23 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Hydrobudowa Solar Park będzie obsługiwać nową ekstruzję w Polsce

Oczekuje się, że Solar Park Q3 zacznie działać do 2022 r. i będzie generować 7,5 GWh / rok energii elektrycznej dla nowej prasy do wytłaczania, która jest obecnie w budowie.

W pobliżu elektrowni powstanie park słoneczny, który będzie dostarczał energię elektryczną bezpośrednio do elektrowni. Będzie obsługiwać nową 8-calową prasę do wytłaczania, która jest obecnie w budowie. Wygeneruje również wystarczającą ilość energii elektrycznej, aby pokryć pozostałe obszary zużycia energii w elektrowni. Całkowita inwestycja w park fotowoltaiczny to 5 mln euro.

Zdjęcie: Nowa farma fotowoltaiczna będzie dostarczać energię odnawialną do elektrowni wodnej w Tricyance w Polsce.

Wraz z rosnącymi cenami energii elektrycznej w Europie inwestycja zapewni elektrowniom czystą energię odnawialną. W składzie polskiej fazy elektrycznej dominuje węgiel, więc park solarny zmniejszy ślad węglowy procesu ekstruzji średnio o 0,68 kg*CO w nowej prasie ekstruzyjnej.2 Szacuje się, że jeden kg aluminium wynosi 0,14 kg **.

„Ta inwestycja jest ważnym krokiem w kierunku naszych polskich wysiłków na rzecz wsparcia klimatycznego celu Hydro polegającego na zmniejszeniu bezpośredniej emisji gazów cieplarnianych o 30% do 2030 roku. Dzięki lokalizacji Solar Park nasi klienci będą mieli dostęp do wytłaczanych profili aluminiowych przy minimalnym wpływie na środowisko. „

Mauro Spizzo, Wiceprezes Regionu Europy Wschodniej ds. Wytłaczania Hydro

* Źródło: Europejski raport środowiskowy dotyczący aluminium 2018
** Emisje obejmują energię elektryczną, gaz, olej napędowy i energię grzewczą

READ  MWR, gdzie Garnizon US Army służy Polsce | Artykuł