Store i ekosystemie iPhone'a w UE. Przejdź poniżej, aby podsumować wszystko, co nowe w iOS 17.4, niezależnie od tego, czy mieszkasz w UE, czy gdzie indziej.

Kiedy Apple wypuści iOS 17.4?

Premiera iOS 17.4 planowana jest na pierwszy tydzień marca. Zwykle Apple nie daje nam żadnych wskazówek, kiedy zostanie wydana nowa wersja iOS, ale tym razem jest trochę inaczej. Dzieje się tak dlatego, że iOS 17.4 zawiera niezbędne zmiany w iPhone'ie i App Store wymagane przez unijną ustawę o rynkach cyfrowych.

Ostateczny termin dostosowania się Apple do ustawy o rynkach cyfrowych upływa 6 marca. Oznacza to, że Apple musi wypuścić iOS 17.4 6 marca lub wcześniej.

Nowe funkcje w iOS 17.4

Zmiany w EU App Store

Jedną z największych zmian wprowadzonych w iOS 17.4 jest po raz pierwszy obsługa alternatywnych rynków aplikacji. Dzięki tej aktualizacji firmy takie jak Epic Games będą mogły tworzyć własne rynki aplikacji dla użytkowników iPhone'a.

Więcej zmian w Unii Europejskiej:

 • Obsługa silników przeglądarek innych niż WebKit
 • Nowy wyskakujący komunikat w przeglądarce Safari prosi użytkowników o wybranie domyślnej przeglądarki
 • Obsługuj alternatywne metody płatności za zakupy w aplikacji
 • Możliwość ustawienia aplikacji NFC i wirtualnego portfela dla Apple Pay

Oto podsumowanie naszego pełnego omówienia zmian nadchodzących w ramach iOS 17.4 w odpowiedzi na ustawę o rynkach cyfrowych:

Ulepszona ochrona skradzionego urządzenia

iOS 17.4 zawiera zmianę mającą na celu ochronę skradzionych urządzeń. Teraz użytkownicy mogą wybrać, czy przy zmianie ustawień zabezpieczeń zawsze wymagane jest opóźnienie. Wcześniej jedyną opcją było włączenie opóźnienia, gdy znajdowałeś się z dala od znanych lokalizacji.

Transkrypcje w podcastach Apple

Zdecydowanie moją ulubioną zmianą w iOS 17.4 jest obsługa tekstu w Apple Podcasts. Te transkrypcje są automatycznie generowane przez firmę Apple i są dostępne wkrótce po opublikowaniu odcinka. Interfejs jest podobny do funkcji odtwarzania tekstów w czasie rzeczywistym w Apple Music. Obsługiwane jest wyszukiwanie tekstu, klikanie określonych słów i przeskakiwanie do tej części odcinka i wiele więcej.

READ  GTA 6 dostaje nieoficjalną mapę po przeciekach | GameSpot News — Aktualizacje GS News

Pasek Teraz odtwarzane na dole aplikacji Apple Podcasts również został przeprojektowany w systemie iOS 17.4, dopasowując się do stylu paska Teraz odtwarzane w Apple Music.

Nowe emotikony

W iOS 17.4 dostępnych jest siedem zupełnie nowych emoji:

 • Potrząśnij głową poziomo
 • Potrząśnij głową pionowo
 • ptak feniks
 • Limonka
 • Brązowy grzyb
 • Zerwany łańcuch

Dzięki uprzejmości powyższy obraz przedstawia podgląd tych nowych emoji Nasi przyjaciele z Emojipedii. W iOS 17.4 wprowadzono również zmiany w emoji rodzinnym, takie jak nowe grupy członków rodziny.

Uaktualnij Siri

Siri została zaktualizowana w iOS 17.4 i obsługuje czytanie wiadomości w dodatkowych językach, a nie tylko w języku niestandardowym, którego Siri używa do wszystkich innych zadań.

Nowa opcja jest dostępna w Ustawieniach > Siri i wyszukiwanie > Wiadomości za pomocą Siri. W sekcji Czytaj wiadomości znajduje się przycisk Dodaj nowy język…, który wyświetla monit o podanie zestawu opcji językowych.

Wizja Pro

Systemy watchOS 10.4 i iOS 17.4 zawierają nowy przełącznik dla użytkowników Apple Watch Series 9 i Ultra 2, który umożliwia wyłączenie funkcji Double Tap podczas noszenia Vision Pro. Nowe ustawienie ma na celu uniknięcie konfliktów między Apple Watch i Apple Vision Pro podczas gestów.

Ciekawostki dotyczące iOS 17.4

 • W aplikacjach Podcasty i Muzyka firma Apple zmieniła nazwę kart Słuchaj teraz na karty Strona główna.
 • W przeglądarce Safari pasek adresu jest nieco szerszy niż w iOS 17.3.
 • W aplikacji Ustawienia dostępna jest nowa etykieta Obszar do wyboru w menu Ogólne > Informacje.
 • Możliwość powiedzenia „Siri” zamiast „Hej Siri” została rozszerzona na Niemcy.

Nadchodzi więcej?

Do tej pory Apple udostępniło tylko jedną oficjalną wersję beta systemu iOS 17.4. Spodziewam się, że do czasu oficjalnej premiery iOS 17.4 w marcu zostaną wydane co najmniej dwie lub trzy kolejne wersje beta. Możliwe, że Apple planuje więcej zmian w nowych wersjach beta.

READ  2023 Porsche 911 Carrera GTS Cabriolet America Edition

Czego najbardziej nie możesz się doczekać w iOS 17.4? Daj nam znać w komentarzach.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich, aby zarabiać. więcej.