27 kwietnia, 2024

Minnesota Mavericks, pionierzy z Denver, awansują do finału Frozen Four

Boston – Denver i Minnesota zagrają w sobotni wieczór o tytuł narodowego hokeja na lodzie mężczyzn, mając szansę zapisać się w historii swoich programów.

Pionierzy wyeliminowali w czwartek z najwyższej tabeli Michigan w półfinałowym meczu Frozen Four 3:2 w dogrywce, awansując do pierwszego meczu o mistrzostwo szkoły od 2018 roku.

Pionierzy, którzy zdobyli tytuł cztery lata temu, starają się o dziewiąte mistrzostwa w hokeju mężczyzn w historii programu, które związałyby Michigan bardziej niż kiedykolwiek z NCAA Division I.

„To był naprawdę dobry mecz hokejowy” – powiedział trener Denver David Karl. „Jesteśmy oczywiście podekscytowani pozytywnym zakończeniem”. „Nasi ludzie utknęli w tym, wykonali robotę i nadal jesteśmy w Bostonie do soboty”.

Minnesota State pokonała rywala Minnesotę 5-1 w meczu półfinałowym. Będzie to pierwszy występ Mavericków w krajowej grze o tytuł. Minnesota State zrobiła swoją pierwszą Frozen Four w zeszłym roku, przegrywając w półfinale z St. Cloud State.

„Frozen Four nie wyszło tak, jak chcieliśmy. Od tego czasu byliśmy w podróży, aby spróbować wrócić tutaj” – powiedział trener Minnesoty, Mike Hastings. „Więc teraz chcemy spróbować wykorzystać szansę, jaką mieli ci ludzie”.

Minnesota State objęła prowadzenie dzięki dwóm bramkom w drugiej połowie strzelonych przez czołowego obrońcę Bentona Masa i świetnego lewego skrzydłowego Reggie Lutza, który pokonał bramkarza Gopher Justina Close. W trzeciej połowie strzelili trzy gole. A pierwszy napastnik Ondrej Pavel zdobył strzał pierwszego obrońcy Jacka McNeely’ego na początku ostatniej tercji. Niezły napastnik David Seely strzelił 4:1 na nieco ponad sześć minut przed końcem. Junior Brendan Fury strzelił pustego gola w siatce, aby strzelić zwycięstwo.

Mavericks zagrali solidną obronę przed gwiazdorskim bramkarzem Drydenem McKayem, który wykonał 16 obrońców. Jedyny gol Gophera padł w jednej z nielicznych gaf Minnesoty: na 11 minut przed końcem pierwszej połowy, w przerwie 2 na 0 od spinu Mavericks, napastnik Matthew Kniss strzelił gola, dając Minnesocie prowadzenie.

READ  Za jakie QB Broncos by się zamienili?

Mackay, starszy z nich, okrzyknął „Hobie Baker!” Będąc fanem Mavericks w tłumie, dotarł do finału nagrody College Hockey Player Honors, która zostanie wręczona w piątek wieczorem w Bostonie. Pozostali finaliści to napastnicy Bobby Brink z Denver i Ben Myers z Minnesoty.

Denver i Michigan rozpoczęły półfinały Frozen Four wcześniej tego wieczoru zaciętą walką między dwoma zespołami głębinowymi.

Bramka lewego skrzydłowego Cartera Savoya z 5:07 przed końcem pierwszej dogrywki wygrała mecz Pioneers. Wolverines próbował zaatakować, zanim dysk został zablokowany. Denver zanotowało obrót piłką, a podanie najlepszego strzelca Brinka zostało przeniesione z prawego rogu przez Savoya do przodu siatki, wysyłając pionierów do świętowania i posyłając najlepiej rozstawione Wolverines do domu.

„Obrócili tam dysk na niebieskiej linii. Próbowałem podać go Bobowi, uderzyłem w słup, a potem oczywiście go odzyskałem. To podanie było świetne. Oddałem pierwszy strzał, a potem odbiłem” – powiedział Savoy. ” Nie ma słów, żeby to opisać. Najlepsze uczucie w historii.”

Brett Stapley i starszy prawy skrzydłowy Cameron Wright zdobyli pozostałe bramki dla Denver, którego solidna gra w strefie neutralnej pozostawiła dynamicznych ofensywnych graczy Michigan poza tabelą wyników.

To był mecz 1:1, który wszedł w trzecią rundę. Pionierzy wyszli na prowadzenie, w trzecim meczu pozostało 14:24. Piłka została zwrócona obrońcy Mike’owi Benningowi we właściwym punkcie, którego strzał z nadgarstka został odbity przez Wrighta obok Erica Portillo.

Ale Michigan zremisowało z wynikiem 10:51 w trzecim meczu. Gra rozpoczęła się od potężnego bloku Marka Estapy po strzale obrońcy Denver Ante Tomisto. Michael Pastogov z Michigan pobiegł w stronę oddziału. Jego podanie skręciło w środek lodu, ale Thomas Bordillo, sprytny drugi uderzenie, zwolnił swoją przewagę, aby wykorzystać odbijający się krążek na remis, który ostatecznie wymusił dogrywkę, ponieważ Denver ukończyłby wyścig Wolverines.

READ  Nawet jeśli elitarni gracze Sacramento faktycznie wydają pieniądze, kim są gracze, którzy biorą ich pieniądze?

Strata pchnęła Michigan w stan niepewności poza sezonem. Wolverines ma siedmiu graczy wybranych w pierwszej rundzie projektu NHL, w tym czterech z pierwszych pięciu selekcji w drafcie 2021. Obrońca Owen Power, rozstawiony w zeszłym roku, ma podpisać Buffalo Sabres po mistrzostwach NCAA.

Kontrakt trenera Michigan Mela Pearsona wygasa 30 kwietnia. Zapytany, czy będzie trenerem Wolverines w przyszłym sezonie, Pearson powiedział: „Dziś wieczorem opowiem tylko o meczu i naszej drużynie”.