18 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Raporty: Mike Budenholzer zgadza się zostać kolejnym trenerem Phoenix Suns

Raporty: Mike Budenholzer zgadza się zostać kolejnym trenerem Phoenix Suns

Według doniesień, dzień po zwolnieniu Franka Vogela, Phoenix Suns zatrudnili dwukrotnego Trenera Roku NBA, Mike’a Budenholzera.

Feniks (AFP) – Mike Budenholzer zgodził się trenować Phoenix SunsWedług wielu raportów franczyza zwraca się w stronę człowieka, który pokonał ją w finałach NBA w 2021 roku.

54 lata Budenholzer wchodzi za Franka VogelaKtóry został zwolniony w czwartek po jednym sezonie. Zarówno ESPN, jak i The Athletic podały, że umowa Budenholzera obowiązywała przez pięć lat.

Budenholzer – z Holbrook w Arizonie – Był trenerem Milwaukee Bucks w 2021 roku, kiedy drużyna odrobiła straty 2:0 i pokonała Suns w finale.

Phoenix nigdy nie zdobył tytułu mistrzowskiego, a w ciągu 56 sezonów trzy razy docierał do finałów.

Doświadczony trener będzie miał za zadanie wycisnąć jak najwięcej z trio składającego się z Kevina Duranta, Devina Bookera i Bradleya Beala. Grupa nigdy nie zelżała pod wodzą Vogla, kończąc poprzedni sezon z rekordem 49-33, zanim została pokonana przez Minnesotę w pierwszej rundzie play-offów.

Budenholzer został zwolniony przez Bucks po pięciu sezonach w 2023 roku W zeszłym sezonie nie był trenerem NBA. Był także trenerem Atlanta Hawks w latach 2013–2018, a jego bilans w ciągu 10 sezonów wyniósł 484–317.

READ  Tyrese Haliburton są cztery mecze od straty 40 milionów dolarów z powodu „głupich” przepisów NBA