7 grudnia, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dział chmurowy Alphabet, spółki-matki Google, nie uwzględnia szacunków przychodów ze względu na boom chmurowy Microsoftu

Dział chmurowy Alphabet, spółki-matki Google, nie uwzględnia szacunków przychodów ze względu na boom chmurowy Microsoftu

24 października (Reuters) – Działalność chmurowa Google Inc Alphabet Inc (GOOGL.O) osiągnęła najwolniejsze tempo od co najmniej 11 kwartałów, co spowodowało, że akcje firmy po godzinach spadły o 5,7%, mimo że sprzedaż w konkurencyjnej jednostce chmurowej Microsoftu (MSFT.O) ). Rozkwitłem.

Spadek cen akcji Google pomimo przekroczenia szacunków Wall Street dotyczących zysków i sprzedaży pokazuje, jak bardzo inwestorzy chcą, aby firma osiągnęła zyski na sztucznej inteligencji, i pokazuje, że jej działalność w chmurze jest nadal konkurencyjna wobec potężniejszego Azure i AWS firmy Amazon.com.

Obawy przed spowolnieniem gospodarki światowej skłoniły firmy do ograniczenia wydatków na usługi związane z chmurą, w tym na drogie narzędzia AI, spowalniając wzrost przychodów jednostki chmurowej Google do 22,5% w trzecim kwartale z 28% w okresie trzech miesięcy. .

Przychody Google Cloud w trzecim kwartale wzrosły o 22,5% do 8,41 miliarda dolarów, co stanowi najwolniejszy wzrost od co najmniej pierwszego kwartału 2021 roku. Jednostka chmurowa odnotowała dochód operacyjny w wysokości 266 milionów dolarów w porównaniu ze stratą operacyjną w wysokości 440 milionów dolarów rok temu. Wall Street spodziewała się, że przychody z przetwarzania w chmurze osiągną 8,62 miliarda dolarów.

Grafika Reutera

Wzrost liczby usług w chmurze w trzecim kwartale wynikał z „wysiłków na rzecz poprawy jakości klientów” – powiedziała dyrektor finansowa Ruth Porat podczas wtorkowej telekonferencji, bez wchodzenia w szczegóły.

Z kolei przychody z jednostki Intelligent Cloud firmy Microsoft, która obejmuje platformę przetwarzania w chmurze Azure, wzrosły do ​​24,3 miliarda dolarów w porównaniu z szacunkami analityków na 23,49 miliarda dolarów, jak wynika z danych LSEG. Przychody z platformy Azure wzrosły o 29%, czyli więcej niż szacowany wzrost na 26,2% przez firmę Visible Alpha, zajmującą się badaniami rynku. Akcje Microsoftu po godzinach wzrosły o 5%.

„Chociaż Alphabet jest na szczycie szacunków kwartalnych zysków i przychodów, inwestorzy byli rozczarowani stosunkowo słabymi wynikami platformy chmurowej Google, która może jeszcze bardziej pozostać w tyle za Azure i AWS” – powiedział Jesse Cohen, starszy analityk Investing.com.

READ  Komisarz mówi, że przyznana przez FCC nagroda Starlink w wysokości 885,5 miliona dolarów nie ma podstawy prawnej

Baner przed biurem Google w pobliżu siedziby firmy w Mountain View, Kalifornia, USA, 8 maja 2019 r. Zdjęcie: Paresh Dave/Reuters. Uzyskanie praw licencyjnych

Chociaż wydatki na reklamę były wysokie w niektórych sektorach, takich jak handel detaliczny i podróże, dyrektorzy i analitycy branży odnotowali spadek budżetów w niektórych obszarach, co miało wpływ na główne źródło przychodów Alphabet.

Grafika Reutera

W trzecim kwartale firma odnotowała przychody z reklam w wysokości 59,65 miliarda dolarów w porównaniu do 54,48 miliarda dolarów w roku poprzednim. Analitycy oczekiwali średnio przychodów z działalności reklamowej w wysokości 59,12 miliardów dolarów. W segmencie reklamowym firmy reklamy w serwisie YouTube wygenerowały przychody w wysokości 7,95 miliarda dolarów w porównaniu do 7,07 miliarda dolarów w roku ubiegłym.

Alphabet odnotował zysk netto w wysokości 19,69 miliardów dolarów w okresie lipiec-wrzesień. W porównaniu do 13,91 miliardów dolarów rok temu.

Według danych LSEG przychody za kwartał zakończony 30 września wyniosły 76,69 miliardów dolarów w porównaniu z szacunkami na poziomie 75,97 miliardów dolarów.

Google podał, że w trzecim kwartale wydał 8,06 miliarda dolarów na nakłady inwestycyjne, co było „w przeważającej mierze” wynikiem inwestycji w infrastrukturę technologiczną. Porat powiedział, że największą pozycją są serwery, a za nimi plasują się centra danych ze względu na znaczny wzrost inwestycji w rozwiązania sztucznej inteligencji.

Na początku tego roku Alphabet Inc zwolniła prawie 12 000 pracowników, czyli około 6% swojej siły roboczej na całym świecie, próbując zmniejszyć zatrudnienie w „innej rzeczywistości gospodarczej”. We wrześniu firma zwolniła także pracowników swojego globalnego zespołu rekrutacyjnego.

Firma ujawniła, że ​​za pierwsze dziewięć miesięcy roku odnotowała odszkodowania z tytułu zakończenia służby i powiązane z nimi wydatki o wartości 2,1 miliarda dolarów.

(Reportaż: Akash Sriram z Bengaluru i Max A. Cherny w San Francisco; przygotowanie: Mohammed do biuletynu arabskiego) Redakcja: Anil De Silva i Aurora Ellis

READ  Spowolnienie wzrostu zatrudnienia w USA wspiera cierpliwość Fed

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Uzyskanie praw licencyjnychotwiera nową kartę

Akash sporządza raporty na temat amerykańskich firm technologicznych, firm zajmujących się pojazdami elektrycznymi i przemysłu kosmicznego. Jego raporty pojawiają się zazwyczaj w sekcjach Motoryzacja, Transport i Technologia. Jest absolwentem studiów podyplomowych w zakresie konfliktów, rozwoju i bezpieczeństwa na Uniwersytecie w Leeds. Zainteresowania Akasha obejmują muzykę, piłkę nożną i Formułę 1.