13 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Jak funkcja ochrony skradzionego urządzenia w iOS 17.3 może zaoszczędzić pieniądze i stres

Jak funkcja ochrony skradzionego urządzenia w iOS 17.3 może zaoszczędzić pieniądze i stres

On gra

Najnowsza aktualizacja oprogramowania Apple – 17.3 – ma ważną funkcję polegającą na tym, że aby w tym momencie się przełączyć, musisz przerwać wszystko, co robisz.

to jest nazwane Chroń skradzione urządzeniaChociaż konkretnym przestępstwem, przed którym chroni, może być „rzadki„Według Apple dwóch dziennikarzy technologicznych i tysiące ofiar, które straciły miliony dolarów, nie mogą się zgodzić.

„W wiele weekendów budzę się i słyszę e-maile od ofiar, które informują mnie, że przydarzyło im się dokładnie to samo. „Straciły zdjęcia i oszczędności życia sprzed kilkudziesięciu lat i były zszokowane, że ich iPhone nie był tak chroniony, jak im się wydawało” – felietonista Starszy specjalista ds. technologii osobistej w The Wall Street Journal. Joanna Stern Powiedział mi w rozmowie telefonicznej.

Sterna i jego kolegi Nicole Nguyen Ostatni rok spędziłem na raportowaniu rosnącej przestępczości na świecie: złodzieje wykorzystują luki w oprogramowaniu Apple – i ludzkości.

Oszuści proszą kogoś o ujawnienie hasła – często żerują na ludziach w barach i udają, że chcą udostępnić kontakty – lub mogą sfilmować osobę odblokowującą ich telefon. W momencie otrzymania hasła zabierają również właściwy telefon.

Zanim ofiary zorientują się, że ich telefony zniknęły, już je wyłączają, a szał przestępczy jest już w toku.

„To była bardzo prosta sztuczka. «Zdobądź hasło, weź telefon i zdobądź pieniądze»” – wyjaśnia Stern. „10 000 dolarów to zwykle minimalna kwota [from one victim], przy czym maksymalna kwota za pojedynczy skradziony telefon wynosi około 50 000 dolarów. Stern powiedział również, że ostatnio celem tego przestępstwa socjotechnicznego jest coraz większa liczba seniorów.

READ  Steam, Epic i GMG anulują zamówienia przedpremierowe na Ghost of Tsuima PC w krajach spoza PSN

„Nie znamy dokładnych statystyk na ten temat [crime]„Rozmawiałem jednak z organami ścigania w miastach na całym świecie, które mówią: «To duży problem i nie wiemy, co z tym zrobić»” – dodaje Stern.

Chociaż organy ścigania mogą nie być w stanie spowolnić nowej fali porwań i konfiskat, najnowszej dokonanej przez firmę Apple Chroń skradzione urządzenia Zaleta z pewnością może. „Nie ma nic do stracenia, jeśli to włączysz” – zgadza się Stern.

Jak aktywować ochronę przed kradzieżą urządzenia

Upewnij się, że Twój iPhone ma zainstalowany najnowszy system operacyjny 17.3. Najłatwiej to sprawdzić, wybierając Ustawienia > Ogólne > Aktualizacja oprogramowania.

Stąd przejdź do ustawień. Zacznij od wpisania „chroń skradzione urządzenie” w pasku wyszukiwania u góry ekranu. Powinieneś zobaczyć opcję natychmiastowego kliknięcia. Następnie Apple mówi:

Nawet jeśli takAutomatyczne aktualizacje„Przy włączonym przełączniku często trzeba przejść do ustawień i dotknąć go ręcznie, aby go popchnąć. (Nie wiem dokładnie dlaczego, ale wszyscy, których znam, muszą to zrobić ręcznie, mimo że mają tę funkcję „włączoną”).

 • Na iPhonie z funkcją Face ID: Stuknij opcję Identyfikator twarzy i hasło, a następnie wprowadź hasło.
 • Na iPhonie z przyciskiem Home: Stuknij opcję Touch ID i hasło, a następnie wprowadź hasło.

Przewiń w dół do sekcji Ochrona skradzionego urządzenia, a następnie dotknij opcji Włącz ochronę.

