16 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Na Wyspie Węży na Ukrainie straż graniczna w końcu wyzywa się przeciwko siłom rosyjskim

Na Wyspie Węży na Ukrainie straż graniczna w końcu wyzywa się przeciwko siłom rosyjskim

Ukraińcy odpowiedzieli odważnie.

„Rosyjski okręt wojenny”, nadeszła odpowiedź, „Idź sam”.

Rosjanie otworzyli ogień, zabijając 13 pograniczników.


Dołącz

Rosja w

2014

Źródło: Maxar za pośrednictwem Google Earth

Dołącz

Rosja w

2014

Źródło: Maxar za pośrednictwem Google Earth

Dołącz

Rosja 2014

Źródło: Maxar za pośrednictwem Google Earth

Wiadomość o najnowszym buntowniczym stanowisku w sprawie Morza Czarnego rozeszła się w czwartek, podkreślając ponure decyzje, przed którymi stanęli Ukraińcy podczas największego ataku na kraj europejski od II wojny światowej. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział kilka godzin później, że obrońcom wyspy zostanie przyznany tytuł „Bohatera Ukrainy”, najwyższe wyróżnienie, jakie może przyznać ukraiński przywódca.

Kopia nagrania została opublikowana na stronie internetowej . Ukraiński serwis informacyjny Ukraińska PrawdaUkraiński urzędnik potwierdził w Washington Post jej autentyczność. Osobne nagranie, zamieszczone na TikTok, pokazuje, że strażnik graniczny w hełmie i maskach na atolu, znanym również jako Wyspa Zmiinyi lub Wyspa Węży, przeklina po zastrzeleniu. Na jego profilu figuruje jako 23-latek z Odessy, miasta portowego nad Morzem Czarnym.

Historie oporu podczas rozlewu krwi napływały z całej Ukrainy. Przemawiając na konferencji prasowej, Zełenski powiedział, że strażnicy graniczni próbowali chronić wyspę przez większą część czwartku, zanim zostali zabici. Powiedział, że co najmniej 137 Ukraińców zginęło w czasie krótszym niż jeden dzień walk w trakcie trwania operacji.

Wysoki rangą funkcjonariusz obrony USA, który otwarcie omawiał operacje pod warunkiem zachowania anonimowości, przyznał, że usłyszał o ataku na Snake Island w piątek i określił tę wymianę jako „bolesną i jednocześnie inspirującą”.

READ  Rodzina Trevora Reade i prezydent USA Biden mówią, że został zwolniony

„To z pewnością odzwierciedla to, co widzieliśmy w ciągu ostatnich 24 godzin, czyli gotowość Ukraińców do walki o swój kraj i to z odwagą” – powiedział urzędnik.

Wiadomość o starciu wywołała podziw w mediach społecznościowych.

„wyzwanie !!!” Florent Groberg, weteran armii, który otrzymał Medal Honoru za waleczność w Afganistanie, napisał na Twitterze. Nie należy zapominać o tych ukraińskich patriotach. Niewielu rozumie, czym jest prawdziwa odwaga… to jest #stać z Ukrainą”.

„Co mówi o Ukrainie, że mają mężczyzn i kobiety, którzy nie poddadzą się przeważającej sile” – powiedział na Twitterze przedstawiciel Robin Gallego (D-Ariz), weteran piechoty morskiej. „Ukraina to kraj, który chce być niepodległy”.

Gallego powtórzył niedawne wyzywające oświadczenie straży granicznej, umieszczając emoji środkowego palca.

Chociaż 42-hektarowa wyspa jest odosobniona, wyznacza granicę wód terytorialnych Ukrainy, nadając jej strategiczną rolę na Morzu Czarnym, łącząc szlak żeglugowy z ukraińskimi miastami: Odessą, Mikołajem i Chersoniem.

Kontrola nad słabo zaludnioną wyspą kilkakrotnie przechodziła z rąk do rąk w ciągu ostatniego stulecia, służąc jako baza wojskowa dla radarów i innego sprzętu.

Po I wojnie światowej wyspę zajęła Rumunia. Po II wojnie światowej został przejęty przez Związek Radziecki, co doprowadziło do budowy latarni morskiej i bazy wojskowej, według Historia konfliktu Opublikowany na Queen’s University w Kanadzie.

Wyspa stała się własnością Ukrainy po rozpadzie Związku Radzieckiego w 1991 roku, chociaż Rumunia nadal walczyła o jej własność. Ostatecznie międzynarodowy sąd pozostawił Ukrainie kontrolę nad wyspą, a Rumunię większość okolicznych wód.

Dalton Bennett i Maria Louisa Bale przyczynili się do powstania tego raportu.