22 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Google osiąga wstępną ugodę w pozwie dotyczącym Sklepu Play w USA

Google osiąga wstępną ugodę w pozwie dotyczącym Sklepu Play w USA

Widok logo Google na tymczasowym domu podczas CES 2023, corocznych targów elektroniki użytkowej, w Las Vegas, Nevada, USA, 6 stycznia 2023 r. REUTERS/Steve Marcus/File Photo Uzyskanie praw licencyjnych

6 września (Reuters) – Alphabet Inc (GOOGL.O) Firma Google osiągnęła we wtorek wstępną ugodę w ramach pozwu zbiorowego, w którym zarzuca, że ​​jej amerykański sklep Play naruszył federalne przepisy antymonopolowe Stanów Zjednoczonych, obciążając klientów nadmiernymi opłatami – wynika z pozwu sądowego.

Szczegóły ugody nie zostały ujawnione.

W pozwie wniesionym przez ponad 30 stanów USA i reprezentującym 21 milionów konsumentów powodowie twierdzili, że gdyby nie rzekomy monopol Google, konsumenci mogliby wydawać mniej na aplikacje i mieć większy wybór.

Strony ugody, w tym prawnicy reprezentujący Prokuratora Generalnego stanu Utah, który stoi na czele grupy stanów, wnieśli o odwołanie rozprawy wyznaczonej na 6 listopada.

Firma Google, która zaprzeczyła jakimkolwiek nadużyciom, odmówiła komentarza na temat proponowanej ugody. Pełnomocnicy powodów konsumenckich odmówili komentarza na temat proponowanej ugody, natomiast prawnicy powodów, do których należą stany i Dystrykt Kolumbii, nie odpowiedzieli natychmiast na prośbę o komentarz.

Ugoda podlega zatwierdzeniu przez sąd.

Google stoi w obliczu podobnych procesów sądowych, w których utrzymuje, że osiągał ogromne marże zysku ze swojego Sklepu Play, stosując nielegalne taktyki mające na celu utrzymanie monopolu na sprzedaż aplikacji na Androida i towarów w aplikacjach.

Twierdzą, że Google nielegalnie nakazał niektórym aplikacjom korzystanie z narzędzi płatniczych firmy i przekazał Google aż do 30% sprzedaży towarów cyfrowych.

Epic Games, które wysunęło takie twierdzenie, nie jest stroną proponowanej ugody w Google Play, poinformował Tim Sweeney, założyciel i dyrektor generalny Epic Games, w poście na platformie społecznościowej X, znanej wcześniej jako Twitter.

„Jeśli Google zniesie swój monopol na płatności bez nałożenia podatku Google na transakcje osób trzecich, zawrzemy ugodę i zostaniemy nowymi przyjaciółmi Google” – powiedział, dodając, że jeśli ugoda pozostawi „podatek Google” w mocy, firma będzie „nadal walczyć”.

READ  Analityk: zyski Tesli w pierwszym kwartale roku będą „złe”

Match Group (MTCH.O) również złożyła pozew. Rzecznik Matchu odmówił komentarza w tej sprawie.

Sprawa została złożona w postępowaniu antymonopolowym w Sklepie Google Play, Sąd Okręgowy Stanów Zjednoczonych, Północny Okręg Kalifornii, nr 21-md-02981.

(Reportaż Anirudha Saligramy z Bengaluru i Mike’a Scarselli – przygotowanie Mohammeda do biuletynu arabskiego) Dodatkowa relacja Kanjika Ghosha; Pod redakcją Jamiego Freeda i Edwiny Gibbs

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Uzyskanie praw licencyjnychotwiera nową kartę