29 lutego, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Nowa fundacja stara się pomóc ruchowi na rzecz praw LGBT w Polsce

WARSZAWA, Polska (AP) – Laureat Nagrody Nobla, gwiazda Netflix i modelka należą do członków grupy, którzy we wtorek pomogli we wzięciu udziału w zbiórce pieniędzy dla grup działających na rzecz praw LGBT w Polsce, gdzie geje, lesbijki, osoby biseksualne i transpłciowe dołączyli do konserwatywny rząd i katolicka opozycja.

Podstawa równowagi Polska planuje otrzymać międzynarodowe darowizny na finansowanie firm naziemnych. Działacze oddolni mówią, że potrzebują pomocy w zwalczaniu homoseksualnej retoryki na najwyższych szczeblach polskiego rządu i katolickich przywódców.

Modelka Anja Rubik, jedna z członkiń zarządu, powiedziała: „Nie możemy ufać pomocy pochodzącej z kraju.

Wraz z Rubikiem w panelu Fundacji zasiadają laureatka Nagrody Nobla Olga Dokorsuk, laureatka Nagrody Nobla Agnieszka Holland oraz polsko-kanadyjski szef kuchni Antony Borovsky, jedna z gwiazd Netflixowego serialu „Queer Eye”.

Podczas wtorkowej konferencji internetowej kilku założycieli określiło nową fundację jako sposób na odejście od sprzeciwu wobec dyskryminacji osób LGBT, którą postrzegają jako część szerszego ataku na wartości demokratyczne w Polsce, kraju autorytaryzmu między Zachodem. Europa i Wschód.

Kiedy w zeszłym roku prezydent Andrzej Duda ubiegał się o reelekcję, powiedział, że określenie „LGBT” to „nie ludzie”, ale „ideologia” bardziej niebezpieczna niż komunizm. Minister Edukacji kraju Osoby LGBT nie są równe „zwykłym ludziom”.

Tymczasem przywódcy Kościoła katolickiego również używali terminu „tęczowa plaga”, aby opisać ruch na rzecz większych praw lesbijek, homoseksualistów i osób transpłciowych.

Atmosfera doprowadziła do exodusu niektórych osób LGBT Kraj. Hollande, członek Rady ds. Równości, powiedział, że 70% młodzieży LGBT w Polsce ma myśli samobójcze.

„Musimy walczyć o ich życie” – powiedział.

Sebastian Hejnovsky, ekspert ds. public relations, który jest częścią administracji fundacji, powiedział, że widzi w Polsce konflikt między siłami konserwatywnymi a nowym pokoleniem młodych ludzi, którzy popierają akceptację mniejszości seksualnych.

READ  Lekarz Hudson Massachusetts pomoże ukraińskim pacjentom w Polsce

Powiedział, że w przeciwieństwie do Rosji, gdzie prawa LGBT zostały mocno ograniczone, Polska wciąż może wybrać inną drogę, z małymi szansami na postęp w przyszłości.

„Ludzie muszą wspierać Polskę, ponieważ jest wyraźna szansa na zwycięstwo w tej walce w Polsce” – powiedział Hejnowski.

Nominowani do funduszu to m.in. kampania przeciwko homofobii, Towarzystwo Miłości Stowarzyszenia oraz Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Przeciwdziałania Dyskryminacji.