24 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Najfajniejsza gra RTS z lat 90. jest teraz dostępna za mniej niż dolara

Najfajniejsza gra RTS z lat 90. jest teraz dostępna za mniej niż dolara

Koniec lat 90. to prawdziwy rozkwit gier strategicznych. Command and Conquer, C&C Red Alert, StarCraft Brood War, Commandos, Age of Empires 2, Total Annihilation, oryginalny Homeworld – łatwo jest zgubić się wśród wszystkich wielkich nazwisk. Ale za moje pieniądze do dziś najfajniejsze i najlepsze gry RTS wszechczasów pochodzą od brytyjskich gwiazd rozwoju, The Bitmap Brothers. Szybki, odważny, zabawny i z jednym z najbardziej unikalnych systemów rozgrywki, jakie znajdziesz, G Pozostaje jedną z moich ulubionych gier komputerowych wszechczasów i jest teraz dostępna za mniej niż dolara.

Wciąż pamiętam dzień, w którym przyjaciel rodziny odwiedził nas na obiedzie, a po posiłku wyjął pudełko z biżuterią i pokazał mojej mamie. Powiedział, że jako wielki fan gier RTS – przedstawił mi także Commandos i Total Annihilation – to jedna z najlepszych gier, w jakie grał. Wyjaśnił, że byłoby to w sam raz dla mnie, ale było w nim trochę przekleństw, więc najpierw chciał to przekazać dalej. Na szczęście zaufałem jego osądowi i wręczono mi egzemplarz książki Z.

Początkowa scena filmu, w której para wędrownych robotów-żołnierzy imieniem Brad i Alan otrzymuje reprymendę od wrzaskliwego komandora Zoda za swoją gnuśność, wystarczyła, żeby mnie wciągnąć. Ale poza głupią prezentacją i atrakcyjną załogą robotów, które tworzą nawet własne siły zbrojne, tym, co sprawia, że ​​Z tyka z minuty na minutę, jest całkowite odejście od tradycyjnej formuły RTS polegającej na gromadzeniu zasobów i budowaniu baz.

Bitwy w Z polegają na kontrolowaniu terytorium. Każda mapa jest podzielona na regiony, a dotknięcie flagi regionu powoduje przekształcenie go w Twój region. Kontrolując obszar, kontrolujesz znajdujące się na nim obiekty – stacje radarowe pokazują pobliskie siły wroga, fabryki robotów i pojazdy pozwalają na powiększanie armii i tak dalej. Ty decydujesz, co chcesz zbudować, a im więcej obszarów kontrolujesz, tym szybciej zostanie to ukończone; W ostatniej chwili tracisz kontrolę nad obszarem i ta jednostka jest teraz tworzona w imieniu wroga.

READ  Samsung Galaxy A54 ze średniej półki trafia na półki sklepowe w kwietniu

Same jednostki są łatwe do nauczenia, a każda z nich ma mocne i słabe strony, a ponadto istnieje kilka interesujących sztuczek, które mogą prowadzić do ciekawych strategii. Jeepy i Gruszki, wyposażone w lekkie karabiny maszynowe, nie wytrzymają długo przeciwko ciężkim czołgom i wieżom wroga, ale mają zdolność strzelania do kierowcy, co pozwala Twoim jednostkom przejąć kontrolę po Twojej stronie. To szybka i szalona gra – czasami staje się dość trudna – ale kiedy już jej spróbujesz, nie ma nic lepszego od niej.

Z (gra RTS) – Zrzut ekranu przedstawiający czerwone jednostki atakujące niebieski fort w tej grze strategicznej czasu rzeczywistego z 1996 roku autorstwa Bitmap Brothers.

Z jest przeceniony o 87% na Steamie do czwartku, 21 marca. Oznacza to, że za jedną z najlepszych gier strategicznych wszechczasów zapłacisz tylko 0,90 USD/0,64 GBP. Ty również możesz Zdobyć W zestawie z kontynuacją Z: Steel Soldiers z 85% zniżką, w cenie 2,24 USD / 1,91 GBP – kontynuacja z 2001 roku była bardziej tradycyjnym RTS-em i w rezultacie z natury mniej interesującą, ale solidną grą samą w sobie, jeśli chcesz pójść na całość.

Aby poznać więcej najlepszych gier strategicznych, które mogłeś przeoczyć w 2024 roku, przygotowaliśmy obszerną listę niezbędnych gier. A jeśli chcesz wrócić do czasów świetności, mamy najlepsze gry retro i klasyki na PC, w które możesz grać do dziś.

Możesz nas także śledzić wiadomości Google Aby uzyskać codzienne wiadomości, recenzje i przewodniki dotyczące gier komputerowych, lub odwiedź naszą stronę internetową Śledzenie transakcji PCGN Aby zarobić sobie kilka okazji.