22 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kontrowersje wokół przemysłu węglowego prowokują Polskę przeciwko sąsiadom

Ale to nie rozwiązuje dużego problemu. Nagłe wycofanie się z węgla, wielu w Polsce, zepchnęłoby ten kraj do poziomu Niemiec, które są silnie uzależnione od importu gazu ziemnego z Rosji.

Polski premier Matzos Moraveki powiedział w tym miesiącu, że rząd nie pozwoli na zamknięcie polskich kopalń, ponieważ „może to zagrozić bezpieczeństwu energetycznemu Polski”.

Jednak pilne są wewnętrzne zagrożenia polityczne związane z szybkim wycofywaniem się z węgla.

Zasiedziały Andrzej Duda, który odwiedził Bogotynę przed zeszłorocznymi wyborami prezydenckimi w Polsce, powiedział, że górnicy oddali Polsce „lepszą przysługę” i nie zostaną porzuceni. Wyborcy miejscy poparli go w wyborach i pomogli mu wygrać.

Lider związkowy elektrowni przy kopalni Turo Andrzej Krezerovsky, p. Powiedział, że zagłosował na Dudę, ponieważ „wzbudził wielki optymizm co do przyszłości węgla”. Pan. To, czy ponownie zagłosuje na rządzące Dudą Prawo i Sprawiedliwość, będzie zależało od tego, czy kopalnia pozostanie otwarta.

Przerażeni, kurczący się, ale zorganizowani i głośni polscy politycy przeciwko górnikom od dawna starają się zrównać żądania dotyczące zielonej energii emanujące z Brukseli z żądaniami elektoratu dotyczącymi miejsc pracy.

„Wszyscy w mojej rodzinie zawsze byli związani z kopalnią tutaj” – powiedział Bokumik Dyskievich, przywódca związkowy w kopalni Turo. Jego dwaj bracia, dwaj siostrzeńcy i siostra są właścicielami państwowego BGE, który zarządza Polską Grupą Energetyczną lub kopalnią i pobliską elektrownią. Jego syn, który pracował w firmie zajmującej się zieloną energią w innym mieście, nie jest jedynym, który utrzymuje się z górnictwa.

READ  Polska świętuje „Złotą Dekadę”, planuje osiągnąć 12 GW mocy fotowoltaicznej do 2022 r. - pv Magazine International