9 maja, 2024

Iga Świątek kontynuuje sukces z Coco Gauff, do francuskiej półfinalistki

Serwisy informacyjne ESPN7 czerwca 2023, 21:502 minuty na przeczytanie

na pierwszym miejscu Iga Świątek Utrzymała obronę tytułu French Open na dobrej drodze dzięki zwycięstwu 6-4, 6-2 Coco Jove Awans do półfinału w środę.

W rewanżu zeszłorocznego finału Świątek odniosła kolejne zwycięstwo w setach z Amerykanką, ścigając swój trzeci tytuł Grand Prix na kortach ziemnych.

19-letnia Gauff przegrała ze Świątkiem 0:7, a Flordian nie zdobył jeszcze seta z nią. Świątek, 22-letni Polak, wygrał w ubiegłorocznym finale 6:1, 6:3.

W półfinale zmierzy się ze Świątkiem Beatrice Haddad Mayaz Zdobądź kolejną wygraną To denerwujące Anasa Jabera 3-6, 7-6(5), 6-1 została pierwszą Brazylijką od 1968 roku, która awansowała do półfinału Wielkiego Szlema.

Świątek wykonał pierwszą przerwę w meczu, ale pozwolił Gauffowi walczyć i zremisować pierwszego seta na 3:3, wolejem do siatki. Świątek wraca na właściwe tory dzięki imponującemu zwycięstwu na korcie poprzecznym, które celebrowała pompowaniem pięścią i wielkim okrzykiem.

– To nie było łatwe – powiedział Świątek, pierwszy zawodnik od czasu Conchity Martinez w 1995 roku, który przegrał 15 meczów lub mniej w drodze do półfinału w Paryżu. „Zwłaszcza pierwszy set. Było ciasno, a Cocu dobrze wykorzystywał warunki, więc byłem szczęśliwy, że udało mi się wygrać. Ćwierćfinały to czasem najtrudniejsze mecze.

„Dzisiejszy mecz był bardziej zacięty. Będę gotowy na następny mecz.”

W drugim secie Świątek wpadł do siatki po tym, jak prawie został trafiony pociskiem Gauffa, po czym mocno uczepił się, by objąć prowadzenie 2: 1 i ponownie wyłamać się z idealnie ułożonego główki.

Zdecydowała o meczu, ponownie przeskakując serwis Goffa i zakończyła zwycięstwo, gdy 19-latka trafiła do siatki.

Associated Press i Reuters przyczyniły się do powstania tego raportu.