1 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Michael Bush sprzedał Yency Almonte Cubs z Dodgers

Michael Bush sprzedał Yency Almonte Cubs z Dodgers

CHICAGO — Dążąc do zbudowania zespołu zdolnego do powrotu na sezon posezonowy, Cubs balansują pomiędzy wzmacnianiem swojej przyszłości a zaspokajaniem najpilniejszych potrzeb. Obydwa osiągnęli w czwartkowej wymianie handlowej z Dodgersami.

The Cubs ogłosili, że pozyskali z drużyny Dodgers bramkarza Michaela Busha (44. miejsce na liście 100 najlepszych zawodników MLB Pipeline) i praworęcznego rezerwowego Yency Almonte. Chicago wysłało kandydata na pitchinga Jacksona Ferrisa i kandydata z zewnątrz Zyheira Hope do Los Angeles, aby sfinalizować transakcję.

Aby zwolnić miejsce w 40-osobowym składzie, łapacz Brian Servin został wyznaczony przez Cubs do przydziału.

Szczegóły handlowe
Cubs zdobyli: 3B Michael Bush (nr 2 Dodgers), RHP Yency Almonte
Dodgers przejmują: LHP Jackson Ferris (Cubs nr 8) z Zair Haub

W Bush w Chicago trafia potężnego leworęcznego nietoperza, który według MLB Pipeline znalazł się na drugim miejscu w drużynie Dodgersów, a w zeszłym roku po raz pierwszy posmakował Majors. 29-letni Almonte jest weteranem sześciu sezonów MLB i daje drużynie Cubs coś do dodania do wybiegu potrzebującego wzmocnień.

Pipeline nazwał Busha „jedną z najlepszych wszechstronnych perspektyw ofensywnych” w klasie draftu 2019, w której Dodgers wybrali go w pierwszej rundzie na 31. miejscu. Pojawiły się pytania o to, gdzie potencjalny kandydat znajdzie dom na diamencie, a w swojej karierze w niższej lidze skakał po boisku.

Ponieważ sytuacja Cubs stoi na poziomie MLB, jest miejsce na ulepszenia zarówno w rogach bramkowych, jak i odbijakach, które prawdopodobnie będą dostępne w wyznaczonym miejscu na pałkarza. Bush, lat 26, ma mniejsze możliwości w lidze, ale jego ofensywny profil stawia go w sytuacji, w której może rywalizować o pracę w dniu otwarcia podczas wiosennych treningów.

W zeszłym sezonie w 98 meczach drużyny Triple-A z Oklahoma City Bush osiągnął wynik 0,323, notując 27 homerów, 26 debletów i 90 RBI. Jego procent uderzeń wynoszący 0,618 plasował się na czwartym miejscu wśród wszystkich kwalifikujących się zawodników z niższej ligi, podczas gdy jego OPS na poziomie 1,049 plasował się na siódmym miejscu. Bush również wykazał się dużą dyscypliną na boisku, odnotowując współczynnik uderzeń na poziomie 18,8%, przy współczynniku chodu na poziomie 13,9%. Ma karierę .919 OPS w nieletnich.

READ  Fantasy Football Tydzień 4 Nieaktywny – kto wchodzi, a kto nie?

Pytanie, na które Dodgers próbują odpowiedzieć – i które teraz będzie zadaniem Cubsów – polega na ustaleniu, gdzie Bush będzie najlepiej pasował. Większość swojej kariery w niższej lidze spędził na drugiej bazie, ale w 2023 r. głównie przesunął się na trzecią bazę. Bush potrafi również grać na pierwszej bazie i testował ją na lewym skrzydle.

Aby pozyskać tak popularnego pałkarza w Busch, Cubs musieli rozstać się z Ferrisem, który zajmował ósme miejsce na liście 30 najlepszych klubów Pipeline. Ferris, który w poniedziałek skończy 20 lat, został wybrany w drugiej rundzie draftu 2022 przez IMG Academy, a w zeszłym roku miał solidny debiut zawodowy w drużynie Single-A Myrtle Beach (3,38 ERA z 77 strikeoutami w 56 rundach).

Hope, która 19 stycznia skończy 19 lat, została wybrana przez Cubs w 11. rundzie draftu zeszłego lata. W zeszłym roku rozegrał 11 meczów w Arizona Complex League, przeskakując pomiędzy wszystkimi trzema pozycjami w bramce i notując OPS na poziomie 0,962.

Almonte powinien pomóc zagrodzie Cubs, która w 2023 r. wspólnie uderzyła w mur i wymaga większej głębi w nadchodzącej kampanii. 29-letni praworęczny uniknął arbitrażu z Dodgersami w listopadzie, zgadzając się na kontrakt o wartości 1,9 miliona dolarów na rok 24.

W 196 meczach w karierze w Majors z drużynami Rockies i Dodgers Almonte ma ERA na poziomie 4,51. Po zdobyciu ERA na poziomie 1,02 w 33 meczach w 2022 roku, praworęczny miał ERA na poziomie 5,06 w 49 meczach w ubiegłym roku, wykonując 49 i 24 spacery w 48 rundach. Almonte osiąga prędkość około 95–96 mil na godzinę ze swoją szybką piłką (obciążoną i czteroseamową), ale w 2023 r. jego arsenał będzie prowadzony przez zamiatarkę (wykorzystanie 50,1%).