21 maja, 2024

Czy Deshaun Watson i Browns mogą zdobyć tytuł AFC North po pokonaniu Ravens?  NFL tydzień 10 Fakt czy fikcja

Czy Deshaun Watson i Browns mogą zdobyć tytuł AFC North po pokonaniu Ravens? NFL tydzień 10 Fakt czy fikcja

CLEVELAND, Ohio — Browns odrobili 15-punktowy deficyt i pokonali Ravens w Baltimore w niedzielę 33:31. Ale wokół NFL działo się więcej niż tylko to, co działo się podczas pojedynku z AFC North.

Co tydzień będziemy przeglądać najważniejsze historie i badać potencjalne narracje z całej NFL.

Aby pomóc nam zbadać te historie i narracje, podążamy śladami programu z lat 90. „Beyond Belief: Fact or Fiction”, który być może najlepiej znacie z memów gospodarza Jonathana Frakesa.

Podobnie jak Frakes, co tydzień będziemy decydować, czy kilka z najgorętszych historii z całej ligi to fakt, czy fikcja. Oto sześć najważniejszych artykułów tygodnia.

Więcej relacji z Cleveland Browns

1. Browns mogą wygrać AFC North dzięki sposobowi, w jaki Deshaun Watson pomógł pokonać Ravens

Osąd: fakt.

Deshaun Watson miał fatalny start w Baltimore, rzucając sześć typów w drugiej akcji wznowienia i rozpoczynając 1 z 9 podań. Jednak w drugiej połowie Watson miał swój pierwszy prawdziwy moment podpisania kontraktu, który pokazał, dlaczego Browns zrezygnowali z sześciu wyborów w drafcie i zapłacili 230 milionów dolarów za sprowadzenie go do Cleveland.

Watson w drugiej połowie trafił 14 z 14 punktów, rzucając 134 jardy i przyłożenie, które pomogło Browns wrócić i pokonać Ravens. Ukończył 20 z 34 na 213 jardów, niszczyciel czołgów i INT.

Dzięki zwycięstwu Browns mają teraz bilans 6-3, zaledwie pół meczu za Ravens i zdobywając pierwsze miejsce w lidze AFC North. Podzielili także serię sezonową, usuwając z planszy potencjalny rozstrzygający remis.

Przez większą część pierwszego półtora sezonu od czasu transakcji Brownowie znajdowali się pod dużą presją, aby przejąć Watsona. Ale w tej grze Watson wyglądał jak samo Houston przeciwko elitarnemu przeciwnikowi. Pomimo tego, że nie wykonał pierwszych trzech odbiorów i po słabym początku, Watson poprowadził swój zespół dwoma przyłożeniami, a także zwycięską passą pod koniec meczu.

To jest Watson, na którego czekali. I że Watson mógłby dać Brownom uzasadnioną szansę na wygranie AFC North. Według symulacji play-offów New York Timesa: Browns mają teraz 31% szans na zwycięstwo w AFC North.

Uwaga nagle skupia się na meczu u siebie ze Steelers w 11. tygodniu. Zwycięstwo nie tylko eliminuje kolejny bezpośredni dogrywka, ale zapewnia rekord w lidze wynoszący co najmniej 0,500.

Wygrywają mecze dzięki obronie, a czasem nawet pomimo obecności rozgrywającego. W niedzielę wygrali w dużej mierze dzięki grze rozgrywającego.

READ  Najnowsze wiadomości Carlosa Correi - pogłoski o handlu MLB

Następnym krokiem będzie rozwinięcie tego przez Watsona. Nie był w stanie zbudować swojej gry przeciwko Giants, ponieważ wtedy doznał kontuzji prawego stożka rotatorów. Jednak niedzielna druga połowa była najlepszym momentem Watsona od przybycia do Cleveland.

To rodzaj elitarnej gry rozgrywającego, która pozwala drużynie wygrać mecz tak, jak Brown zrobił to w Baltimore. Jeśli Brownowie tak utrzymają, mogą zrobić to, czego nie robili od 34 lat i wygrać bardzo trudne mistrzostwa AFC North.

