19 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Aktualne aktualizacje dla rynków azjatyckich: inflacja w USA, jen BOJ

Aktualne aktualizacje dla rynków azjatyckich: inflacja w USA, jen BOJ

6 godzin temu

Korean Air uzyskuje zgodę UE na fuzję Asiana Airlines

Korean Air to największa linia lotnicza w Korei Południowej. Samoloty Korean Air na międzynarodowym lotnisku Gimpo w Seulu, Korea Południowa.

Seung Joon Cho | Bloomberga | Obrazy Getty’ego

– oznajmił koreański Air We wtorek Komisja Europejska zatwierdziła połączenie przewoźnika z Asiana Airlines.

Akcje Korean Air spadły w środę w popołudniowych notowaniach o 1%, podczas gdy akcje Asiana Airlines spadły o prawie 8%.

Zatwierdzenie zostało wydane pod warunkiem sprzedaży przez Asiana Airlines swojej działalności cargo i wyeliminowania czterech pokrywających się tras pasażerskich między Koreą a Unią Europejską.

„Środki te mają na celu utrzymanie konkurencyjnego otoczenia na właściwych rynkach” – stwierdzono w oświadczeniu Korean Air.

Po zakończeniu fuzji Korean Air musi znaleźć kupca na działalność cargo Asiany.

„Za zgodą Komisji Europejskiej Korean Air w dalszym ciągu koncentruje się na rozmowach z amerykańskim organem ds. konkurencji, aby jak najszybciej sfinalizować kompleksowe przeglądy fuzji” – oznajmił Korean Air.

Transakcja o wartości 1,4 miliarda dolarów została po raz pierwszy ogłoszona pod koniec 2020 roku i nie uzyskała jeszcze zgody organów regulacyjnych od władz USA.

– Shreyashi Sanyal

10 godzin temu

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych Japonii wzrosła, gdy jen spadł powyżej 150

Rentowność 10-letnich japońskich obligacji skarbowych wzrosła w środę do 0,766, najwyższego poziomu od 11 grudnia.

Ten krok następuje w chwili, gdy jen spadał siódmą sesję z rzędu, spadając poniżej poziomu 150 w stosunku do dolara.

Zgodnie z polityką kontroli krzywej dochodowości Banku Japonii, Bank Japonii ustala rentowność 10-letnich japońskich obligacji rządowych na poziomie około 0%, utrzymując jednocześnie poziom rentowności. Górny limit wynosi 1% „w celach informacyjnych”.

– Lim Hui Ji

10 godzin temu

READ  Raport o wynikach Oracle (ORCL) za trzeci kwartał 2024 r

CNBC Pro: Poza producentami samochodów, główny strateg Morningstar wymienia dwie ukryte spółki, które odegrają rolę w rewolucji pojazdów elektrycznych

W branży samochodów elektrycznych obserwuje się zaciętą konkurencję między ulubioną przez inwestorów Teslą a kilkoma chińskimi producentami samochodów, takimi jak BYD.

Jednak jeden ze strategów skupia się na szerszym ekosystemie pojazdów elektrycznych.

„Chociaż Tesla pojawia się na pierwszych stronach gazet, niekoniecznie uważamy, że to producenci pojazdów elektrycznych poradzą sobie najlepiej” – powiedział David Sekera, główny strateg rynkowy w Morningstar, wymieniając w centrum uwagi dwie firmy, które lubi.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Amala Balakrishner

11 godzin temu

Japoński jen przekracza 150 wobec dolara i osłabia się siódmy dzień z rzędu

W środę jen japoński wzrósł do 150 jenów za dolara, spadając siódmą sesję z rzędu.

Masato Kanda, główny dyplomata walutowy kraju, podobno powiedział, że „ostatnie ruchy na rynku walutowym są szybkie” w przypadku jena.

Według Reutersa Kanda zauważył również, że władze monitorują tę działalność i w razie potrzeby podejmą „odpowiednie działania na rynku Forex”.

Wyjście Banku Japonii z ujemnych stóp procentowych i innych środków politycznych było przedmiotem zainteresowania inwestorów w związku z oczekiwaniami na obniżki stóp procentowych przez Rezerwę Federalną USA w tym roku.

– Shreyashi Sanyal

10 godzin temu

CNBC Pro: Czy rajd będzie kontynuowany w Japonii? Oto, co mówią profesjonaliści i jak inwestować

Inwestorzy przybywali na rynki japońskie, wielokrotnie spychając je do rekordowych poziomów.

Czy jednak jego wzrost będzie kontynuowany i jak inwestorzy powinni grać na tym azjatyckim rynku?

Oto, co mówią Wall Street i inni profesjonaliści oraz jak inwestować – w tym w jakie akcje kupować.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

-Weezin Tan

14 godzin temu

READ  Boeing 737 Delta ląduje awaryjnie w Minneapolis-St. Międzynarodowe lotnisko w Paulu

Dow Jones odnotowuje największą jednodniową stratę od marca 2023 r

Giełdy zamknęły się we wtorek na niższych poziomach po cieplejszym niż oczekiwano styczniowym raporcie o inflacji, który spowodował, że giełda spadła wcześnie rano.

Indeks Dow Jones Industrial Average spadł o 524,63 punktów, czyli 1,35%, do 38 272,75 punktów. To był najgorszy dzień dla indeksu 30 spółek od marca 2023 r. S&P 500 spadł o 1,37%, zamykając się na poziomie 4953,17, podczas gdy Nasdaq Composite spadł o 1,80%, zamykając się na poziomie 15 655,60.

-Lisa Kailai Han

15 godzin temu

Ceny ropy naftowej rosną pomimo utrzymującej się inflacji w Stanach Zjednoczonych

We wtorek kontrakty terminowe na ropę naftową wzrosły pomimo utrzymującej się inflacji w USA, która pchała giełdę w dół.

Marcowy kontrakt na ropę naftową West Texas Intermediate wzrósł o 95 centów, czyli 1,24%, i osiągnął cenę 77,87 dolarów za baryłkę. Cena rozliczeniowa kontraktu Brent na kwiecień została ustalona na 82,77 dolarów za baryłkę, co oznacza wzrost o 77 centów, czyli 0,94%.

WTI ma trudności z wybiciem się z przedziału około 68–78 dolarów za baryłkę w obliczu niepewności związanej z wojną na Bliskim Wschodzie oraz niejasnych perspektyw podaży i popytu na ten rok.

Jednak WTI i Brent wzrosły w ciągu roku odpowiednio o około 8,68% i 7,44%.

-Spencer Kimball

16 godzin temu

Wszystkie sektory S&P 500 odnotowują straty

We wtorkowe popołudnie notowania wszystkich 11 sektorów wchodzących w skład indeksu S&P 500 spadły o co najmniej 1%. W sumie indeks benchmarkowy stracił około 1,8%.

Akcje nieruchomości doprowadziły do ​​spadków indeksu, na co wpływ miał 5% spadek akcji spółek Boston Real Estate i Alexandria Real Estate. Sektory użyteczności publicznej i sektory konsumenckie również miały wpływ na indeks S&P 500, a każdy z nich spadł o ponad 2%.

READ  Waluty azjatyckie, które najbardziej skorzystają na obniżkach stóp procentowych Fed

Najmniejszy spadek odnotowano natomiast w służbie zdrowia, wynoszącej 1,2%. Straty sektorowe zostały złagodzone przez ponad 2% zyski w spółkach Incyte i McKesson.

-Alex Haring