28 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Zyski MARA: Marathon Digital spada po utracie przychodów

Zyski MARA: Marathon Digital spada po utracie przychodów

cyfrowy maraton (NASDAQ: MARA) Akcje spadły w handlu po godzinach po tym, jak firma wydobywająca kryptowaluty opublikowała wyniki za pierwszy kwartał. Zysk na akcję wyniósł 1,26 dolara, co przekroczyło szacunki analityków na poziomie 0,03 dolara na akcję. Dodatkowo przychody za ten kwartał wzrosły o 223,3% do 165,2 mln dolarów. Jednak nie spełniło to oczekiwań analityków na poziomie 180,7 mln dolarów, co prawdopodobnie spowodowało spadek cen.

Wzrost ten był spowodowany wzrostem wartości Bitcoina (Dolar Bitcoin) produkcji i wzrost cen BTC. W rzeczywistości w ciągu kwartału MARA zwiększyła produkcję Bitcoinów o 28% do 2811 BTC, podczas gdy średnia cena wydobywanego Bitcoina wzrosła o 126% rok do roku. Ponadto firma poprawiła szybkość mieszania do 27,8 haszy/s (egzahaszy na sekundę) z 11,5 haszy/s w pierwszym kwartale 2023 r.

Na koniec marca 2024 r. firma posiadała zasoby gotówki i bitcoinów o wartości 1,6 miliarda dolarów. Dodatkowo Marathon planuje zwiększyć wydajność hashrate do 50 EH/s.

Czy MARA to dobra inwestycja?

Cena akcji Marathon wzrosła w ciągu ostatniego roku o prawie 100% ze względu na silny rynek kryptowalut. Ogólnie rzecz biorąc, The Street ma konsensusową ocenę Marathon Digital ze średnią ceną docelową na poziomie 21,76 USD. Jednak opinie analityków na temat akcji prawdopodobnie ulegną zmianie po publikacji wyników.

READ  California Lottery: Uruchom maszynę do loterii i wygraj 10 milionów dolarów