13 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Taylor Wesing broniła 10-osobowego komitetu finansowego Deloitte Legal w Polsce

Ostatnia z serii grupowych przeprowadzek w Warszawie w związku z wymianą międzynarodowych firm

Taylor Wesing zatrudnił 10-osobowy panel prawników z Deloitte Legal, aby usprawnić polską działalność bankową i finansową.

Panel, na czele którego stoją Zbigniew Korba, były prezes prawny Deloitte ds. bankowości i finansów, oraz மற்றும்ukasz Szymańsk, regulator bankowy i ubezpieczeniowy, składa się z trzech doradców, czterech starszych prawników i jednego współpracownika.

Z wyjątkiem jednego starszego współpracownika, który specjalizuje się w nieruchomościach i budownictwie, wszyscy dołączą do zespołu Warsaw Bank and Financial Training Taylora Wessinga, którym pokieruje Korba.

Szymański dołączył do firmy 1 grudnia, reszta zespołu dołączyła w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Ich wizyta zwiększy liczbę szefów polskich kancelarii Taylora Wessinga do 30 prawników z łącznej liczby 50 pracowników.

Partner zarządzający CEE, Raimund Cancola, powiedział, że nowi partnerzy są „znani na polskim rynku prawniczym”, podkreślając sektory bankowości, finansów i nieruchomości jako strategiczne obszary zainteresowania z „rosnącymi możliwościami rozwoju w Polsce”.

Corba koncentruje się na praktycznych finansach i nieruchomościach, doradzając w transakcjach i kwestiach regulacyjnych. Poprzednie firmy to PwC Legal i Salans, które są teraz częścią Dentons. Pracował dla Szymańs K&L Gates, Wardyński i Wspólnicy oraz Kontrolera Usług Finansowych w Polsce.

Taylor Wesing posiada rozległą sieć w Europie Środkowo-Wschodniej, z biurami w Bratysławie, Brnie, Budapeszcie, Kijowie, Klagenford, Pradze, Wiedniu i Warszawie.

Deloitte Legal, obecnie znana w Polsce jako Deloitte Legal Ostrowski Gizicki i Wspólnicy, to 18. pod względem wielkości kancelaria prawna w Polsce. Według rankingów z 2021 roku Za pośrednictwem dziennika Rzeczpospolita około 90 prawników.

W październiku ubiegłego roku powołał 12-osobowy zespół bankowy White & Case, w tym Tomasa Ostrovsky’ego, który objął rolę polskiego partnera wykonawczego.

W ostatnich tygodniach trwają w Polsce duże ruchy zespołowe. Zeszły tydzień, Greenberg Drewrick zatrudnił siedmiu prawników ds. nieruchomości, W tym partner i dwóch starszych współpracowników z Tenton.

READ  Lashet w Niemczech zbuntował się podczas II wojny światowej w Polsce

Greenberg z kolei CMS stracił w listopadzie 10-osobowy zespół nieruchomości. I CMS we wrześniu Baker przejął piątą silną grupę finansową McKenzie.