18 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Podsumowanie plotek o iOS 18: inteligentniejsza Siri, zmiany w projekcie i nie tylko

Podsumowanie plotek o iOS 18: inteligentniejsza Siri, zmiany w projekcie i nie tylko

Jeszcze kilka miesięcy dzieli nas od ujawnienia iOS 18, ale istnieje już wiele plotek i przewidywań dotyczących aktualizacji oprogramowania, jak widać poniżej.


Krążą pogłoski, że iOS 18 będzie zawierał nowe funkcje sztucznej inteligencji inspirowane ChatGPT dla Siri i kilka wbudowanych aplikacji, a Apple planuje dodać obsługę RCS do aplikacji Wiadomości, aby poprawić jakość wysyłania SMS-ów między iPhonem a urządzeniami z Androidem. Krążą również pogłoski, że aktualizacja będzie zawierać pewne zmiany w projekcie, ale szczegółów pozostaje skąpych.

Oczekuje się, że iOS 18 zostanie ogłoszony podczas corocznej konferencji programistów Apple WWDC w czerwcu, a jego szeroka premiera nastąpi we wrześniu.

Inteligentniejsza Siri i generatywna sztuczna inteligencja

Funkcja próbnej Siri w iOS 18Funkcja próbnej Siri w iOS 18
Według źródeł takich jak iOS 18 będzie miał nowe ogólne funkcje sztucznej inteligencji dla Siri, Spotlight, Skrótów, Apple Music, Wiadomości, Zdrowie, Numbers, Pages, Keynote i nie tylko BloombergaMarka Gormana i InformacjaGdziekolwiek to jest.

Dyrektor generalny Apple, Tim Cook, wielokrotnie drażnił się, że firma pracuje nad generatywną sztuczną inteligencją i planuje udostępnić szczegóły „jeszcze w tym roku”.

Popularność generatywnej sztucznej inteligencji wzrosła pod koniec 2022 r., kiedy OpenAI wypuściło ChatGPT, chatbota, który może odpowiadać na pytania i inne podpowiedzi tekstowe. Firma rozszerzyła się także o narzędzia AI do zdjęć i filmów.

Niektóre funkcje generatywnej sztucznej inteligencji mogą być dostępne wyłącznie w modelach iPhone'a 16, o których mówi się, że mają silnik neuronowy ze „znacznie” większą liczbą rdzeni.

Obsługa RCS w aplikacji Wiadomości

Ogólne komunikaty aplikacjiOgólne komunikaty aplikacji
W listopadzie firma Apple ogłosiła, że ​​będzie obsługiwać standard RCS w zakresie przesyłania wiadomości między platformami w aplikacji Wiadomości na iPhonie „później” w 2024 r., więc prawdopodobnie będzie to funkcja iOS 18 oparta na tym przedziale czasowym.

Obsługa RCS powinna wprowadzić następujące ulepszenia w domyślnym sposobie przesyłania wiadomości między urządzeniami iPhone i Android:

  • Zdjęcia i filmy w wysokiej rozdzielczości
  • Wiadomości głosowe
  • Pisanie wskaźników
  • Przeczytaj rachunki
  • Wiadomości Wi-Fi między urządzeniami iPhone i Android
  • Ulepszone czaty grupowe, w tym możliwość opuszczania rozmowy przez użytkowników iPhone'a, w której biorą udział użytkownicy Androida
READ  Według SK Hynix kompaktowe moduły pamięci CAMM trafią do komputerów stacjonarnych

Te nowe funkcje są już dostępne w przypadku rozmów między iPhone'ami z niebieskimi dymkami za pośrednictwem iMessage, a wiele z nich jest również dostępnych w aplikacjach do przesyłania wiadomości innych firm, takich jak WhatsApp i Telegram. Obsługa RCS na iPhonie rozszerzy te funkcje na zielone dymki w aplikacji Wiadomości.

Zmiany projektowe

Projekt iOS 1Projekt iOS 1
W lutowym numerze swojego biuletynu pt. BloombergaApple pracuje nad aktualizacją projektu iOS „już w tym roku” – powiedział Mark Gurman z Apple.

Gurman nie ujawnił jeszcze żadnych konkretnych zmian projektowych planowanych na iOS. Jednak w listopadowym wydaniu swojego biuletynu stwierdził, że kierownictwo wyższego szczebla Apple określiło iOS 18 jako „ambitny i przekonujący” z „kluczowymi nowymi funkcjami i projektami”.

Gorman nie spodziewa się, że iOS 18 otrzyma „przebudowę odzwierciedlającą VisionOS”.

Funkcje ułatwień dostępu

iOS 18 może zawierać nowe funkcje ułatwień dostępu związane z VoiceOver, mową na żywo i rozmiarem tekstu.

Więcej szczegółów

Aby uzyskać dodatkowe informacje, przeczytaj nasz raport na temat iOS 18.