22 lutego, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Giełda dzisiaj: aktualizacje na żywo

Giełda dzisiaj: aktualizacje na żywo

2 godziny temu

CNBC Pro: handel opcjami dnia zerowego osiąga rekordowy poziom 1 biliona dolarów, wywołując obawy o „Volmageddon 2.0”

Opcje zerowego dnia wygaśnięcia nie są przeznaczone dla osób o słabym sercu, ale ostatnio zyskują na popularności, budząc obawy przed przesadną zmiennością na rynku.

Według danych JPMorgan, dzienne wolumeny nominalne opcji 0DTE śledzących indeks S&P 500 eksplodowały do ​​rekordowego poziomu 1 biliona dolarów. Marko Kolanovic, główny strateg w JPMorgan, ostrzega przed ryzykiem „Volmageddon 2.0”, jeśli aktywność będzie nadal przyspieszać. Tymczasem biuro handlowe Goldman Sachs określiło rekordowy wolumen tych kontraktów flotowych jako „oszałamiający”.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać całą historię tutaj.

– Yun Lee

2 godziny temu

Dane o zamówieniach fabrycznych za styczeń poznamy w poniedziałek

Inwestorzy przewidują, że najnowsze dane dotyczące zamówień w fabrykach, które zostaną opublikowane w poniedziałek o godzinie 10:00 czasu polskiego, mogą dać wgląd w sytuację w sektorze wytwórczym.

Ekonomiści ankietowani przez Dow Jones spodziewają się spadku o 1,8% w styczniu, w porównaniu z 1,8% w poprzednim odczycie.

-Sara Maine

2 godziny temu

Kontrakty terminowe na akcje niewiele się zmieniły

Kontrakty terminowe na akcje w USA niewiele się zmieniły w niedzielę wieczorem, gdy Wall Street spodziewała się tygodnia pełnego danych ekonomicznych i najnowszego komentarza Rezerwy Federalnej.

Kontrakty terminowe Dow Jones Industrial Average spadły o 44 punkty, czyli o 0,13%. Kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq 100 spadły odpowiednio o 0,1% i 0,12%.

-Sara Maine

READ  Elon Musk mówi, że pójdzie do obszaru o wysokim napromieniowaniu i będzie jadł „lokalnie uprawianą żywność w telewizji”