1 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Najnowsza wersja beta PS5 firmy Sony poprawia udostępnianie dźwięku i ekranu na kontrolerze DualSense

Najnowsza wersja beta PS5 firmy Sony poprawia udostępnianie dźwięku i ekranu na kontrolerze DualSense

Sony rozpoczęło testowanie Nowa aktualizacja beta na PS5 Spowoduje to ulepszenie głośników i mikrofonu kontrolera DualSense, a także dodanie wskaźników i reakcji emoji do funkcji udostępniania ekranu. Aktualizacja jest dostępna dla testerów już dziś za pośrednictwem zaproszenia e-mailowego i obejmuje także możliwość przyciemnienia jasności wskaźnika zasilania PS5.

Oprogramowanie sprzętowe kontrolerów bezprzewodowych DualSense i DualSense Edge zostało zaktualizowane w wersji beta PS5, aby poprawić głośność głośników odtwarzających dźwięki w grze i czat głosowy. Sony ulepsza także możliwości mikrofonów obu kontrolerów DualSense, aby lepiej radzić sobie z hałasem.

„Jakość sygnału wejściowego mikrofonu w tych kontrolerach została poprawiona dzięki nowemu modelowi uczenia maszynowego opartego na sztucznej inteligencji” – mówi Hideaki Nishino, starszy wiceprezes ds. doświadczenia platform w Sony Interactive Entertainment. „Szum tła powstający na skutek naciśnięć przycisków i dźwięku z gry jest tłumiony, co zapewnia lepszą jakość rozmów głosowych.”

Nie martw się, możesz wyłączyć te wskaźniki i emotikony podczas udostępniania ekranu.
Obraz: Sony

Jeśli korzystasz z funkcji udostępniania ekranu na PS5, znajomi będą mogli teraz używać kursorów i reakcji emoji do interakcji z Twoją rozgrywką. „Widzowie mogą przesuwać kursor, wysyłać sygnały lub rysować linie na udostępnionym ekranie, co pozwala im podświetlać określone obiekty lub obszary, aby dokładniej kierować graczem-gospodarzem” – wyjaśnia Nishino.

To brzmi jak świetny dodatek, który pomoże znajomym ukończyć poziom, pokonać bossa lub ukończyć trudną łamigłówkę w grze. Widzowie mogą także wysyłać reakcje emoji do hosta udostępniającego ekran, ale nie martw się, możesz wyłączyć wskaźniki i emotikony, jeśli masz znajomego, który lubi Cię trollować podczas gry.

Nie można całkowicie wyłączyć wskaźnika zasilania PS5.
Obraz: Sony

Najnowszym dodatkiem w aktualizacji beta PS5 jest możliwość kontrolowania jasności wskaźnika zasilania PS5. Do wyboru są trzy opcje: Ciemno, Średnio i Jasno (domyślnie). Niestety nie da się całkowicie wyłączyć wskaźnika zasilania.

READ  Wideo: Analiza techniczna Chrono Cross Remaster Digital Casting

Sony udostępnia dziś wersję beta PS5 wybranej grupie testerów w USA, Kanadzie, Japonii, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji. Aktualizacje wersji beta są zwykle dostarczane do wszystkich właścicieli PS5 w ciągu kilku miesięcy.