23 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Źródła podają, że rozmowy OPEC+ są trudne i możliwa jest zmiana polityki

Źródła podają, że rozmowy OPEC+ są trudne i możliwa jest zmiana polityki

Logo Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) przed siedzibą OPEC w Wiedniu, Austria, 9 kwietnia 2020 r. REUTERS/Leonard Voyager/Zdjęcie pliku Uzyskanie praw licencyjnych

LONDYN (Reuters) – Rozmowy OPEC+ na temat polityki naftowej na rok 2024 są trudne, co sprawia, że ​​możliwe jest przedłużenie poprzedniego porozumienia zamiast głębszych cięć w produkcji, podają we wtorek cztery źródła OPEC+.

Zgodnie z projektem porządku obrad przedstawionym w poniedziałek przez Reuters, grupa OPEC+, w skład której wchodzi Organizacja Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) i sojusznicy na czele z Rosją, ma spotkać się online w czwartek, aby ustalić poziomy wydobycia ropy na 2024 rok.

Źródła wskazywały, że spotkanie może zostać ponownie przełożone. Dwa źródła podają, że dodatkowa obniżka, krok, który według źródeł zostanie rozważony, nie była aktywnie omawiana.

Jedno ze źródeł podało: „Wszyscy trzymają się swoich stanowisk”.

Spotkanie zostało już przełożone na 26 listopada. Źródła OPEC+ podały, że było to spowodowane nieporozumieniem co do poziomu produkcji afrykańskich producentów, ale od tego czasu źródła podają, że grupa jest bliska osiągnięcia kompromisu w tej kwestii.

Do 14:18 GMT cena ropy Brent wzrosła o 74 centy do 80,72 dolarów za baryłkę.

Już na poprzednim spotkaniu OPEC w czerwcu przedłużono cięcia produkcji do 2024 roku.

Arabia Saudyjska, Rosja i inni członkowie OPEC+ zobowiązali się już do cięć całkowitej produkcji ropy naftowej o około pięć milionów baryłek dziennie, czyli o około 5% dziennego światowego popytu, w szeregu etapów rozpoczętych pod koniec 2022 roku.

Obejmuje to dodatkowe dobrowolne ograniczenie produkcji przez Arabię ​​Saudyjską o 1 milion baryłek dziennie, które ma zakończyć się z końcem grudnia, oraz ograniczenie rosyjskiego eksportu o 300 000 baryłek dziennie do końca roku.

(Raporty: Maha El-Dahan, Ahmed Ghaddar, Olesya Astakhova i Lamin Sheikhi) Dodatkowe teksty i reportaże Alexa Lawlera, redakcja: Kirsten Donovan, Susan Fenton i David Goodman.

READ  Snoop Dogg i Master P pozywają firmę Walmart w związku z roszczeniami dotyczącymi sabotażu płatków śniadaniowych

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Uzyskanie praw licencyjnychotwiera nową kartę

Maha raportuje na temat energii i towarów na Bliskim Wschodzie. Przez 15 lat była dziennikarką Reuters i opisywała historie z Egiptu, Zatoki Perskiej, Jemenu, Iraku, Syrii, Libanu i Jordanii. Wcześniej zarządzała biurami w Libanie, Syrii i Jordanii. Kontakt: @maheldahan