2. Czwartkowy mecz z Bengals to najważniejszy mecz w sezonie Ravens

Osąd: fakt.

Narracje w NFL mogą zmieniać się błyskawicznie. Tydzień temu Ravens wyglądali na najlepszą drużynę w piłce nożnej, a Bengals wyglądało na to, że tak jak rok temu będą mieli długą passę zwycięstw.

Jednak gdy Ravens przegrywali u siebie z Browns, a Bengals przegrywali z nagle gorącą drużyną z Teksasu, emocje w Baltimore i Cincinnati były bardziej zmienne niż tydzień temu.

Jedyną dobrą wiadomością dla obu drużyn jest to, że mają szansę zrehabilitować się podczas spotkania w czwartkowy wieczór w Baltimore. Wygląda jednak na to, że to może być kluczowy mecz dla Ravens.

Ich przewaga nad AFC North jest niewielka już po połowie meczu, gdy Steelers i Browns przegrywają. Porażka oznacza, że ​​Browns i Steelers zmierzą się z Cleveland o pierwsze miejsce w AFC North.

Nie pomaga to, że Ravens stoją przed wyzwaniem dokończenia sezonu, delikatnie mówiąc. Wyruszą w podróż, aby zmierzyć się z Chargers w 12. tygodniu przed tygodniem pożegnalnym.

Po przyjęciu Rams muszą udać się do Jacksonville i San Francisco, a następnie przez ostatnie cztery tygodnie gościć Dolphins and Steelers.

Dlatego czwartkowy mecz może zdefiniować sezon w Baltimore. Ravens bardziej potrzebują tytułu mistrzowskiego niż Bengals. Cincinnati może wejść do play-offów z dziką kartą i mimo to dostać się do Super Bowl dzięki Joe Burrowowi i temu, czego dokonał przez ostatnie dwa sezony.

W tym momencie byłoby szokujące, gdyby Ravens przegapili play-offy. Jednak po zdobyciu 15-punktowej przewagi nad Browns, w czwartkowy wieczór będą musieli szybko odwrócić sytuację w meczu z Bengals. W przeciwnym razie ich sezon może przybrać inny obrót.

3. Joshua Dobbs sprawia, że ​​Kirk Cousins ​​staje się zbędny w Minnesocie

Osąd: wyimaginowany.

READ  Pięć niezapowiedzianych drużyn, które warto obejrzeć

Historia Joshuy Dobbsa w Minnesocie szybko stała się bajką. Dobbs wszedł z ławki rezerwowych tydzień temu i poprowadził Vikings do zwycięstwa zaledwie pięć dni po meczu z Minnesotą.

W niedzielę miał kolejny imponujący dzień, prowadząc Wikingów do zwycięstwa 27-19 nad Świętymi. Wykonał 23 z 34 podań na 268 jardów i przyłożenie, a także osiem razy rzucił się na 44 jardy i kolejnego niszczyciela.

Dzięki zwycięstwu Vikings pozostają na świetnej pozycji do przejścia do play-offów z bilansem 6-4, co jest imponujące, biorąc pod uwagę, że rozpoczęli sezon 1-4 i stracili Kirka Cousinsa z powodu zerwania ścięgna Achillesa.

Jednak to, co robi teraz Dobbs, nie oznacza, że ​​era Cousinsów dobiegła końca. Cousins ​​po sezonie stanie się wolnym agentem, ale z łatwością może wrócić, zwłaszcza jeśli Vikings nie będą w stanie wyłonić czołowego rozgrywającego w drafcie NFL 2024.

Wikingowie muszą jeszcze dwukrotnie zmierzyć się z Lions i udać się do Cincinnati. Jednak po tym, co zrobił Dobbs, Vikings powinni z łatwością wrócić do play-offów.

To nie jest rozwiązanie długoterminowe. Ale to świetna historia i idealnie pasuje do wycieczki po Minnesocie.

4. Patrioci powinni odejść od Billa Belichicka

Osąd: fakt.

Jeszcze rok temu taki wynik byłby niewyobrażalny. Jednak Patriots faktycznie popadli w regres w tym sezonie, głównie z powodu słabej gry rozgrywającego. Patriots mają obecnie zaledwie 2-8 bilansu po przegranej z Colts 10-6 we Frankfurcie w Niemczech.

Mac Jones przechwycił piłkę w czerwonej strefie na 4:24 przed końcem czwartej kwarty, a Billy Zappe, który natychmiast zastąpił Jonesa w kolejnej kwarcie, również trafił w fałszywy kolec.

Patrioci teraz z uwagą przyglądają się procesowi odbudowy. Prawdopodobnie potrzebują nowej twarzy, która poprowadzi operację.

Bill Belichick może być największym trenerem we współczesnej historii NFL. Jednak nic nie trwa wiecznie i być może nadszedł czas, aby Patriots znaleźli nowego trenera i dyrektora generalnego, który poprowadzi tę przebudowę.

5. Teksańczycy sprawią, że Bills i Bengals nie dostaną się do play-offów

Nie patrz teraz, ale drużyna Houston Texans znajduje się w fazie play-off przed 11. tygodniem. Wyobraź sobie, że mówisz to pod koniec poprzedniego sezonu, kiedy zwycięstwo w 18. tygodniu w Indianapolis kosztowało ich wybór nr 1 w drafcie NFL 2023.

READ  Giganci nabywają Dixona Machado od Cubs

Jednak drugi wybór w klasyfikacji generalnej był najlepszą rzeczą, jaka mogła się przytrafić, ponieważ trafił do niego CJ Stroud, który był wyjątkowy. Po oszałamiającym powrocie przeciwko Buccaneers tydzień temu Stroud po raz kolejny okazał się bohaterem, mimo że w ostatnich minutach meczu z Bengals utrzymywał 10-punktową przewagę. Stroud poprowadził kolejny zwycięski mecz w wygranym 30-27 meczu w Cincinnati.

Stroud miał 23 z 39 podań na 356 jardów, przyłożenie i drugi przechwyt w sezonie. Pospieszył się także, aby uzyskać wynik.

Na obecnym etapie awansują do play-offów kosztem zarówno Bills, jak i Bengals, którzy przez ostatnie trzy sezony grali w meczu o mistrzostwo AFC.

Jednak biorąc pod uwagę osiem tygodni sezonu, nie sądzę, aby taka sytuacja miała miejsce obecnie.

NFL to inny świat, gdy jesteś łowcą kontra ściganym. Teksańczycy nie będą już nikogo skradać i niesamowite będzie, jak się dostosują.

Czeka na nich solidna obrona, ponieważ nadal grają z Jaguarami, Jetsami i Brownsami. Mają też rozgrywającego, w którego wierzą.

Nie można tego lekceważyć.

Ale to samo robią Bills i Bengals. Oni też tam byli, a to ważne.

Chociaż Teksańczycy z pewnością będą w fazie play-off do samego końca, wygląda na to, że albo Bills, albo Bengals w ciągu tych ostatnich ośmiu tygodni zrobi się gorąco i wrócą do play-offów. Houston nie będzie w stanie wyrzucić obu drużyn na boisko.

6. 49ers wracają do normalności

Osąd: fakt.

Tydzień pożegnania nie mógł nadejść w lepszym momencie dla San Francisco 49ers. Przegrali trzy mecze z rzędu, zaczynając od wyniku 5:0.

Jednak mając tydzień wolnego na regenerację, 49ers wyglądali jak wersja siebie z bilansem 5:0 i całkowicie zdominowali Jaguary w Jacksonville 34:3.

Atak wzrósł o 437 jardów, gdy Brock Purdy rzucił na 296 jardów i trzy przyłożenia. Obrona również uprzykrzała życie Jacksonville, dwukrotnie eliminując Trevora Lawrence’a, pięciokrotnie go zwalniając i czterokrotnie zmuszając do strat.

Deebo Samuel powrócił i zrobił wrażenie szybkim niszczycielem czołgów.

49ers mają obecnie bilans 6-3 i po tygodniu przerwy wyglądają jak ten sam zespół, z którym rozpoczęli sezon.