31 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kylie Humphreys zdobywa złoto w swoim olimpijskim debiucie w Monopop

Kylie Humphreys zdobywa złoto w swoim olimpijskim debiucie w Monopop

Kylie Humphries, znajoma stojąca na podium kobiecego monobobu, z charakterystycznym medalem na szyi, cicho śpiewa inny hymn narodowy niż jej poprzednie zwycięstwa olimpijskie.

Ten moment był czymś więcej niż tylko złotym medalem. Wygrała go dla Stanów Zjednoczonych na igrzyskach olimpijskich w Pekinie po… Kontrowersyjny podział z Bobsleigh Canada, program, który wzniosła na nowy poziom, zdobywając trzy medale olimpijskie.

„Ta osoba najbardziej odczuwa emocje” – powiedział Humphreys. „Byłem trochę poruszony, kiedy wiedziałem, że muszę tak ciężko walczyć o coś, czego chciałem, i miałem wsparcie i wsparcie siedzące za mną i to zadziałało”.

Po zdobyciu brązowego medalu w 2018 roku Humphries złożył oficjalną skargę na psychiczne i werbalne nadużycia przeciwko kanadyjskiemu trenerowi bobslejów Toddowi Hayesowi. Poprosiła o wyjście z programu i rozpoczęła przedłużającą się konfrontację.

Inne narody zwerbowały Humphreysa z ofertą natychmiastowego obywatelstwa, aby konkurować w Pekinie pod ich flagą. Zamiast tego Humphreys czekał na długi proces uzyskania obywatelstwa USA bez żadnych gwarancji, że wniosek zostanie rozpatrzony w odpowiednim czasie, aby konkurować w Pekinie.

W grudniu uzyskała podwójne obywatelstwo kanadyjskie, co dało jej wystarczająco dużo czasu na zakwalifikowanie się do igrzysk. W poniedziałek wygrała inauguracyjne igrzyska olimpijskie monopop Wydarzenie, w którym sportsmenka pcha i prowadzi sanie po oblodzonym torze.

Humphries utykał przez cztery rundy po 4 minuty 19,27 sekundy. Ilana Myers Taylor, która została wybrana do noszenia flagi podczas ceremonii otwarcia, ale po przybyciu do Pekinu uzyskała pozytywny wynik testu na koronawirusa, opuściła kwarantannę na czas, aby zdobyć srebrny medal dla Stanów Zjednoczonych. Kanadyjka Christine De Bruyne z Kanady wywalczyła brąz.

36-letnia Humphries ma teraz trzy złote medale olimpijskie po zwycięstwach w bobslejach kobiet na Zimowych Igrzyskach w 2010 i 2014 r. Żadna inna kobieta nie zdobyła więcej niż jednego złotego medalu w tym sporcie, odkąd MKOl wprowadził kobiecy bobslej na igrzyskach olimpijskich w 2002 roku.

READ  Były koszykarz z Alabamy, Darius Miles, oskarżony o zabicie Jamiah Gunay Harris: Co wiemy dzisiaj

Ale to zwycięstwo było inne, zwłaszcza gdy Myers powitała Taylor Humphries pod koniec jej ostatniego biegu i owinęła się amerykańskimi flagami. Przyjaciele i rywale, od ponad dekady wymieniają się zwycięstwami i pozycjami między obwodami Pucharu Świata.

Myers Taylor zdobyła brąz w saniach Erin Buck przez dwie kobiety w 2010 roku. Została pilotem, przejmując większą kontrolę nad swoimi saniami i swoim losem. Wygrała srebro z Lauren Williams w 2014 roku, a cztery lata później z Lauren Gibbs.

W poniedziałek Myers-Taylor dzielił podium z Humphreysem na jego trzecich Igrzyskach Olimpijskich.

Nikt jej dzisiaj nie złapał „, powiedział Myers-Taylor, dodając: „Mieliśmy różnice jako koledzy z drużyny. Myślę, że było łatwiej, kiedy rywalizowała o bycie przyjacielem Kanady, ponieważ nie rywalizujemy o zasoby. Nie rywalizujemy dla pracowników hamulców. I wszystkie te różne rzeczy. Ale mam dla niej dużo szacunku.

Bobsled to rodzinne przedsięwzięcie 37-letniego Meyers Taylor. Wyjechała do Pekinu ze swoim mężem Nic Taylorem, zastępcą męskiej drużyny, z ich 2-letnim synem Nico i jej ojcem, Eddiem Meyersem.

Kiedy cała rodzina w końcu uzyskała pozytywny wynik testu na koronawirusa, Myers odizolował Taylora od nich. Pracowała w ciasnym pokoju hotelowym i odciągała pokarm dla Niko.

„Czuje się lepiej niż złoto” – powiedział Myers-Taylor o jej srebrze. „To zdecydowanie najtrudniejszy medal, jaki kiedykolwiek miałem. Zdecydowanie była to najtrudniejsza podróż, aby się tu dostać, więc jest to jak dotąd najbardziej wyjątkowa i jestem bardzo podekscytowana, że ​​mogę zabrać ten medal mojemu synowi”.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski zapowiedział włączenie monobobu do igrzysk olimpijskich w 2018 roku, ale tylko dla kobiet. Mężczyźni nadal są jedynymi zawodnikami w czteroosobowej rywalizacji.

„To, co uwielbiam widzieć w naszym sporcie, to to, że mężczyźni mają szansę na monobob, a kobiety na jazdę na czworakach, a nasz sport rośnie i faktycznie staje się bardzo wyrównany” – powiedział Humphreys.

READ  Finał Mistrzostw Świata 2026 w… New Jersey? Krótki przewodnik po stadionie MetLife | Puchar Świata 2026

Humphries i Taylor Myers będą mieli kolejną szansę na dodanie do swoich ośmiu medali olimpijskich łącznie. Impreza dwóch sanek rozpocznie się w piątek i każda z nich będzie jeździć własnymi saniami.