3 lipca, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Nauczycielka Coconut Creek jedzie do Polski, aby uczyć języka angielskiego ukraińskich uchodźców – WSVN 7News | Miami Wiadomości, Pogoda, Sport

Coconut Creek, FLA. (WSVN) – Nauczyciel z Południowej Florydy, który pracował nad programem nauczania tysiące mil przez Ocean Atlantycki. Ma misję pomocy ukraińskim dzieciom, zostały one wyrzucone z domów, nie odszedł z pustymi rękami.

Wieści nadziei trafiają do Polski.

„Ktokolwiek to dostanie, naciskaj dalej. Przekażesz to dalej. Jesteś silny” – przeczytał list Jim Kard.

Kart, nauczyciel matematyki w Coconut Creek, wyjechał w tym tygodniu do Warszawy, aby spakować listy do swojej walizki, aby uczyć angielskiego ukraińskich uchodźców i dzieci uciekających przed wojną.

„Nie mogłem sobie nawet wyobrazić, nie było słów, aby wyobrazić sobie, co zrobili” – powiedział Kart. „Całe ich życie zostało zniszczone, ich dzielnice, miasta, miasteczka zostały zniszczone”.

Nauka nowego języka jest jednym z wielu wyzwań, przed jakimi stają rodziny, gdy odbudowują swoje życie i przeprowadzają się w nowe miejsca.

Kart uczy od ponad 40 lat, ostatnio w Monarch High School w Coconut Creek. Studenci pomogli zaplanować jego podróż, a wielu z nich zapisało osobiste wiadomości, które wysłał. To jedna z rzeczy, których oczekuje najbardziej.

– Nie mogę się tego doczekać – powiedział Kart.

Ma setki wiadomości napisanych przez swoich uczniów dla kolegów, których nigdy nie spotkał.

Jeden list brzmiał: „Strach jest normalny i normalny. Strach jest częścią bycia człowiekiem i nigdy nie pozwól, aby twoje lęki powstrzymały cię od pragnienia tego, czego chcesz od życia. Możesz osiągnąć wszystko ”.

Sprzedawała koszule, aby zebrać pieniądze dla rodziny. Będzie miał do podziału ponad 2000 dolarów.

„Mamy zamiar przekazać te pieniądze ukraińskim rodzinom” – powiedział Kart.

Ponieważ trudno wyobrazić sobie coś potężniejszego niż przesłania edukacji i nadziei, otrzyma większość tego, co niesie ze sobą.

Copyright 2022 Sunbeam Television Corp. Wszelkie prawa zastrzeżone. Treści te nie mogą być publikowane, transmitowane, przepisywane ani redystrybuowane.