29 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Hiszpania i Polska remisują 1-1, aby utrzymać interesującą sytuację w Euro Group E

W typowym hiszpańskim stylu gospodarze w Sewilli zdominowali posiadanie piłki i możliwości strzelania przeciwko polskiej reprezentacji, która była chętna do zdobycia przynajmniej jednego punktu, aby utrzymać się w biegu do finału Euro. Zrobili to po tym, jak Alvaro Morata wycofał się z bramki i zremisował mecz przez supergwiazdę Roberta Lewandowskiego, utrzymując wynik na 1-1 do finału.


Choć Hiszpania jest faworytem tego spotkania z Polską, widzowie będą dziś bardzo blisko rozpoczęcia punktacji. Strzał z 20 jardów pomocnika Mathewsa Clichy prawie osiągnął bramkę Simona, choć jego ostatnim trafieniem było dośrodkowanie.

To było wezwanie do Hiszpanii, które zaczęło działać na czele kilku możliwości. W jednym z nich Gerard Moreno próbował dostać się do bramki, asystując oddalonemu o kilka centymetrów byłemu napastnikowi Chelsea Alvaro Morata Wypełnij okazję – Jak pokazał VAR po swoim uderzeniu.

Pomimo hiszpańskiego posiadania i dominacji możliwości ataku, Polska wciąż jest niebezpieczna. Carol Skidersky miała dwie duże szanse, jedną w polu karnym za sześć jardów Simone Paris, a druga połowa trafiła w słupek pod koniec pierwszej połowy, a Robert Lewandowski ponownie obronił hiszpański bramkarz. Z drugiej strony La Furia prawie podwoiła przewagę dzięki Roja Moreno – najpierw z dużym niskim rzutem wolnym, a następnie z wyraźną szansą na trafienie w boczną siatkę.

Nacisk na drużynę tak potężną jak Hiszpania może być niebezpieczną sprawą. Ale i tak to zrobili – i to z wielką korzyścią, bo Polska potrzebowała przynajmniej jednego punktu, by podtrzymać swoje ostateczne nadzieje. Duże dośrodkowanie Kamila Joshuy trafia do Lewandowskiego z rzutu karnego na sześć jardów i wszyscy wiemy, jak niebezpieczny jest w tej sytuacji. Nie popełnił błędu, bijąc swój marker czystą siłą, a następnie uderzając w komin Polski Balancer.

Hiszpania spróbuje natychmiast odpowiedzieć Moreno, a napastnik Villarreal, Jacob Moder, został znokautowany z pola karnego przez późne oszustwo. Moreno zaproponował, że sam zajmie się kopnięciem… Nie przegap tego, Morata następnie wysłał piłkę do gry.

READ  Livestream Poland: Warsaw Mets @ Silesia Rebellion Katowice, 27 czerwca, 14:00 CET (14:00, 08:00 i ET)

Rzut karny nie osłabił jednak dążenia Hiszpanów do zdominowania piłki i nie stwarzał wielu szans, by zaufać jednemu ze wszystkich posiadanych przez nich piłek nad Polską. Gospodarze mieli spore szanse i po zdobyciu piłki w dużej strefie strzeleckiej Morata mógł strzelić zwycięskiego gola już w 80. minucie meczu, nie zabierając go tak długo.

Pod koniec meczu „sapanie i wzdychanie” Hiszpanów nie wystarczyło, aby stworzyć dobre szanse na przewrócenie ich na swoją korzyść. Remis 1:1 otwiera grupę na niespodzianki, gdzie Szwecja prowadzi z czterema punktami, Słowacja na drugim miejscu z trzema, Hiszpania z dwoma punktami, a Polska z jednym punktem. Drużyna, która zajęła ostatnie miejsce, musi pokonać liderów, aby awansować do finału; Hiszpania również musi pokonać Słowację, aby awansować do play-offów.