19 kwietnia, 2024

Hiszpania 1-1 Polska: Proces może się wkrótce rozpocząć…

Robert Lewandowski podtrzymał nadzieje Polaków na Euro 2020, remisując 1:1 z Sewillą w Hiszpanii, gdzie gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego w drugiej połowie.

Hiszpania, która w pierwszym meczu grupy E poradziła sobie ze Szwecją 0:0, awansowała przez Alvaro Moratę w 25. minucie, kiedy jego atak z bliskiej odległości został początkowo odrzucony z powodu spalonego, zanim został udaremniony przez VAR.

Polska, która została pokonana przez Słowację w Sankt Petersburgu w poniedziałek, odpowiedziała i zakwalifikowała się, gdy Bayern Monachium wyprzedził Lewandowskiego w tylnym słupku na początku drugiej połowy.

Jednak było więcej dramatu, gdy Hiszpania została ukarana grzywną, a po tym, jak sędzia rozważył incydent na monitorze po stronie boiska, Gerard Moreno uderzył w słupek rzutem punktowym, a następnie Morata ponownie uderzył szeroko.

Kiedy Słowacja pojedzie do Sewilli, a Polska zagra ze Szwecją, obie strony awansują same – zdobywają trzy punkty z drugiego meczu w St. Petersburgu.

Polska stworzyła wczesną okazję, gdy Mathews Clich spróbował swojego szczęścia z długodystansowym wysiłkiem, który wzleciał nieco wyżej.

Jednak to Hiszpania objęła prowadzenie, awansując w pierwszej połowie.

Moretta został rzucony z niskiego dośrodkowania przez Moreno, który szybko znalazł się na spalonym – tylko VAR przełamał impas i pozwolił utrzymać bramkę.

Najlepszy strzelec Atletico Madryt, Morata, który nie strzelił gola w czterech meczach, po tym, jak potwierdził swój 20. międzynarodowy gol, pobiegł prosto, by świętować z trenerem Luisem Enrique.

Hiszpanie byli blisko sekundy, kiedy Gerrard z 20 jardów z rzutu wolnego podkręcił się tuż obok prawego słupka Wojciecha Schkesneya.

Polska zagroziła, gdy Lewandowski przechwycił piłkę dla Carol Switzerland w pobliskim słupku.

PAOK Forward, ustawiony na prosty temat, może zmiażdżyć ścianę nad poprzeczką tylko z bliskiej odległości.

Polska powinna być nieco równa połowie czasu.

READ  Puchar Świata w skokach narciarskich Polski | gra

Lewandowski, który w zeszłym sezonie rozbił się na dolnym słupku szwajcarskiego podjazdu na 20 jardów i ukradł Bundeslidze 41 goli dla Bayernu, został odesłany prosto do Uni Simon z bliskiej odległości.

Hiszpanie mieli jeszcze czas, aby przełamać lewą stronę przez Jordi Albę, a Moreno posłał słaby strzał w boczną siatkę.

Polska znakomicie rozpoczęła drugą połowę i wyrównała w 54. minucie dzięki Lewandowskiemu, który następnie trafił do domu głębokim dośrodkowaniem w słupku Kamila Joswaka.

Jednak Hiszpania dostała szansę na szybkie prowadzenie.

Moreno wylądował w okolicy po wyzwaniu ze strony Jacobs Motor, gdy noga Hiszpana nie miała kontaktu.

Początkowo włoski sędzia Daniel Orzado nie dbał o to, ale został poinstruowany, aby ponownie rozważyć incydent – później został ukarany grzywną.

Moreno trafił swoje kopnięcia punktowe u podstawy prawego słupka Schkesneya, a Morata zregenerował się.

Rezerwowy Ferran Torres spojrzał w kierunku bramki, zanim Schkesny dzielnie obronił go przed Moratą, a Manchester City odpadł.