22 marca, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Meksykańska supergwiazda lucha libre Dragon Lee podpisuje kontrakt z WWE

WWE ma jedno z najlepszych nazwisk w meksykańskiej lucha libre.

Dragon Lee, elitarny prowadzący w ringu, podpisał kontrakt z WWE na początku tego miesiąca i zadebiutuje w promocji w styczniu, powiedział ESPN.

Lee zakończył środę z meksykańską promocją Lucha Libre AAA, tag team matchem ze swoim bratem Dralistico przeciwko FTR o tytuły AAA. Powiedział, że planuje rozpocząć współpracę z WWE w styczniu, zaczynając od ich rozwojowej marki NXT.

Lee, 27-letni zapaśnik w masce, był mistrzem w New Japan Pro-Wrestling, Ring of Honor, AAA i CMLL, najstarszej meksykańskiej organizacji. Pochodzi z zapaśniczej rodziny. Ojcem Lee jest olbrzym o imieniu La Bestia del Ring. Lee był ostatnio ze swoim bratem Dralistico w Meksyku, a inny brat, Rush, występuje w AEW. On i jego rodzina przeprowadzą się do Orlando w najbliższej przyszłości, aby mieć szansę w WWE.

Podpisanie kontraktu przez Lee jest godne uwagi, ponieważ WWE kontynuuje globalną ekspansję, wkraczając na terytoria rozwojowe w kilku innych krajach w 2023 roku. Źródła podają, że Ameryka Łacińska jest priorytetem promocji. Shawn Michaels, legendarny były mistrz, a obecnie starszy wiceprezes WWE ds. rozwoju talentów kreatywnych, który prowadzi NXT, niedawno stwierdził, że promocja skupia się na partnerze NXT w Meksyku.

„Dragon Lee to potężny talent, który natychmiast wniesie wartość dodaną do składu NXT” – powiedział James Kimble, szef strategii i operacji talentów w WWE. „To podpisanie odzwierciedla ponowne skupienie się WWE na globalizacji naszej linii talentów, przy jednoczesnym pozycjonowaniu Ameryki Łacińskiej jako kluczowego rynku”.

Chociaż miał pojedynek z Rushem i jego bliskim przyjacielem Andrade w AEW w sierpniu, Lee powiedział, że bycie w WWE zawsze było „marzeniem” i chce podążać śladami legend, które oglądał dorastając, takich jak Michaels, Batista i oczywiście Rey Mysterio Jr., najsłynniejszy zamaskowany mentor wszechczasów.

Lee powiedział: „Myślę, że mogę być nowym Reyem Mysterio w WWE”. „Potrzebuję tylko okazji”.

READ  Aktor „Yellowstone” mówi, że nie weźmie udziału w rozdaniu nagród SAG ze względu na przepisy dotyczące szczepień

Lee powiedział, że rozmawiał w przeszłości z byłym dyrektorem ds. relacji z talentami WWE, Canyonem Cemanem, ale piłka zaczęła się toczyć ponownie po rozmowie z supergwiazdą WWE, Finnem Balorem, kilka miesięcy temu. Następnie Lee współpracował z Jamesem Kimballem i Trentem Welfingerem, strategami talentów i rozwoju WWE, na drodze do podpisania kontraktu na początku grudnia.

„[Balor] Powiedział do mnie: „Czy chciałbyś być w WWE?” powiedział mi, śmiejąc się. Powiedziałem: „Tak, jasne. Dlaczego nie?” … To było dla mnie coś wyjątkowego”.

Powiedział, że jednym z celów Lee jest praca nad tym, aby stać się dobrym wykonawcą. W ringu jest jednym z najlepszych zapaśników na świecie, który potrafi pracować w różnych stylach, od lucha libre, przez uderzający mocny styl, po techniczną walkę na macie. Lee powiedział, że ciężko pracuje nad swoim angielskim i umiejętnością komunikowania się z fanami przez mikrofon.

„Moim wyzwaniem jest dowiedzieć się więcej o promocjach” – powiedział mi. „Nigdy nie kończysz nauki w pro wrestlingu. Ale za każdym razem, gdy walczysz, uczysz się. Ale jeśli chodzi o nudę, jest to dla mnie coś nowego. Chciałbym nauczyć się czegoś nowego, jak zostać nie tylko zapaśnikiem – artystą”.