19 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kalifornijskie sieci żywnościowe zwalniają pracowników przed wprowadzeniem nowego prawa dotyczącego płacy minimalnej

Kalifornijskie sieci żywnościowe zwalniają pracowników przed wprowadzeniem nowego prawa dotyczącego płacy minimalnej

Niektóre restauracje fast food w Kalifornii zwalniają pracowników przed wprowadzeniem w kwietniu nowej ustawy o płacy minimalnej wynoszącej 20 dolarów, która może znacząco wpłynąć na ich wyniki finansowe.

Wiele restauracji, zwłaszcza sieci pizzerii, zaczęło zwalniać pracowników, próbując wyprzedzić potencjalne konsekwencje finansowe. Dziennik Wall Street wspomniany.

Michael Ojeda, lat 29, kierowca Pizza Hut w Ontario w Kalifornii, powiedział gazecie, że w grudniu otrzymał zawiadomienie od franczyzobiorcy Pizza Hut Southern California Pizza, w którym poinformował go, że jego ostatni dzień pracy przypada na luty.

„Pizza Hut była moją ścieżką kariery przez prawie dekadę i bez ostrzeżenia została przerwana” – powiedział Ojeda.

Subway zgadza się sprzedać firmie Roark Capital, kończąc prawie 6 dekad własności rodzinnej

Pizza Hut i inne sieci fast foodów zdecydowały się zwolnić pracowników w związku z wprowadzeniem ustawy o płacy minimalnej wynoszącej 20 dolarów, która ma wejść w życie w kwietniu. (Pizza Hut/Fox News)

W zeszłym roku kilka oddziałów Pizza Hut w Kalifornii złożyło zawiadomienia w celu zapewnienia zgodności z ustawą o dostosowaniu pracowników i powiadamianiu o przekwalifikowaniu pracowników, informując, że zaprzestaną świadczenia usług dostaw. Wiele usług dotyczyło pracy kierowców dostawczych.

W grudniu firma produkująca pizzę z południowej Kalifornii ogłosiła, że ​​zwalnia około 841 kierowców w całym stanie. Zmiany będą miały wpływ na lokalizacje Pizza Hut w Los Angeles i Orange, Hrabstwa San Bernardino, Riverside i Ventura.

„Kiedy wybrani franczyzobiorcy z Kalifornii zdecydują się na wprowadzenie zmian w swoim podejściu do zatrudniania, dostawa pozostanie dostępna za pośrednictwem aplikacji mobilnej Pizza Hut, strony internetowej i zamówień telefonicznych, a jakość składania zamówień przez klientów pozostanie niezmieniona” – powiedział FOX Business rzecznik Pizza Hut. na czas.

READ  W ramach testu skutków proponowanych przepisów Google blokuje dostęp do niektórych witryn informacyjnych w Kalifornii

Z firmą skontaktował się Fox Business.

Jak podaje gazeta, spółka Round Table Pizza, założona w Menlo Park w Kalifornii, podała, że ​​planuje w tym roku zwolnić około 1280 kierowców dostawczych. Excalibur Pizza LLC podała, że ​​zwolnieni pracownicy to kierowcy dostawczy, jak podała FOX Business spółka-matka Round Table, FAT Brands.

„Franczyzobiorca przenosi swoje usługi dostawcze na stronę trzecią. Chociaż jest to niefortunne, postrzegamy to jako przeniesienie miejsc pracy” – czytamy w oświadczeniu. „Jak wiadomo, wielu operatorów restauracji w Kalifornii przyjmuje to samo podejście ze względu na wyższe koszty operacyjne. Oczekujemy, że z kolei zewnętrzni dostawcy usług dostaw odczują ożywienie w swojej działalności, co będzie wymagało z ich strony dodatkowego personelu”.

Na Manhattanie zostaje uruchomiona restauracja CHICK-FIL-A z dostawą na wynos i wyłącznie za pośrednictwem telefonu komórkowego

Torba dostawcza DoorDash Inc

Dostępna jest torba dostawcza DoorDash Inc. Na podłodze w restauracji Chef Geoff w Waszyngtonie, USA, czwartek, 26 marca 2020 r. (Andrew Harrer/Bloomberg za pośrednictwem Getty Images/Getty Images)

FAT Brands przyznała, że ​​w wyniku tej zmiany opłaty za dostawę mogą wzrosnąć, a klienci mogą zobaczyć wyższe ceny.

Brian Hom, właściciel dwóch restauracji Vitality Bowls w San Jose, powiedział, że prowadzi swoje sklepy zatrudniając dwóch pracowników, a nie jak zwykle czterech. Niedobór personelu oznacza dłuższy czas oczekiwania dla klientów i wyższe ceny w celu pokrycia dodatkowych kosztów pracy.

„Zdecydowanie nie będę już więcej zatrudniał” – powiedział gazecie.

Prawo płacowe dotyczy pracowników sieci fast foodów mających 60 lub więcej lokalizacji na terenie całego kraju.

Zwolennicy twierdzą, że wielu pracowników fast foodów nie jest nastolatkami pracującymi w swojej pierwszej pracy, jak twierdzą przeciwnicy.

„Restauracje walczą o utrzymanie się nad poziomem morza, a Demokraci rzucili na nie kowadło” – powiedział Fox Business przywódca Republikanów w Zgromadzeniu Kalifornijskim James Gallagher. „Ostrzegaliśmy Demokratów, że ta nowa kadencja będzie kosztować miejsca pracy. Zignorowali nas, a mamy do czynienia z najwyższą stopą bezrobocia w kraju, która wkrótce się pogorszy”.

Pobierz FOX Business gdziekolwiek jesteś, klikając tutaj

Sieci wyłączone z nowego prawa to te, które przygotowują i wypiekają na miejscu chleb, który ma być sprzedawany jako samodzielna pozycja w menu. Początkowo Panera Bread była zwolniona z podatku do czasu pojawienia się zarzutów, że gubernator Kalifornii Gavin Newsom nalegał na zwolnienie w imieniu miliardera Grega Flynna, wieloletniego darczyńcy Newsom, który jest właścicielem dwudziestu lokalizacji Panera w całym stanie.

Newsom zaprzeczył zarzutom. W lutym powiedział, że Panera będzie musiała przestrzegać prawa.