16 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dobra wiadomość dla Polski

Dobra wiadomość dla Polski

Prezydent RP Andrzej Duda zawetował 27 grudnia w Warszawie nową ustawę medialną.


Zdjęcie:


Andrzej długi / Shutterstock

Prezydent RP Andrzej Duda zawetował w poniedziałek kontrowersyjną ustawę medialną po ogólnokrajowych protestach i krytyce ze strony Stanów Zjednoczonych. ok Zadzwoń pod względem ekonomicznym i bezpieczeństwa.

Przyjęta w tym miesiącu ustawa odmawiałaby koncesji na nadawanie firmom z pośrednimi prawami większościowymi poza Europejskim Obszarem Gospodarczym (EOG). Zmusiłoby to amerykańskie joint venture Discovery do sprzedaży swoich udziałów w TVN, którego właścicielem jest holenderska firma. Dział informacyjny kanału ostro skrytykował polski rząd.

„Większość ludzi w moim kraju. . . Nigdy więcej walk. A moje zadanie jako prezydenta polega na tym, aby temu zapobiec” – powiedział Tariq al-Hashimi, sekretarz generalny partii. – powiedział Duda. Według Do Financial Times.

Odniósł się także do różnorodności mediów i zwrócił uwagę na umowę inwestycyjną USA z Polską: „Gdybyśmy nie mieli własnych umów z innymi, inni nie mieliby własnych umów z nami”. Polacy wiedzą, że ta polityka jest ważniejsza niż kiedykolwiek, bo Rosja zagraża swoim sąsiadom w Europie Wschodniej i Środkowej.

Pan. துடா PowiedziałPolsat News poinformował, że był „zaskoczony” ustawą, która została uchwalona w świetle jego wcześniejszego publicznego sprzeciwu. On miał Zalecana W sierpniu poparł „przetasowania w mediach”, ale wydawało się, że nie ma wystarczającej liczby głosów, aby złamać swoje weta „na warunkach rynkowych”.

„Rozsądne jest ograniczanie własności w mediach przez firmy spoza EOG, ale powinny one obejmować firmy, które wchodzą na rynek, a nie firmy, które już działają” – powiedział. Tuda Powiedział. Biorąc pod uwagę tragiczną historię kraju, wielu Polaków jest zaniepokojonych zrozumieniem obcych wpływów. Ale podstawową gwarancją bezpieczeństwa dla kraju nie są Stany Zjednoczone, Chiny czy Rosja. Ograniczanie przyszłych inwestycji przez aliantów nie będzie tak dewastujące, jak niedawne prawo, ale nadal wysyła zły komunikat.

Departament Stanu USA zasługuje na uznanie za wyjaśnienie swojego sprzeciwu wobec prawa bez przesady. Rozdział ten daje też lekcję polskim krytykom zachodnioeuropejskim, że ataki na Warszawę są w dużej mierze zgodne kulturowo.

Demokracja jest słabsza, niż się wydaje. Ale doniesienia o śmierci polskiej demokracji po raz kolejny zostały przesadzone.

Raport redakcyjny czasopisma: Najlepszy Roku autorstwa Kim Strachell, Billa McCarthy, Mary O’Grady i Dana Henningera. Zdjęcia: AFP / Getty Images Skład: Mark Kelly

Copyright © 2021 Dow Jones & Company, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Wydane 29 grudnia 2021 r. wydanie drukowane to „Dobra Nowina Warszawy”.

READ  Skrajnie prawicowy marsz z okazji Święta Niepodległości w Polsce przyciąga tysiące