18 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Święto Pracy, decyzja Fed

Święto Pracy, decyzja Fed

2 godziny temu

Microsoft otwiera swoje pierwsze regionalne centrum danych w Tajlandii

Zapowiedział gigant technologiczny Microsoft Otworzy swoje pierwsze regionalne centrum danych W Tajlandii.

Firma podała, że ​​zbuduje także nową infrastrukturę chmury i sztucznej inteligencji w Tajlandii, a także zapewni możliwości rozwijania umiejętności sztucznej inteligencji ponad 100 000 osób.

Microsoft powiedział, że w regionie centrów danych zwiększy dostępność swoich wielkoskalowych usług w chmurze, „ułatwiając niezawodność, wydajność i zgodność z korporacyjnymi standardami dotyczącymi przechowywania danych i prywatności”.

– Lim Hui Ji

3 godziny temu

Całoroczne zyski Mitsui spadły o 6%, a akcje wzrosły po ogłoszeniu wykupu za 1,26 miliarda dolarów

Zgłoszone przez japoński dom handlowy Mitsui & Co Zyski spadły o 6,4% Do 1,08 biliona jenów (6,84 miliarda dolarów) w roku finansowym 2023 kończącym się 31 marca.

Zysk przed opodatkowaniem osiągnął 1,3 biliona jenów, co oznacza spadek o 6,7% rok do roku, podczas gdy przychody spadły o 6,9% do 13,32 biliona jenów w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

Pomimo słabych wyników, akcje spółki również wzrosły o 1,23%. Ogłosiła wykup akcji o wartości 200 miliardów jenów Od 2 maja do 20 września.

Mitsui odkupi do 40 milionów akcji, czyli 80 milionów po podziale akcji 1 lipca.

5 godzin temu

Ropa naftowa utrzymuje tempo od trzech dni z rzędu ze stratami w obliczu rosnących zapasów i nadziei na zawieszenie broni

Ceny ropy spadły trzeci dzień z rzędu wraz ze wzrostem zapasów w USA i optymizmem co do porozumienia o zawieszeniu broni na Bliskim Wschodzie.

Kontrakty Brent spadły o 0,88 procent do 85,57 dolarów za baryłkę, podczas gdy amerykańska ropa West Texas Intermediate odnotowała większą stratę o 1,03 procent do 81,09 dolarów za baryłkę.

Reuters podał, że zapasy ropy naftowej w USA wzrosły w zeszłym tygodniu o 4,906 mln baryłek, podczas gdy zapasy benzyny i destylatów spadły, według źródeł rynkowych cytujących we wtorek dane Amerykańskiego Instytutu Naftowego.

READ  Te 3 wskaźniki sugerują, że załamanie cen Bitcoina jeszcze się nie skończyło

– Lim Hui Ji

6 godzin temu

Dane z rynku pieniężnego sugerują, że wzmocnienie jena mogło być interwencją: Reuters

Reuters podał, powołując się na dane z rynku finansowego Banku Japonii, że gwałtowny wzrost kursu jena w poniedziałek prawdopodobnie był efektem interwencji japońskich władz.

Dane rynku pieniężnego Ujawnił, że środowa prognoza banku centralnego dotycząca sytuacji na rynku pieniężnym wskazuje na wpływ netto środków o wartości 7,56 bln jenów (47,91 mld dolarów).

Dla porównania, szacunki domów maklerskich rynku pieniężnego wynoszą od 2,05 miliarda do 2,30 miliarda jenów, które wykluczają interwencję, podał Reuters, dodając, że rozliczenie transakcji walutowych trwa dwa dni.

W poniedziałek jen spadł do najniższego poziomu od 34 lat w stosunku do dolara, osiągając 160,03, po czym w ciągu kilku godzin wzrósł do około 155.

7 godzin temu

Eksport Korei Południowej odnotował w kwietniu gwałtowny wzrost, powyżej oczekiwań

Korea Południowa odnotowała 13,8% wzrost eksportu w kwietniu, co oznacza gwałtowny wzrost w porównaniu do wzrostu o 3,1% w marcu, według wstępnych szacunków krajowych służb celnych.

Wzrost przekroczył także oczekiwany przez ekonomistów ankietowanych przez Reuters wzrost wynoszący 13,7%.

Import do Korei Południowej wzrósł o 5,4%, mniej niż oczekiwany wzrost o 6,2% i odwracając marcowy spadek o 12,3%.

W związku z tym bilans handlowy kraju skurczył się do 1,53 miliarda dolarów, w porównaniu z 4,29 miliarda dolarów odnotowanych w marcu.

– Lim Hui Ji

8 godzin temu

CNBC Pro: Citi wskazuje 3 spółki biotechnologiczne, które wykorzystają szansę na wzrost o wartości 2,9 miliarda dolarów, co oznacza wzrost akcji o prawie 50%

Zdaniem niektórych perspektywy dla spółek biotechnologicznych zaczynają wyglądać obiecująco.

Ponieważ rynki oczekują obecnie, że pierwsza obniżka stóp nastąpi we wrześniu, a nie w czerwcu czy lipcu, jak wcześniej sądzono, akcje spółek biotechnologicznych mogą zacząć dobrze sobie radzić.

