28 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Nico Morello, zwolniony pracownik Tesli, spał w swoim samochodzie i brał prysznic w fabryce, aby uniknąć 90-minutowego dojazdu do pracy.

Nico Morello, zwolniony pracownik Tesli, spał w swoim samochodzie i brał prysznic w fabryce, aby uniknąć 90-minutowego dojazdu do pracy.

Nawet pracownikowi Tesli, który był tak oddany swojej pracy, że spał w samochodzie i brał prysznic w fabryce, nie oszczędzono masowych zwolnień w firmie produkującej samochody elektryczne.

Nico Murillo (29 l.) powiedziano mu w zeszłym miesiącu, że został zwolniony z pracy przez pracodawcę na pięć lat bez wypowiedzenia.

Kierownik produkcji w fabryce Tesli we Fremont w Kalifornii otrzymał w poniedziałek rano wiadomość e-mail z informacją, że jego stanowisko zostało „wyeliminowane w drodze restrukturyzacji” – oznajmił Murillo w oświadczeniu. Opublikuj na LinkedIn.

Z niedowierzaniem Murillo kontynuował jazdę do fabryki, ale kiedy przyjechał i próbował przesunąć swoją plakietkę, nie udało się i ochroniarz mu ją odebrał. Jego konto służbowe również zostało wyłączone.

„Zdobyłem plakietkę, podszedłem do kołowrotu, a potem nie zadziałało, zmieniłem kolor na czerwony i zacząłem piszczeć, a ja pomyślałem: «Czy to prawda?». On – stwierdził KTVU.

Nico Morello (29 l.) powiedziano mu, że w zeszłym miesiącu został zwolniony z pracy na stanowisku kierownika produkcji w fabryce Tesli we Fremont w Kalifornii. Wiadomości KTVU

Morello jest jednym z około 14 000 pracowników, których Tesla zwolniła od kwietnia, co stanowi 10% globalnej siły roboczej firmy.

Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, w notatce skierowanej do wszystkich pracowników z 15 kwietnia nazwał cięcia „trudną decyzją”, ponieważ producent pojazdów elektrycznych stoi w obliczu spadającej sprzedaży.

Morello rozpoczął pracę w Tesli w 2019 roku jako asystent produkcji, a następnie awansował na głównego asystenta produkcji, a na końcu na kierownika produkcji.

W tygodniu Murillo mieszkał poza samochodem na parkingu fabrycznym, aby uniknąć codziennych dojazdów do pracy i z pracy trwających półtorej godziny. Wiadomości KTVU
Morello podgrzewał obiad w fabrycznej stołówce, brał prysznic ze swoją asystentką i spał w swoim samochodzie na parkingu. Wiadomości KTVU

Zaznaczył, że „poświęcił wiele dla firmy”.

Przez pewien okres zeszłego roku Murillo w tygodniu mieszkał poza samochodem na parkingu fabryki, aby uniknąć codziennych dojazdów do pracy i z pracy trwających półtorej godziny.

W fabrycznym pokoju socjalnym podgrzewał kolację, brał prysznic w swoim pomieszczeniu i spał w samochodzie na parkingu.

Pomimo poświęceń i bezosobowego zwolnienia Murillo jest wdzięczny za czas spędzony w Tulsie, dzięki któremu otrzymał odprawę.

Jeździ Teslą Model Y i z dumą nosi sprzęt Tesli.

READ  Dyrektor generalny Amazon: Czas nie zgodzić się z polityką powrotu do biura

„Myślę, że Tesla naprawdę nauczył mnie, jak bardzo szybko pokonywać wyzwania” – powiedział KTVU.

Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, w notatce skierowanej do wszystkich pracowników z 15 kwietnia nazwał cięcia „trudną decyzją”, ponieważ producent pojazdów elektrycznych stoi w obliczu spadającej sprzedaży. Wiadomości KTVU

Morello podjął już nową pracę jako kierownik sklepu GNC w Pleasanton i planuje wystawić na sprzedaż swój dom, aby przez jakiś czas mieszkać przy ulicy, powiedział lokalnemu oddziałowi Fox.

„Moja analogia – gram w piłkę nożną – to tak, jakby coś poszło nie tak, druga drużyna przejmuje piłkę, a potem musisz po prostu pracować z tym, co masz” – powiedział Murillo.