23 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Nowa przeglądarka Arc na iPhone'a chce być Twoim towarzyszem wyszukiwania

Nowa przeglądarka Arc na iPhone'a chce być Twoim towarzyszem wyszukiwania

Kredyty obrazkowe: Firma przeglądarkowa

W zeszłym roku producent przeglądarek uruchomił swoją pierwszą aplikację towarzyszącą Arc na iPhone'a, umożliwiającą użytkownikom zapisywanie linków do późniejszego wykorzystania w aplikacji komputerowej. Firma wypuściła teraz nową aplikację mobilną o nazwie Arc Search, która ma skupić się na wyszukiwaniu.

Oparta na sztucznej inteligencji funkcja Przeglądaj dla mnie zwraca precyzyjnie przygotowaną stronę internetową zawierającą informacje na temat wyszukiwanego hasła. Ta funkcja, obsługiwana przez modele z OpenAI i innych, odczytuje co najmniej sześć stron internetowych i tworzy nową stronę z różnymi sekcjami.

Kredyty obrazkowe: Zrzut ekranu wykonany przez TechCrunch

Na przykład, gdy szukałem hasła „jak zrobić idealne jajko na twardo”, Arc Search utworzył dla mnie stronę z sekcjami takimi jak „Składniki i narzędzia”, „Technika kłusownictwa”, „Proces gotowania” oraz dodatkowymi wskazówkami . Strona zawierała także zbiór przydatnych zdjęć i filmów.

Kredyty obrazkowe: Zrzut ekranu wykonany przez TechCrunch

Przeglądarka dostarczyła mi również zgrabnego podsumowania, gdy zapytałem „jakie zmiany wprowadził Apple w App Store w odpowiedzi na DMA”. Choć nie wyjaśniła wszystkich punktów, strona zawierała sedno zapowiedzi technologicznego giganta z Cupertino.

Te strony są dla mnie idealne do szybkiego uzyskania informacji, a sekcja „Koperuj głębiej” pozwala mi przeglądać dodatkowe łącza wymienione dla danego tematu. Jednak obecnie nie mogę nikomu udostępniać tych stron, chyba że zrobię zrzut ekranu.

Inne funkcje

Jeśli użytkownicy nie chcą korzystać z funkcji opartej na sztucznej inteligencji, mogą po prostu kliknąć zapytanie, aby skorzystać z Google, Bing, DuckDuckGo lub Ecosia – cokolwiek ustawisz jako domyślne.

READ  Overwatch 2 blokuje ponad połowę składu dla niektórych graczy

Warto dodać, że w zeszłym tygodniu firma zajmująca się przeglądarką ogłosiła, że ​​użytkownicy będą mogli ją ustawić Preplexity jako domyślna wyszukiwarka W kliencie komputerowym Arc. Nie jest jednak jasne, czy taka opcja będzie dostępna dla klienta mobilnego.

Dostępny jest także tryb czytnika dla wszystkich stron internetowych, ułatwiający czytanie, a także możesz dodać stronę internetową do zakładek. Ale nie ma systemu folderów do przechowywania tych zakładek.

Przeglądarka Arc Search także archiwizuje karty po dniu (można to dostosować), aby chronić Cię przed przeciążeniem kart. Możesz przeglądać otwarte karty za pomocą przełącznika kart na dolnym pasku lub przesuwać i przytrzymywać palcem od lewej krawędzi ekranu.

Arc Mobile automatycznie zarchiwizuje Twoje karty

Kredyty obrazkowe: Firma przeglądarkowa

Dodatkowo Arc Search automatycznie blokuje wyskakujące okienka, biuletyny, reklamy i moduły śledzące RODO. W przeciwieństwie do pierwszej przeglądarki towarzyszącej, możesz ustawić ją jako domyślną przeglądarkę na iPhonie.

Dlaczego Arc zbudował przeglądarkę w ten sposób?

Josh Miller, dyrektor generalny Browser Company, powiedział w wątku na X, że startup chciał stworzyć najszybszy sposób wyszukiwania rzeczy, ponieważ większość ludzi tak robi z przeglądarkami telefonicznymi. Zaczęło się od paska wyszukiwania na środku. Otwiera się za pomocą klawiatury, dzięki czemu możesz od razu zacząć wpisywać zapytanie.

Dzięki nowej funkcji tworzenia stron wyszukiwania nowa przeglądarka Arc Search chce sprawić, że poczujesz się jak w interakcji z agentem AI, który zajmie się wyszukiwaniem rzeczy, podsumowywaniem treści i dobrym jej prezentowaniem. Widzieliśmy tego rodzaju podejście w przypadku Google Generative Search Experience (SGE) lub Perplexity AI. Z drugiej strony przeglądarki wprowadziły przede wszystkim funkcje oparte na sztucznej inteligencji, które pozwalają podsumowywać strony lub pomagać w pisaniu postów. Arc Search próbuje połączyć te dwie odrębne powierzchnie.

Co wtedy?

Na razie Arc pozostawi swojego mobilnego towarzysza do utrzymywania linków przy życiu, ale planuje zintegrować oba klienty przeglądarki na późniejszym etapie.

READ  Gra z poprzedniego dnia oparta jest na nieopłacanych pracownikach

Ponadto firma poinformowała, że ​​planuje uruchomić synchronizację między przeglądarkami. Miller powiedział w swoim poście, że w miarę jak firma rozpoczyna wdrażanie klienta dla systemu Windows, nie może polegać wyłącznie na iCloud. Dlatego zespół pracuje nad własnym narzędziem do synchronizacji Arc, które wkrótce zostanie uruchomione.

Arc zaczął od systemu kolejek dla komputerów Mac i upuścił go w zeszłym roku, aby każdy mógł go pobrać. Klient systemu Windows, który jest w fazie beta, nadal obsługuje system kolejkowy. Dzięki nowemu klientowi Arc Search firma chciała zapewnić użytkownikom punkt wejścia o niskich barierach, dzięki któremu nie będą musieli tworzyć konta i od razu rozpoczynać przeglądania.