22 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

20 aktywistów przeszkolonych, by poprawić życie HIV-pozytywnych Ukraińców w Polsce!

20 aktywistów przeszkolonych, by poprawić życie HIV-pozytywnych Ukraińców w Polsce!

AFEW International kontynuuje prace nad poprawą usług zdrowotnych i systemów pomocy społecznej, które odpowiadają na potrzeby ukraińskich osób żyjących z wirusem HIV w Polsce!

W dniach 1-2 lipca VIIV Healthcare (GIPA Accelerator Fund), AFEW International i organizacje partnerskie Stowarzyszenie Profilaktyki Zdrowotnej „Jeden Świat” zaangażowały ukraińskich uchodźców żyjących z HIV w Polsce w temat polityki i praktyki HIV. i Kampani Przeciw Homofobii przeprowadziły w Warszawie 2 szkolenia dla 20 działaczy z Ukrainy.

Pierwsze szkolenie nt. „Zwiększenie wiedzy i umiejętności z zakresu leczenia HIV wśród doradców rówieśniczych” przeprowadziła Aleksandra Raczyńska, lekarz chorób zakaźnych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Drugie szkolenie „Wprowadzenie do działalności organizacji pozarządowych w Polsce” poprowadził trener Michał Pawlega, Starszy Adwokat i Konsultant ds. Fundraisingu w AFEW International.

Vera Variga, koordynator programu międzynarodowego AFU:Polska wspiera obecnie dużą liczbę ukraińskich uchodźców, z których część jest nosicielami wirusa HIV. Chcemy, aby ta społeczność ludzi nie została pozostawiona sama sobie w nowym środowisku, chcemy angażować Ukraińców w procesy decyzyjne, aby ich głos był słyszany, a ich wiedza wykorzystywana w praktyce.

W obecnej fazie projektu szkolimy ukraińskich działaczy, którzy pomogą polskim organizacjom rozwijać nowe usługi dla Ukraińców z HIV, wprowadzać nowe inicjatywy społeczne w zakresie HIV oraz usuwać bariery w leczeniu i profilaktyce.

Na początek chcemy przekazać aspirantom niezbędne informacje na temat organizowania w Polsce usług budowania nowych umiejętności. Pomaga kierować, doradzać, doradzać i wspierać osoby w społeczności żyjącej z HIV. Uczestnicy programu mogą rozwijać i realizować swoje inicjatywy przy wsparciu i udziale polskich firm.

Dodam, że nasze szkolenie jest także wsparciem moralnym dla naszych agentów. Podczas naszego dwudniowego wydarzenia uczestnicy bardzo się do siebie zbliżyli i cieszyli się bliskością podobnie myślących ludzi i rodaków. Kobietom z dziećmi zaoferowaliśmy możliwość udziału w szkoleniu: podczas gdy matki były w pełni zaangażowane w szkolenie, dzieci były pod opieką eksperta i uczestniczyły w programie interaktywnym oraz spacerze po Warszawie.

AFEW International Stowarzyszenie Profilaktyki Zdrowotnej „Jeden Świat” pragnie podziękować partnerom projektu Kampania Przeciw Homofobii, tłumaczce Zorianie Samotiy oraz psychologom za wsparcie. Maria Smirnow.

READ  Prezes KHNP spotkał się z wybitnymi postaciami z Czech i Polski

Notatka

Jeden ze strategicznych kierunków AFEW International Poprawa odporności społeczności i przeciwdziałanie negatywnym skutkom kryzysu na Ukrainie oraz implikacjom dla całego regionu. W związku z tym pod koniec marca 2023 r. uruchomiliśmy program szkoleniowo-mentoringowy dla ukraińskich uchodźców żyjących z HIV w Polsce. Celem projektu jest poszerzenie równego i pełnego udziału ukraińskich uchodźców żyjących z HIV w polskich programach HIV. Oczekuje się, że doprowadzi to do wzmocnienia skutecznych, integracyjnych i responsywnych programów i polityk, opracowanych przy pełnym udziale wszystkich ukraińskich uchodźców żyjących z HIV mieszkających w Polsce. W ramach tego projektu przeprowadzono 6 szkoleń dla ukraińskich uczestniczek (3 online i 3 offline) z lokalnych organizacji działających w obszarze usług związanych z HIV, wspierających społeczności podobne do LGBTQ i kobiet żyjących z HIV.