18 maja, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Stripe uruchamia płatności kryptograficzne, a Twitter jest pierwszym klientem

Stripe uruchamia płatności kryptograficzne, a Twitter jest pierwszym klientem

Obraz ilustracyjny przedstawiający dwa pamiątkowe bitcoiny z zielonym tłem.

Artur Widak | Norfoto | Obrazy Getty

Stripe pozwoli firmom płacić swoim użytkownikom za pośrednictwem kryptowalut, poczynając od Twittera, co jest najnowszym znakiem tego, jak duże firmy finansowe są podekscytowane aktywami cyfrowymi.

Firma zajmująca się płatnościami online o wartości 95 miliardów dolarów powiedziała w piątek, że zacznie zapewniać sprzedawcom możliwość dokonywania płatności w kryptowalutach za pośrednictwem USDC stablecoin, który jest emitowany przez firmę kryptowalutową Circle. Monety stabilne to tokeny powiązane z walutami fiducjarnymi w celu utrzymania stabilnej ceny. W przypadku USDC, jak sama nazwa wskazuje, kryptowaluta jest wspierana przez dolar.

Świergot Będzie to pierwsza firma, która wdroży nową metodę płatności. Od piątku platforma mediów społecznościowych – o której ostatnio mówiło się wiele Możliwe przejęcie Prezes Tesli, Elon Musk – Pozwoli określonej liczbie twórców na otrzymywanie zarobków z jej płatności Zarezerwowane miejsca I super obserwuj Funkcje w USDC.

To pierwszy znaczący krok Stripe w kryptowalutę od czasu porzucenia wsparcia dla Bitcoina cztery lata temu. Startup z San Francisco Przestań akceptować płatności Bitcoin w styczniu 2018 r.powołując się na złą reputację waluty cyfrowej ze względu na wahania cen i brak efektywności w przeprowadzaniu codziennych transakcji.

Ale od tego czasu firma nastawiła się na kryptowaluty w obliczu zamieszania wokół niej”.sieć 3Ruch w technologii wzywa do zdecentralizowanej wersji Internetu opartej na technologii blockchain.W zeszłym roku Stripe utworzył zespół zajmujący się badaniem kryptowalut i sieci 3. W listopadzie współzałożyciel Stripe, John Collison, zasugerował firmie. Może wkrótce zaoferować wsparcie dla kryptowalut wielokrotnie.

„Podczas gdy aspekty „magazynowania wartości” w kryptowalutach zwykle cieszą się największą uwagą, postrzegamy perspektywę „otwartego dostępu do globalnych kolei finansowych” jako co najmniej równie atrakcyjną” – powiedział Stripe w poście na blogu w piątek. „W rezultacie badamy sposoby wykorzystania platform opartych na kryptowalutach, aby otworzyć szerszy dostęp”.

READ  Największa sieć spożywcza w Ameryce wprowadza tak wielką zmianę w swoich przejściach kasowych — nie jedz tego

Funkcja płatności kryptograficznych firmy będzie działać w sieci Polygon, tak zwanym rozwiązaniu „warstwy drugiej”, które znajduje się na szczycie sieci Ethereum, aby obsługiwać transakcje szybciej i po niższych kosztach. Bitcoin, ether i inne kryptowaluty spotkały się z krytyką z powodu powolnego czasu transakcji i wysokich opłat.

„Planujemy z czasem dodać obsługę dodatkowych słupków i walut wypłat” – powiedział Stripe.

Stripe nie jest jedyną firmą, która otworzyła swoją platformę kryptowalut — w rzeczywistości można powiedzieć, że firma spóźniła się na imprezę. WizaI Karta kredytowa Master Card I PayPal Inni główni operatorzy płatności zapowiedzieli własne przeprowadzki w kosmos. To było w czasach, gdy ceny kryptowalut wciąż rosły.

Ostatnio wiele kryptowalut gwałtownie wycofało się ze swoich rekordowych szczytów, przy czym bitcoin, największy na świecie, spadł o ponad 40% w porównaniu z listopadowym szczytem wynoszącym prawie 69 000 USD. Bitcoin kosztował w piątek około 4 037,36 USD, co oznacza spadek o około 4% w ciągu ostatnich 24 godzin.