28 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kot z Utah, który uwielbia karton, wyrusza w niespodziewaną podróż do Kalifornii w pudełku Amazona

Kot z Utah, który uwielbia karton, wyrusza w niespodziewaną podróż do Kalifornii w pudełku Amazona

Galina, 6-letnia kotka domowa z Utah, uwielbia chować się i bawić kartonem.

Na początku tego miesiąca oboje odbyli wyczerpującą wyprawę do Amazona, gorączkowe poszukiwania, akcję ratunkową w Kalifornii i spotkanie pełne łez.

Właścicielka Carrie Clark powiedziała we wtorek, że jej rodzina wciąż czeka na „ponowne wprowadzenie jej kartonu”, ponieważ nie chcą jej stresować.

Clarke urodziła Galenę jako kociaka po tym, jak jej ciotka uratowała ciężarną zdziczałą kotkę. Perkal i kot syjamski amerykański krótkowłosy są stałym towarzyszem i źródłem wsparcia emocjonalnego.

„Przeszłam przez wiele problemów związanych ze zdrowiem, a ona i ja przeszliśmy przez to wszystko razem. Ona ma tę wspaniałą dodatkową cechę w swojej osobowości, która jest tak ujmująca. I potrafi rozpoznać, kiedy nie czujesz się dobrze” – powiedziała Clark „Jest dla mnie naprawdę wyjątkowa”.

Kiedy więc Jalina zniknęła 10 kwietnia, Clarke był w rozsypce.

Przeszukali okolicę, rozwiesili ulotki i zamieścili na Facebooku powiadomienia o zaginionych stronach poświęconych zwierzętom w Lehi w stanie Utah.

„Niewiedza, co się jej przydarzyło, była bardzo traumatyczna. Przez siedem dni płakałam, próbując zrozumieć, co się stało” – powiedziała Clark. Clark rozważał także wszystkie najgorsze scenariusze, zastanawiając się, czy kot może wydostać się z domu i zostać porwany przez drapieżnika lub potrącony przez samochód.

Clark powiedziała, że ​​17 kwietnia otrzymała „przemieniającą życie wiadomość”, w której zawarto informację, że mikrochip Galeny został zeskanowany, więc Clark wiedział, że gdzieś go znaleziono. Wkrótce potem otrzymała telefon, że jej kot przebywa w pobliżu Riverside w Kalifornii, po tym, jak znaleziono go w pudełku z butami ze stalowymi noskami, które zwrócono do magazynu Amazon.

Mąż Clark zamówił kilka par butów, zatrzymał jedną, a resztę zwrócił w dużym pudełku 10 kwietnia.

„Zdaliśmy sobie sprawę, że nasz piękny kot wskoczył do tego pudełka bez naszej wiedzy” – powiedziała.

READ  Dolar jest na dobrej drodze do najmocniejszego tygodnia od 2022 roku

Clark powiedział, że pracownicy Amazona wiedzieli, do kogo zadzwonić, gdy znaleźli kota: do współpracowniczki Brandi Hunter, która ratuje koty.

Następnego dnia Hunter zabrał kota do domu i do weterynarza, gdzie zeskanowano mikroczip.

Clark rozmawiał z Hunterem, który „uspokajał mnie i powiedział, że z moim kotem wszystko w porządku”, mimo że spędził sześć dni w kartonowym pudełku bez jedzenia i wody.

„Tak bardzo chciałem z nią być” – powiedział Clark. Następnego dnia ona i jej mąż polecieli do Kalifornii, spotkali się z Galiną w gabinecie weterynarza i wynajęli samochód, aby wrócić do domu.

„Zrobiliśmy, co musieliśmy, bo ją uwielbiam” – powiedziała Clark.

To był bardzo emocjonujący tydzień.

„Przeszła od histerycznego śmiechu, bo tak utknęła – wysłaliśmy e-mailem do naszego kota – wiesz… to była tylko humorystyczna część tego, do histerycznego płaczu, a wszystko to w ciągu około pięciu sekund” – powiedziała Clark.

Clark powiedziała, że ​​rodzina miała szczęście, że odzyskała Galenę, po części dlatego, że pogoda nie była surowa w czasie zaginięcia kota, pudełko zostało rozerwane, co pozwoliło jej zaczerpnąć więcej powietrza, a także dlatego, że to Hunter ją zabrał Tam. Weterynarza i przeskanował ją w poszukiwaniu mikrochipa.

Gdy rozeszła się wieść, Clark dzieli się historią swojego kota i radzi, aby wszczepić zwierzętom mikrochip i dokładnie sprawdzić pudełka Amazon przed ich zwrotem.

Galina jest spokojną kotką – stwierdził Clark.

„Nie miauczała” – powiedział Clark. „Uwielbialiśmy, jak miauczała, więc wiedzieliśmy, że miauczy” w klatce.