Biotechnologia obejmuje wiele różnych obszarów, ale Citi zidentyfikowało jeden z nich jako rynek o wartości 2,9 miliarda dolarów, który według niego ma dalszy wzrost. Według Citi oczekuje się, że jego rynek będzie rósł w średnim tempie w ciągu najbliższych pięciu lat.

READ  Akcje azjatyckie przedłużają swoją globalną porażkę, jen rośnie po śladach interwencji

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

-Weezin Tan

8 godzin temu

CNBC Pro: Tylko 2 akcje w Europie przekroczyły oczekiwania przez 5 kwartałów i za każdym razem rosły

Z analizy CNBC Pro wynika, że ​​w ciągu ostatnich pięciu kwartałów tylko dwie europejskie spółki pozytywnie zaskakiwały rynki w każdym kwartale.

CNBC Pro zbadało akcje Stoxx 600, które podają liczby EPS i udostępniają szacunki analityków w serwisie FactSet.

Jedna akcja wyróżniała się po kilku dużych skokach cen akcji po publikacji wyników kwartalnych. Ostatnio spółka przekroczyła szacunki zysków o 6,1%, a akcje na kolejnej sesji wzrosły o ponad 8%. Podobnie akcje spółki wzrosły o 12,8% w ciągu jednej sesji cztery kwartały temu.

Subskrybenci CNCB Pro mogą przeczytać więcej o akcjach tutaj.

-Ganesh Rao

12 godzin temu

Bitcoin na krótko spada poniżej 60 000 dolarów, wchodząc w najgorszy miesiąc od 2022 roku

Bitcoin kontynuował swój miesięczny spadek do końca kwietnia, spadając o 4% i w pewnym momencie notując nieco poniżej poziomu 60 000 dolarów.

Wiodąca kryptowaluta jest na dobrej drodze, aby zakończyć miesiąc spadkiem o 15% i odnotować pierwszy ujemny miesiąc w ciągu ostatnich ośmiu. Będzie to najgorszy miesiąc od listopada 2022 r., kiedy upadł FTX. Nadal wzrost o 43% w 2024 r.

Zobacz listę…

Bitcoin (BTC) w ciągu ostatniego miesiąca

Akcje, których wyniki są powiązane z ceną Bitcoina, spadły wraz z kryptowalutą. Giełda kryptowalut Coinbase spadła o 6%, natomiast MicroStrategy straciła 15%. Samozwańczy producent oprogramowania i twórca Bitcoina również odnotowali stratę w pierwszym kwartale.

W sektorze wydobywczym Marathon Digital spadł o 10,5%, natomiast Riot Platforms stracił 8,5%. Zarówno IREN, jak i CleanSpark spadły o 7%.

Aby dowiedzieć się więcej o tym, co czeka Bitcoin w przyszłym miesiącu, przeczytaj nasze prognozy inwestycyjne tutaj.

– Tanya Machel

READ  Co będzie dalej w środku najbardziej pustego kraju w Ameryce

17 godzin temu

Wskaźnik zaufania konsumentów osiągnął najniższy poziom od lipca 2022 r

Ludzie robią zakupy w sklepie Macy's na Herald Square w Nowym Jorku.

Michał M. Santiago | Wiadomości z Getty Images | Obrazy Getty’ego

W marcu zaufanie konsumentów osiągnęło najniższy poziom od połowy 2022 r. wraz ze wzrostem obaw o zatrudnienie i inflację Zarząd konferencji poinformował Wtorek.

Indeks referencyjny zarządu zarejestrował wynik na poziomie 97, poniżej spadku na poziomie 103,1 w marcu i odbiegający od szacunków Dow Jones na poziomie 103,5. Był to najniższy poziom indeksu od lipca 2022 r., chociaż urzędnicy zarządu stwierdzili, że ich miara bieżących warunków pozostaje na dość zdrowym poziomie, a główny indeks od ponad dwóch lat utrzymuje się w „stosunkowo wąskim przedziale”.

Pojawiły się jednak obawy co do kierunku, w jakim wszystko zmierza. Dana M. powiedziała: Peterson, główny ekonomista zarządu, powiedział, że odpowiedzi uczestników odzwierciedlają, że „wysoki poziom cen, szczególnie żywności i gazu, zdominował obawy konsumentów, a tuż obok polityki i konfliktów globalnych znalazły się”.

—Jeff Cox

19 godzin temu

Wysokość rekompensaty za zatrudnienie wzrosła w pierwszym kwartale bardziej niż oczekiwano

Całkowite koszty wynagrodzeń pracowników wzrosły w pierwszym kwartale bardziej niż oczekiwano, co stanowi kolejny sygnał, że presja inflacyjna nie ustąpi.

Indeks kosztów zatrudnienia wzrósł w tym okresie o 1,2%, szybciej niż 0,9% w czwartym kwartale 2023 r. i powyżej szacunków Dow Jones wynoszących 1%. Ministerstwo Pracy poinformowało Wtorek. Urzędnicy Rezerwy Federalnej monitorują indeks jako oznakę inflacji bazowej.

W ujęciu rocznym wskaźnik pracowników cywilnych wzrósł o 4,2% po wzroście o 4,8% w tym samym okresie w 2023 r.

—Jeff Cox