30 listopada, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kongresman wzywa do wszczęcia federalnego śledztwa w sprawie Warner Bros Discovery – ostateczny termin

Kongresman wzywa do wszczęcia federalnego śledztwa w sprawie Warner Bros Discovery – ostateczny termin

Kongresman z Teksasu Joaquin Castro zabiera głos w X, aby skrytykować Warner Bros Discovery za anulowanie 70 milionów dolarów Kojot kontra Szczyt Odpisać zgłoszone podatki w wysokości 30 milionów dolarów. Jak jednak informowaliśmy po raz pierwszy, w tym tygodniu studio zmienia kurs i oferuje film potencjalnym nabywcom, takim jak Amazon Prime (główny konkurent), Apple i Netflix. Decyzja została podjęta przez szefów studia po weekendzie, podczas którego społeczność twórców zadzwoniła do studia w związku z odwołaniem finałowej wersji filmu, a także internetowym protestem, między innymi ze strony twórcy zdjęć Stevena Price’a.

„Taktyka @WBD polegająca na anulowaniu pełnoprodukcyjnych filmów w celu uzyskania ulg podatkowych jest drapieżna i antykonkurencyjna” – napisał Castro, który już wcześniej protestował przeciwko WBD w związku z kwestiami antymonopolowymi.

„W miarę jak Departament Sprawiedliwości i Federalna Komisja Handlu dokonują przeglądu swoich wytycznych dotyczących prawa antymonopolowego, muszą dokonać przeglądu tego postępowania” – kontynuował.

„Jak ktoś zauważył, to jakby spalić budynek w zamian za pieniądze z ubezpieczenia” – dodał.

Zobacz jego tweet poniżej:

Warner Bros. tego nie miało. Jakieś oświadczenia dotyczące dzisiejszej eksplozji Castro X.

Kilka źródeł podało nam, że w tak obciążonym kosztami i zadłużonym środowisku, jak Warner Bros Discovery, dyrektor generalny David Zaslav nie ponosi winy za odwołanie filmu. Szefowie Warner Bros Decyzję podjęli Michael De Luca, Pam Abdi i nowy szef animacji Bill Damaszky z Motion Picture, mimo że szef produkcji nie wahał się martwić o ulgę podatkową od filmu. Chodzi o księgowość i finanse wyścigu.

Nowe kierownictwo WBD nie chce, aby problem zielonego światła poprzedniego administratora miał miejsce, a przy cenie wynoszącej 70 milionów dolarów jest to zbyt wysoki koszt, aby film mógł pominąć emisję kinową i przenieść się do usługi przesyłania strumieniowego Max.

Chociaż kierownictwo produkcji nie leży w naturze martwienia się o umorzenie podatku, zdają sobie sprawę, że w WBD istnieje duża presja, aby wygrać w obliczu posiadania najbardziej dochodowego filmu w dotychczasowej historii studia. lalka Barbie Wartość globalna wynosi 1,4 miliarda dolarów. W Warners narodziła się mentalność skrajnych oszczędności finansowych i jeśli film wydawał się zbyt ryzykowny, aby wydawać na niego środki na marketing, jego dyrektorzy nie chcieli dawać z siebie wszystkiego, uzyskując słaby wynik i obwiniać go za brak zielonego światła. Dzieje się tak pomimo faktu, że wyniki testów dla Kojot kontra Szczyt Było to wystarczająco dużo, aby można było spodziewać się kinowej premiery, a faktem jest, że w nadchodzącym roku harmonogram kin wymaga stałego dopływu filmów. Rzeczywiście, funkcja ta została zaczerpnięta od Stephena Kinga Wiele jest bezpiecznych Zirytowany, że muszę zwrócić się od razu do Maxa, podczas gdy Warner twierdzi, że muszą jeszcze zdecydować o losie horroru Jamesa Wana i Roya Lee.

„Kierownicy studia, mimo że odwoływanie filmu nie leży w ich naturze, dostają darmową przepustkę od góry do dołu, aby uniknąć wszelkiego ryzyka, a to jest wykorzystywane, mimo że jest to niezdrowe” – podaje jedno ze źródeł zaznajomionych z tą sprawą. Kojot kontra Szczyt Sytuacja.

Obecny administrator WBD również stara się chronić markę Looney Tunes pomimo ponownego uruchomienia 93-letniej marki, wywracając ją do góry nogami w przypadku filmów krótkometrażowych, dużego ekranu, telewizji i transmisji strumieniowej.

Producenci i inni dyrektorzy Warners są świadomi tego, co się tutaj wydarzyło, i nie chcą, aby to miejsce było znane jako miejsce, którego aktorzy, talenty i filmowcy powinni unikać. Słyszeliśmy, że chronią swoje terytoria i projekty dla talentów, z którymi mają do czynienia.

„Mówcie, co chcecie o teatralnym chaosie, ale przynajmniej wszystkie te finałowe filmy w czasie pandemii obejrzało jak najszersza publiczność” – dodaje jeden z utalentowanych aktorów.

W kwietniu ubiegłego roku Castro był jednym z czterech demokratycznych prawodawców, którzy wezwali Departament Sprawiedliwości do zbadania WBD po jego morderstwie. Dziewczyna nietoperz Anulowanie, twierdząc, że połączone przedsiębiorstwo zaszkodziło pracownikom i ograniczyło wybór konsumentów.

„Wygląda na to, że… fuzja umożliwiła firmie „przyjęcie praktyk, które mogą być antykonkurencyjne, ograniczać wybór dla konsumentów i szkodzić pracownikom na dotkniętych rynkach pracy”.

READ  Taylor Swift podziwia Sue Ticketmaster w Fiasco Tickets - Rolling Stone