6 grudnia, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska wysyła do domu sześciu pływaków z Igrzysk Olimpijskich w Tokio

Letnie Igrzyska Olimpijskie 2021 w Tokio21

  • Gdy: Pływanie na basenie: sobota, 24 lipca – niedziela, 1 sierpnia 2021 r.
    • Pływanie na otwartym akwenie: środa, 4 sierpnia – czwartek, 5 sierpnia 2021 r.
  • Gdzie: Olimpijskie Centrum Sportów Wodnych / Tokio, Japonia
  • Bieg: 19:00 / Półfinał i finał: 10:30 (czasu lokalnego)
  • Kompletny stół wodny

Niepowodzenie procesu zgłaszania się przez Polski Związek Pływacki odesłało sześciu pływaków do domu z Igrzysk Olimpijskich w Tokio po przybyciu do Japonii.

Glinicja Govard, Bartos Pissorowicz, Aleksandra Polańska, Mattus Sovanic, Dominika Kozakowska I Jana Józefa Riley był jedynym pływakiem, który został wybrany jako pierwszy w polskim składzie na przełożone Igrzyska Olimpijskie 2020. Pojechali więc do Tokio jako część 23-osobowego polskiego zespołu, którego pełną wstępną listę można przejrzeć na dole tego postu.

Jednak zaraz po przybyciu można było zobaczyć pływaków przytulających się do swoich drużyn i żegnających się z olimpijskim marzeniem, gdy wyjeżdżali z Japonii, ponieważ w zgłoszeniu kwalifikacyjnym wystąpił oczywisty błąd związany z wysłaniem wielu pływaków.

Ten film został opublikowany przez polskie media od pływaka Sovanika.

Post datowany 17 lipca na stronie Polskiego Związku Pływackiego potwierdza, że ​​zaktualizowana lista olimpijska liczy obecnie tylko 17 zawodników, przytaczając kwestie związane z „fina, Komitetem Organizacyjnym MKOl i PKOl zakończyły proces zatwierdzania”.

W oświadczeniu napisano: „Jutro prezes PZP wyda oficjalne oświadczenie zawierające wszystkie informacje dotyczące sytuacji i działalności stowarzyszenia w sprawie aprobaty i decyzji podejmowanych przez organizację”. Możesz przeczytać raport Tutaj.

Dla FINA Polska zakwalifikowała się do następujących igrzysk olimpijskich: sztafeta mężczyzn i kobiet 4×100 m stylem dowolnym, sztafeta mężczyzn 4×200 m stylem dowolnym, sztafeta składana mężczyzn i sztafeta mieszana mieszana.

READ  Polski prezydent podpisał ustawę mającą na celu powstrzymanie gwałtownego wzrostu cen gazu

Standardy Kwalifikacji Olimpijskich FINA mówią, że każdy kraj może zgłosić do sztafety sportowców, którzy osiągnęli minimalną ocenę „B” dla odpowiedniego skoku/dystansu sztafety, do której przystąpili, i obejmują one 10 dodatkowych sportowców Dla kraju, który kwalifikuje się do 5 sztafet.

Po dodaniu indywidualnych kwalifikacji do zawodów zarówno z kategorii A, jak i B, miejsca te zostały obsadzone poza to, co Polska dodała do swojej listy i zdecydowano, kto powinien odejść.

Zdolność Polski do podłączenia przekaźników do gry jest teraz pod znakiem zapytania. Wydaje się, że sztafeta 4×100 m stylem dowolnym kobiet została wyeliminowana, podczas gdy sztafeta 4×200 m mężczyzn może pochodzić z uczestniczących pływaków. W tym zakresie będziemy nadal śledzić skutki tej sytuacji.

Tymczasem kilku polskich pływaków podpisało list otwarty do prezesa Polskiego Związku Pływackiego Pavesa Siomiskiego, wzywający cały zarząd organizacji do natychmiastowej rezygnacji z zaistniałej sytuacji.

W liście czytamy: „Działania stowarzyszenia doprowadziły do ​​bezprecedensowego wydarzenia w historii polskiego sportu”.

„Dodatkowo polskie pływanie – w oczach opinii publicznej i potencjalnych kibiców – zostało wystawione jako pośmiewisko. Będzie to również miało oczywisty wpływ na wszystkich zawodników rywalizujących na co dzień w bieli i czerwieni.

„Apelujemy do Prezesa i całego Zarządu o natychmiastową rezygnację”.

List podpisało 22 pływaków, wyjątek Sprint Ace Kasia VasikTylko dlatego, że nie jest jeszcze w Tokio. Swisswam zwrócił się do Wasika i kilku innych polskich pływaków o informację zwrotną.

Oryginalna polska lista olimpijska:

Mężczyźni

Kobiety