22 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

„Gotowi na najgorsze”: polski premier wspiera ukraińskich uchodźców

Premier Polski Mateusz Morawiecki wykonał gest podczas wspólnej konferencji prasowej po spotkaniu z premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem (niewidocznym) 10 lutego 2022 r. w Warszawie. Daniel Leal / Pool autorstwa REUTERS / FIle Photo

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Warszawa, 16 lutego (Reuters) – Premier Mateusz Morawiecki poinformował w środę, że Polska planuje zwiększyć liczbę uchodźców z Ukrainy w przypadku rosyjskiej inwazji, mimo obietnic Moskwy o redukcji wojsk w pobliżu Ukrainy.

NATO podało, że liczba rosyjskich żołnierzy na granicach Ukrainy nadal rośnie, a infrastruktura dla uchodźców Moraviki zostanie zbudowana w pobliżu wschodniej granicy z Ukrainą, ale niektóre mogą zostać przeniesione później.

„W ciągu najbliższych kilku dni zwołam zespół… który zajmie się kwestiami takimi jak logistyka, obiekty, transport, infrastruktura” – powiedział dziennikarzom Moraviki.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

„Musimy być przygotowani na najgorsze” – powiedział, dodając, że grupa będzie pracować nad zapewnieniem dostępu do opieki zdrowotnej i edukacji dla uchodźców. „Pomagamy Ukraińcom łagodzić skutki rosyjskiego ataku”.

Rosja ogłosiła we wtorek, że wycofuje część żołnierzy, mówiąc, że będzie kontynuowana w środę, a jej siły zbrojne powrócą do normalności za trzy do czterech tygodni.

NATO mówi, że Rosja z zadowoleniem przyjmuje wycofanie się Czytaj więcej

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Relacja Alicji Ptak, Pawła Florkiewicza i Anny Włodarczak-Semczuk; Napisane przez Alicję Ptak; Edytowanie przez Filippę Fletcher

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Waszyngton powinien stworzyć nowe polskie możliwości wśród dostawców broni