2 grudnia, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ford donosi, że przychody i zyski w pierwszym kwartale pobiły;  Jednostka EV ponosi stratę EBIT w wysokości 722 milionów USD

Ford donosi, że przychody i zyski w pierwszym kwartale pobiły; Jednostka EV ponosi stratę EBIT w wysokości 722 milionów USD

Bród Podałeś przychody za pierwszy kwartał I zyski, które we wtorek przebiły oczekiwania Wall Street, a jednocześnie po raz pierwszy uderzyły w wyniki sektora samochodów elektrycznych, w sumie ponad 700 milionów dolarów strat w pierwszym kwartale.

Przychody wyniosły 41,5 miliarda dolarów za kwartał, co oznacza wzrost o 20% w porównaniu z rokiem ubiegłym i pobicie oczekiwań na poziomie 36,1 miliarda dolarów. Zysk na akcję wyniósł 0,63 USD, czyli więcej niż 0,41 USD oczekiwanych przez analityków. W ubiegłym roku Ford odnotował stratę netto w wysokości 3,1 miliarda dolarów w pierwszym kwartale z powodu strat związanych z inwestycją w producenta pojazdów elektrycznych Rivian (RIVN).

W osobnym oświadczeniu we wtorek Ford ogłaszać Zamówienia na całkowicie elektrycznego Mustanga Mach-E zostaną ponownie otwarte w środę, a ceny niektórych modeli spadną nawet do 4000 USD.

Akcje Forda spadły o około 1% w handlu po godzinach po wynikach.

Podział segmentów biznesowych Forda nadal wykazuje duże straty w jednostce biznesowej Modele e EV, chociaż oczekuje się, że sytuacja ulegnie poprawie do końca roku.

Oto wyniki Forda za pierwszy kwartał według segmentów biznesowych:

  • niebieski Forda: 25,1 mld USD przychodów, 2,623 mld USD EBIT, 10,4% EBIT

  • Model Forda E: 700 mln USD przychodów (722 mln USD) EBIT, -102% marży EBIT

  • Ford Pro: 13,2 mld USD przychodów, 1,366 mld USD EBIT, 10,3% EBIT

„Kwartalne dostawy i zwroty pojazdów elektrycznych były ograniczone przez przerwy w produkcji dwóch bardzo popularnych pojazdów: Mustanga Mach ESUV, który miał wprowadzić zmiany branżowe, które prawie podwoiłyby moce produkcyjne, oraz pickupa F-150 Lightning, który wyizolował i rozwiązał problem z akumulatorem. „, powiedział Ford w oświadczeniu, zanim stanie się to problemem dla klientów.

Jeśli chodzi o perspektywy, Ford potwierdził niektóre kluczowe wskaźniki, które opublikował pod koniec marca, ucząc inwestorów i analityków z Wall Street na temat struktury raportowania trzech nowych jednostek biznesowych.

READ  CES 2023: Elektryczna ciężarówka Ram dołączy do zatłoczonego pola w przyszłym roku

Oczekuje się, że EBIT wyniesie od 9 do 11 miliardów USD, przy korekcie wolnych przepływów pieniężnych w wysokości około 6 miliardów USD. Prognozy EBIT dla całego segmentu na rok 2023 obejmują całoroczną stratę w wysokości 3 miliardów dolarów w przypadku modelu e, 7 miliardów dolarów EBIT w przypadku Forda Blue i 6 miliardów dolarów EBIT w przypadku Forda Pro.

Wskaźniki produkcji pojazdów elektrycznych wyniosą 600 000 sztuk do końca 2023 roku i 2 miliony do końca 2026 roku.

Prezydent USA Joe Biden stoi obok Forda Mustanga Mach E (elektrycznego) podczas wizyty na Detroit Auto Show, aby podkreślić amerykański przemysł pojazdów elektrycznych, w Detroit, Michigan, USA, 14 września 2022 r. REUTERS / Kevin LaMarque

Firma powiedziała również w marcu, że spodziewa się, że jej jednostka Model e będzie bliska progu rentowności do końca tego roku i celuje w 8% EBIT do końca 2026 roku dla tego segmentu; Spółka nie wspomniała o tej prognozie we wtorkowym sprawozdaniu finansowym. Inwestorzy prawdopodobnie usłyszą więcej o tych wskaźnikach podczas imprezy Forda na rynkach kapitałowych w dniach 21-22 maja.

Forda w zeszłym miesiącu Wspomniałeś o dostawach w I kwartale W Stanach Zjednoczonych wzrosła o 10,1% rok do roku, do czego przyczyniła się wysoka sprzedaż samochodów ciężarowych i SUV-ów. Sprzedaż pojazdów elektrycznych Forda wzrosła o 41% rok do roku do 10 866 sztuk, chociaż sprzedaż hybryd spadła o 4% do 27 064 sztuk. Dla porównania, w pierwszym kwartale w Stanach Zjednoczonych Ford sprzedał około 437 976 pojazdów spalinowych.

Aby wykorzystać popyt w pierwszym kwartale, Ford powiedział, że zwiększy produkcję ciężarówek Ford Transit i E-Transit, Mustanga Mach-E, F-150 Lightning, Bronco Sport i Maverick Pickup.

Zyski Forda za pierwszy kwartał były zgodne ze znakomitym raportem kwartalnym General Motors z zeszłego miesiąca, który pokazał, że producent samochodów pokonał oczekiwania dotyczące zysków i przychodów, jednocześnie podnosząc prognozę całorocznych skorygowanych zysków do 11-13 miliardów dolarów.

READ  Dow Jones zdobywa 500 punktów. Amazon On Fire po raporcie

Pras Subramanian jest korespondentem Yahoo Finance. Możesz to śledzić Świergot i dalej Instagram.

Aby uzyskać najnowsze raporty i analizy dotyczące zarobków, szepty i prognozy dotyczące zarobków oraz wiadomości dotyczące zysków firmy, kliknij tutaj

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance