30 listopada, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Meta, Apple i Google kibicują decyzji FCC, która może pobudzić nowe aplikacje VR i AR

Meta, Apple i Google kibicują decyzji FCC, która może pobudzić nowe aplikacje VR i AR

Federalna Komisja Łączności zgodziła się w czwartek na udostępnienie widma niektórym urządzeniom, co może pomóc utorować drogę nowym aplikacjom rzeczywistości rozszerzonej i rzeczywistości wirtualnej do noszenia.

Agencja jednogłośnie głosowała za otwarciem pasma 6 GHz dla tak zwanej „nowej klasy urządzeń o bardzo niskim poborze mocy”, np. technologii noszenia.

FCC spodziewa się, że „pobudzi ekosystem najnowocześniejszych aplikacji, w tym technologii noszenia oraz rzeczywistości rozszerzonej i wirtualnej, które pomogą przedsiębiorstwom, zwiększą możliwości uczenia się, poprawią możliwości w zakresie opieki zdrowotnej i zapewnią nowe doświadczenia rozrywkowe” – podaje prasa. początek.

Meta z radością przyjęła to posunięcie, a wiceprezes ds. polityki północnoamerykańskiej Kevin Martin stwierdził w oświadczeniu, że głosowanie jest „wspaniałym przykładem rządowego organu regulacyjnego współpracującego z przemysłem na wczesnym etapie, aby budować przyszłość”.

Firma uważa, że ​​otwarcie pasma 6 GHz jest ważnym krokiem w jej wizji inteligentnych okularów. Rozwój ten oznacza, że ​​przyszłe generacje tego typu urządzeń mogą mieć większą funkcjonalność, nawet gdy użytkownik znajduje się poza domem i z dala od silnego połączenia Wi-Fi.

„Pasmo 6 GHz stało się kluczowe dla przyszłości łączności bezprzewodowej” – stwierdziła w raporcie grupa sprzętowa Google, Pixel. Udostępnij na X, dawniej znany jako Twitter. „Dzisiejsze głosowanie FCC jest zwycięstwem użytkowników Pixela i amerykańskich konsumentów, ponieważ to pasmo będzie teraz dostępne dla szybkich połączeń WiFi typu peer-to-peer”.

Firma opisuje komunikację peer-to-peer na swojej stronie internetowej Witryna dla programistów Androida Jako środek urządzeń
„Połączcie się ze sobą bezpośrednio przez Wi-Fi bez pośredniego punktu dostępu”, co według niego może być przydatne w grach wieloosobowych i aplikacjach do udostępniania zdjęć.

W wydanym w czwartek oświadczeniu Apple podobnie nazwał głosowanie FCC „pozytywnym krokiem naprzód”.

Kiedy FCC poprosiła o uwagi w sprawie umożliwienia nielicencjonowanego korzystania z pasma 6 GHz W 2020 rApple, Broadcom, Meta i Google wezwały agencję do zaakceptowania propozycji, twierdząc, że „umożliwi ona krytyczne przypadki użycia w ramach ekosystemu 5G nowej generacji”.

READ  Fortnite nawiązuje do memu „Martwa gra” w nowym wyglądzie

W Pisemny komentarz Firmy twierdziły wówczas, że utworzenie kategorii urządzeń o bardzo niskim poborze mocy (VLP) – obejmujących gadżety rzeczywistości rozszerzonej i wirtualnej, zestawy słuchawkowe i kontrolery gier – z dostępem do pasma 6 GHz pozwoliłoby tym gadżetom stać się bardziej popularnymi mobilny, jest w stanie działać bez przewodu i poza domem.

„Ta funkcja, w połączeniu z niskimi opóźnieniami i dużą szybkością transmisji danych, będzie wspierać nowe, krytyczne zastosowania, od szkoleń w zakresie operacji ratujących życie po pomoc niewidomym i niedowidzącym Amerykanom” – napisano wówczas firmy.

Ostrzegli również, że brak zezwolenia na bardziej mobilne i zewnętrzne korzystanie z zestawów słuchawkowych AR/VR „poważnie ograniczy ich użyteczność” w przypadkach takich jak „bieganie, wędrówki lub doświadczenia fanów nowej generacji na imprezach sportowych”.

Subskrybuj kanał YouTube CNBC.

Obejrzyj: Czym jest metaświat i dlaczego wydawane są na niego miliardy dolarów?