24 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska odrzuca chińskie wsparcie Serbii po zamrożonym porozumieniu z UE EU

Polska odrzuca chińskie wsparcie Serbii po zamrożonym porozumieniu z UE EU

Chiński minister spraw zagranicznych Wang Yi powiedział swojemu polskiemu odpowiednikowi, że Chiny i UE są partnerami, a nie rywalami, i że współpraca pomoże obu stronom.

Polski minister spraw zagranicznych Zibiknev Rao powiedział, że jego kraj uważa, że ​​chińsko-unijna umowa inwestycyjna przyniesie korzyści obu stronom i że obie strony powinny odpowiednio poradzić sobie ze swoimi różnicami. Raport W sobotę.

Ministrowie spraw zagranicznych Rawina i Serbii, Węgier i Irlandii przebywają w Chinach od 29 do 31 maja na zaproszenie Wanga. Rao i Nikolai Celaković z Serbii spotkali się z nim prywatnie w sobotę w mieście Guangxi w południowo-zachodnich Chinach.

Prawodawcy europejscy w dużej mierze się zgodzili Rozkład W tym miesiącu zawiesić zatwierdzanie umowy inwestycyjnej z Chinami w odpowiedzi na sankcje wobec członków obozu. Chiny zemściły się na Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej w związku z sankcjami przeciwko łamaniu praw człowieka w zachodnim regionie Sinciang.