29 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Francuski EDF planuje budowę w Polsce węglowych reaktorów jądrowych

Wysłany dnia: Zmieniono:

Francuska firma energetyczna EDF zaproponowała budowę sześciu reaktorów jądrowych w Polsce, która poszukuje partnera zagranicznego do modernizacji swojego przemysłu jądrowego, aby skierować energetykę węglową w kierunku neutralności węglowej.

EDF powiedział w środę Przedstawił możliwość budowy czterech lub sześciu reaktorów jądrowych EPR trzeciej generacji w dwóch lub trzech lokalizacjach, produkujących do 60 proc. obecnego zapotrzebowania Polski na energię elektryczną.

Polska, to Zależy od węgla UE obiecała zamknąć kopalnie węgla do 2049 r., zgodnie z jej celami neutralnymi pod względem emisji dwutlenku węgla, dla 70 procent produkcji energii elektrycznej.

Reaktory jądrowe będą dostarczać energię elektryczną przez co najmniej 60 lat, a firma stwierdziła, że ​​jej oferta „wspiera ambitny program konwersji energii w Polsce”.

Polska zapowiada, że ​​do 2022 r. wybierze zagranicznego partnera do modernizacji swojego przemysłu jądrowego, a działają firmy francuskie i południowokoreańskie.

Wiele polskich firm i liderów biznesu wyraziło zainteresowanie małym modułem Piec (SMR) Technologia W tym tygodniu prezydent Francji Emmanuel Macron powiedział, że będzie tego częścią Plan Inwestycyjny 2030 Reindustrializacja Francji.

(Z przewodami)

READ  „To państwo świeckie”: Polski rząd kończy dotacje dla wydawnictw religijnych