17 maja, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Elon Musk rejestruje trzy podmioty stowarzyszone „X Holdings”, aby wesprzeć ofertę przejęcia Twittera

Elon Musk rejestruje trzy podmioty stowarzyszone „X Holdings”, aby wesprzeć ofertę przejęcia Twittera

Elona Muska Zarejestrował trzy firmy w Delaware pod nazwą „X Holdings”, aby wesprzeć swoją ofertę kupna Świergot i weź Media społecznościowe specjalny gigant.

wstążka ochrona w przeciwnym razie oni się zmieniają zmieniają %
TWTR Twitter cię. 48,93 +1,85 + 3,93%

według depozyt z Komisja Papierów Wartościowych i Giełd W środę X Holdings I będzie pełnić funkcję spółki-matki nadzorującej potencjalną transakcję, natomiast X Holdings II połączy się z Twitterem i wykorzysta go do zakupu istniejących akcji zwykłych. a Oddzielnie w zgłoszeniu SEC Dodaje, że X Holdings III zostanie wykorzystany do pomocy w sfinansowaniu transakcji.

Republikanie ze swoich domów komunikują się na Twitterze, aby zachować rekordy przetargowe Elona Muska

piżmo Sprawdź, czy zacząć licytować Aby uzyskać wszystkie wyemitowane akcje zwykłe Twittera, powołując się na brak odpowiedzi od rady dyrektorów 54,20 USD za ofertę akcji.

Musk twierdzi, że otrzymał zobowiązania w wysokości około 46,5 miliarda dolarów na sfinansowanie potencjalnej transakcji, w tym prawie 21 miliardów dolarów na finansowanie kapitałowe i około 25,5 miliarda na finansowanie dłużne za pośrednictwem Morgan Stanley Senior Funding i innych firm, w tym Bank of America i Mizuho Bank, Barclays, MUFG, Société Générale i BNP Paribas.

Siedziba Twittera w San Francisco 27 ​​października 2021 r. (Agencja Tayfun Coskun / Anadolu za pośrednictwem Getty Images / Getty Images)

Twitter powiedział FOX Business w czwartek, że otrzymuje zaktualizowaną, niewiążącą ofertę Muska, dodając, że „zobowiązał się do przeprowadzenia starannego, dokładnego i przemyślanego przeglądu w celu ustalenia sposobu działania, który jego zdaniem leży w najlepszym interesie firmy i wszystkich udziałowców Twittera”.

Reakcja Twittera na ELON MUSK tylko dowodzi, że zmiana jest potrzebna

Piżmo, które ma 9,2% udziału Na Twitterze głośno krytykował platformę i jej CEO, Parag Agrawal, ostatnio kwestionując, czy firma ściśle przestrzega zasad wolności słowa.

Chociaż piżmo było na początku Zaproszony do dołączenia do rady dyrektorów Twitterajest później oferta odrzucona. W ramach dołączenia do Rady Dyrektorów Musk będzie mógł posiadać nie więcej niż 14,9% akcji Twittera podczas pełnienia funkcji w radzie lub przez 90 dni później. Kadencja Muska wygasła na dorocznym spotkaniu Twittera w 2024 roku.

Elona Muska

Dyrektor generalny Tesli Elon Musk podczas wycieczki po futurystycznej odlewni Gigafabryki Tesli 13 sierpnia 2021 r. w Grünheide pod Berlinem w Niemczech. (Patrick Ball – Paul / Getty Images / Getty Images)

Po ogłoszeniu oferty Muska o wartości 43 miliardów dolarów, Twitter przyjął ograniczony terminowy plan kapitałowy, powszechnie określany jako trująca pigułka, aby uniemożliwić mu lub jakiemukolwiek innemu podmiotowi lub grupie uzyskanie rzeczywistej własności 15% lub więcej istniejących akcji zwykłych Twittera w ramach transakcji niezatwierdzonej przez Radę Dyrektorów. Plan wygaśnie 14 kwietnia 2023 roku.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY PRZECZYTAĆ WIĘCEJ O FOX BUSINESS

Nie jest jasne, czy X Holdings można również wykorzystać do łączenia innych firm Musk, SpaceXI Teslai Neuralink i Nudna firma.

wstążka ochrona w przeciwnym razie oni się zmieniają zmieniają %
TSLA Tesla Corporation 1005,05 -3,73 -0,37%

W 2012 r. piżmo wyrazić zainteresowanie w tworzeniu holdingu, który posiada udziały zarówno w Tesli, jak i SpaceX. W 2020 r. inwestor Tesli Dave Lee Zaproponował utworzenie holdingu o nazwie XMusk powiedział, że to „dobry pomysł”. Oprócz piżma Domena jest własnością X.comfirma zajmująca się płatnościami online, która połączyła się z PayPal.

ostatnio złapany Powiedz Chrisowi Andersonowi z TED Skonsolidowanie wszystkiego w jedną firmę byłoby „trudne”.

„Telsa jest spółką publiczną, a baza inwestorów Tesli, SpaceX iz pewnością Boring Company i Neuralink są bardzo różne” – wyjaśnił Musk. „Nie jest łatwo połączyć te rzeczy”.

READ  Wolumen handlu bitcoinami na Ukrainie wzrasta o 200%, ponieważ rosyjska wojna wywołuje obawy walutowe