16 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ministerstwo Spraw Zagranicznych odpowiada Putinowi w sprawie Alaski: „Na pewno jej nie odzyska”.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych odpowiada Putinowi w sprawie Alaski: „Na pewno jej nie odzyska”.

Departament Stanu USA w poniedziałek zdementował doniesienia jakoby prezydent Rosji Władimir Putin nakazał swojemu rządowi zbadanie dawnych „właściwości” kraju za granicą, twierdząc, że Alaska pozostanie w amerykańskich rękach.

Putin podpisał w zeszłym tygodniu nowy dekret przyznający środki na poszukiwanie i rejestrację rosyjskiego mienia za granicą, w tym na terenach byłego Imperium Rosyjskiego i Związku Radzieckiego. Poinformowała o tym rosyjska oficjalna agencja TASS.

W dekrecie, wydanym w związku z trwającą inwazją Rosji na Ukrainę, nie wspomniano konkretnie o Alasce, choć przykuto uwagę blogerów wojskowych, którzy argumentowali, że Putin wykorzystywał dekret do uznania sprzedaży przez Rosję ostatniego państwa granicznego USA w 1867 r. za nielegalną. .

„No cóż, myślę, że mogę w imieniu nas wszystkich w rządzie amerykańskim powiedzieć, że z pewnością nie cofnie tej decyzji” – powiedział podczas konferencji prasowej Vedant Patel, zastępca rzecznika Departamentu Stanu. Konferencja prasowa w poniedziałekCo wywołało śmiech wśród jego słuchaczy.

Instytut Studiów Wojennych Zauważył w zeszłym tygodniu „Dokładne kryteria określające, co stanowi obecną lub historyczną własność Rosji, są niejasne”.

„Kreml może wykorzystać «ochronę» swoich rzekomych aktywów w krajach poza swoimi uznanymi międzynarodowo granicami do kierowania mechanizmami miękkiej siły w państwach poradzieckich i państwach sąsiadujących w celu ostatecznej destabilizacji stabilności wewnętrznej” – napisano instytut w swojej ocenie rosyjskiego ataku. kampania.

On wskazał Do postu w Telegramie Bloger wojskowy zasugerował, że Rosja mogłaby rozpocząć wprowadzanie prawa na Alasce, w niektórych częściach Europy Wschodniej, na Kaukazie i w Azji Środkowej.

Putina w 2014 r Pytanie i odpowiedź W obecności publiczności w studiu opisał sprzedaż z 1867 r. jako „niedrogą” i powiedział, że ludzie „nie powinni się tym przejmować”.

„Moglibyśmy obliczyć równoważną kwotę, ale z pewnością było to niedrogie. Rosja to kraj północny, którego 70% terytorium znajduje się na północy i dalekiej północy. Alaska nie leży na półkuli południowej, prawda? Tam też jest zimno Nie martwmy się tym, dobrze?” Powiedział.

READ  Jestem właścicielem - Najemca nie wyniósł śmieci od roku

Choć Putin zdawał się bagatelizować sprzedaż, rosyjski poseł Siergiej Mironow zasugerował w grudniu, że Moskwa w przyszłości odzyska swoje dawne terytorium.

„Czy chcesz nowego porządku świata? Przyjmij i podpisz. Wenezuela zaanektowała dwudziesty czwarty stan, Gujanę-Essequibo. Dzieje się to pod czujnym okiem wielkiego hegemona Stanów Zjednoczonych. Pozostaje tylko powrót Meksyku Teksas i reszta. Najwyższy czas, żeby Amerykanie pomyśleli o swojej przyszłości.” A także o Alasce” Mironov Napisane w dniu XTwitter wcześniej, w zeszłym miesiącu.

Były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew zażartował z reakcji Ministerstwa Spraw Zagranicznych w poniedziałek: Napisz na X„Według przedstawiciela Departamentu Stanu Rosja nie odbierze Alaski, która została sprzedana Stanom Zjednoczonym w XIX wieku. To wszystko. Czekaliśmy, aż lada dzień zostanie zwrócona. Teraz wojna jest nieunikniona” – napisał wraz ze śmiejącym się emoji.

Prawa autorskie 2023 Nexstar Media Inc. wszystkie prawa są zachowane. Materiał ten nie może być publikowany, emitowany, przepisywany ani redystrybuowany.