28 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Elon Musk twierdzi, że Tesla wyda w tym roku 500 milionów dolarów na Superchargery po zwolnieniu całego zespołu

Elon Musk twierdzi, że Tesla wyda w tym roku 500 milionów dolarów na Superchargery po zwolnieniu całego zespołu

Elon Musk twierdzi, że Tesla wyda w tym roku ponad 500 milionów dolarów na rozbudowę sieci stacji doładowania po zwolnieniu całego zespołu ładującego.

To wiele mówi o przyczynach strzelaniny.

W zeszłym tygodniu Elon Musk zwolnił cały zespół ładujący Tesli w związku z powszechnymi zwolnieniami w firmie.

Poinformowaliśmy, że posunięcie to doprowadziło do wycofania się Tesli z umów najmu planowanych stacji doładowania i dużego zamieszania wśród partnerów w bieżących projektach.

To niewątpliwie spowolni Teslę w rozwijaniu stacji ładowania.

Musk powiedział wcześniej, że Tesla nadal planuje rozmieścić superładowarki, ale w wolniejszym tempie, koncentrując się na dodawaniu ładowarek do istniejących stacji.

Dyrektor generalny twierdzi, że Tesla wyda w tym roku ponad 500 milionów dolarów na rozbudowę swojej sieci stacji doładowania:

Tesla nigdy nie ogłosiła, ile będzie kosztować wdrożenie superładowarki, ale niektóre dane wskazują na 45 000–50 000 dolarów na ładowarkę, co oznacza, że ​​wydanie 500 milionów dolarów w tym roku wymagałoby mniej więcej takiego samego wdrożenia jak w pierwszym i czwartym kwartale, kiedy Tesla miała kompletną doładowanie . drużyna.

Wcześniej informowaliśmy, że Musk zwolnił zespół Supercharger po tym, jak liderka zespołu Rebecca Tinucci wycofała się z żądanego przez dyrektora generalnego poziomu zwolnień.

W odpowiedzi Musk zwolnił ją i cały jej zespół liczący około 500 osób, a następnie wysłał e-mail do innych dyrektorów, ostrzegając ich, że poprosi ich o rezygnację, jeśli nie zwolnią tylu osób, ilu prosił.

Weź elektryczny

To w dużym stopniu potwierdziło to, o czym mówiłem w odniesieniu do decyzji Elona o zwolnieniu całego zespołu spedycyjnego.

READ  Giełda dzisiaj: aktualizacje na żywo

Nie ma to nic wspólnego z jakąkolwiek zmianą planu dotyczącą żeglugi.

Szefowa wysyłki sprzeciwiła się zwolnieniom i uczyniła Elona przykładem szkody ubocznej dla niej i całego jej zespołu. Wiadomo, że było to pochopne i impulsywne posunięcie.

Nie opierała się ona na żadnej inicjatywie wynikającej z misji ani na zmianie planu dotyczącego sprężarek doładowujących.

Są jednak zwolennicy Elona, ​​którzy twierdzą, że jest to genialne posunięcie z powodów x, y lub z.

W nadchodzących miesiącach, po dokonaniu przez wykonawców przeglądu wszystkiego, co jest w przygotowaniu, niewątpliwie nastąpi spowolnienie we wdrażaniu sprężarek doładowujących. Będzie to miało wpływ na klientów, zwłaszcza jeśli inni producenci samochodów będą nadal przyłączać się do sieci. To jest nieuniknione.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich, aby zarabiać. więcej.