Jeśli masz problemy z uzyskaniem ochrony przed kradzieżą urządzenia na swoim iPhonie, upewnij się, że jest on zgodny z iOS 17Następnie spróbuj tego:

1. Upewnij się, że masz uwierzytelnianie dwuskładnikowe:

 • Wybierz Ustawienia > Twoje imię i nazwisko > Hasło i zabezpieczenia. Kliknij Włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Następnie naciśnij „Kontynuuj” i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

2. Spróbuj tego Ustawienia:

 • Przejdź do Ustawień, a następnie dotknij Identyfikator twarzy i hasło.
 • Wprowadź hasło swojego urządzenia.
 • Kliknij, aby włączyć lub wyłączyć ochronę przed kradzieżą urządzenia.
READ  Gracze Helldivers 2 zniszczyli całą wrogą frakcję, więc co teraz dzieje się w Super Earth?

Do czego służy to nowe ustawienie?

Po włączeniu tej funkcji złodziej nie będzie mógł wejść na Twoje konto ani go zamknąć. Twój iPhone wymaga teraz dodatkowego uwierzytelnienia, aby uzyskać dostęp do niektórych informacji. Zapobiega również pewnym zmianom, jeśli wykryje, że nie znajdujesz się w zaufanej lokalizacji, takiej jak dom lub biuro.

W takim przypadku Apple zauważa, że ​​przed podjęciem określonych działań należy uwierzytelnić się za pomocą Face ID lub Touch ID, na przykład:

 • Używaj haseł lub kluczy zapisanych w pęku kluczy
 • Użyj zapisanych metod płatności w przeglądarce Safari (automatyczne uzupełnianie)
 • Wyłącz tryb utracony
 • Skasuj całą zawartość i ustawienia
 • Złóż wniosek o nową kartę Apple Card
 • Wyświetl numer swojej wirtualnej karty Apple Card
 • Wykonaj pewne działania Apple Cash i oszczędności w aplikacji Wallet (na przykład Apple Cash lub przelewy oszczędnościowe)
 • Użyj iPhone'a, aby skonfigurować nowe urządzenie (na przykład Szybki start)

Aby mieć pewność, że Twój iPhone rozpoznaje przyjazne lokalizacje, wróć do Ustawienia > Prywatność i bezpieczeństwo > Usługi lokalizacyjne >, a następnie przewiń w dół do Usługi systemowe > Ważne lokalizacje. Upewnij się, że jest to „WŁĄCZONE”.

Urodziny Apple Maca: Apple Mac zdobył wielki wynik 4-0. Jak komputer wielkości kuli do kręgli zmienił technologię

Czy jest jakiś powód, aby nie korzystać z ochrony przed kradzieżą urządzenia?

Jedynym przypadkiem, w którym włączenie tej funkcji może być trudne, jest sytuacja, gdy chcesz pozbyć się obecnego telefonu i przejść na następny. Będziesz musiał poczekać godzinę, zanim będziesz mógł wprowadzić tę zmianę.

Chociaż nic z tego nie świadczy o niepowodzeniu, jest to doskonały krok w celu spowolnienia rosnącej tendencji przestępczości. Od wielu osób słyszę, że tylko dlatego, że korzystają z urządzenia Apple, nie można go zhakować, ukraść ani oszukać.

READ  Ostrzeżenie o transakcji: Zaoszczędź do 500 USD na telewizorze 2022 Hisense U8H 4K Mini-LED do gier

Chociaż Apple radzi sobie lepiej z bezpieczeństwem niż większość innych firm, twierdzi, że „Pracuj niestrudzenie Każdego dnia chronimy wszystkich naszych użytkowników przed nowymi i pojawiającymi się zagrożeniami. My – dziennikarze tacy jak Stern, a tak naprawdę my wszyscy – musimy nalegać, aby dotrzymali słowa, że ​​„[Apple] „Będziemy nadal opracowywać zabezpieczenia, które pomogą zapewnić bezpieczeństwo kont użytkowników”.

#####

Jennifer Joli Jest nagrodzonym nagrodą Emmy felietonistą zajmującym się technologiami konsumenckimi i korespondentem na antenie. Poglądy i opinie wyrażone w tej kolumnie są poglądami autora i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy USA TODAY. Zadzwoń do niej [email protected].