16 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Co dalej z Windowsem i Surface bez Panos Panay?

Co dalej z Windowsem i Surface bez Panos Panay?

Panos Panay zawsze był siłą napędową linii Microsoft Surface. Pomógł ożywić Surface w ramach tajnego projektu ponad 10 lat temu. Nowe urządzenia prezentował na scenie podczas eventów, Prezentowane w centrach handlowych Aby promować urządzenia Surface, przez lata poprowadził tablety Surface firmy Microsoft do sukcesu.

Teraz odchodzi w ramach niespodziewanego wyjazdu ogłoszonego zaledwie kilka dni przed kolejnym dużym wydarzeniem Microsoftu dotyczącym powierzchni. Panay nie będzie obecny na Microsoft Expo w czwartek, ale w ramach okresu przejściowego pozostanie w firmie przez kolejne dwa tygodnie. Mówi się, że dołączył do Amazona, aby zastąpić Dave’a Lempa i kierować Amazon Echo i Alexą. W środę Amazon organizuje również własne wydarzenie sprzętowe.

Panay spędził ostatnią dekadę, koncentrując się głównie na urządzeniach Surface, po tym jak Microsoft po raz pierwszy opracował swój tablet jako konkurenta iPada firmy Apple z systemem Windows. Tablet Surface Pro, który początkowo był konceptem łańcuszkowo-plastikowym, wywarł trwały wpływ na laptopy z systemem Windows, skłaniając partnerów OEM i konkurentów firmy Microsoft do skupienia się na jakości i sprzęcie 2 w 1. Sukces tej linii doprowadził do: Panay zostaje mianowany na stanowisko wyższego szczebla administratorów produktów w firmie Microsoft.

Surface Pro wywarł trwały wpływ na laptopy z systemem Windows.
Fotografia: Amelia Holowaty Kralis/The Verge

Po niespodziewanej rezygnacji Panai wydarzenie Microsoftu w Nowym Jorku będzie teraz pierwszym wglądem w przyszłość systemu Windows i Surface pod nowym kierownictwem. Oczekuje się, że Microsoft zaprezentuje trzy nowe urządzenia Surface, ale skupi się także na funkcjach opartych na sztucznej inteligencji dla Surface, Windows, Office, Bing i nie tylko.

Youssef Mahdi, szef marketingu konsumenckiego w Microsoft, będzie teraz odpowiedzialny za zewnętrzne kierowanie produktami Windows i Surface oraz biznesem. Co ważne, stanowisko Mehdiego nie uległo zmianie wraz z odejściem Panay Hany, dlatego Microsoft nie ma już dyrektora ds. produktu.

Ponieważ nie ma wyraźnego zastępstwa dla wyjątkowej roli Panay w Microsoft, wydaje się, że Mehdi przejmie swoje obowiązki jako twarz urządzeń z systemem Windows i Surface. Podczas gdy Panay jest twórcą produktów, Mehdi był najczęściej specjalistą ds. marketingu różnych działań Microsoftu na rzecz konsumentów.

READ  Odpowiedzi do krzyżówki NYT na czwartek, 6 lipca 2023 r

Po raz pierwszy dołączył do firmy Microsoft w 1992 roku, gdzie pracował w zarządzaniu produktami dla przeglądarek Internet Explorer i Windows, zanim pomógł Microsoftowi wkroczyć na rynek wyszukiwania za pomocą Bing. Jego kariera w firmie Microsoft obejmowała trzech różnych dyrektorów generalnych — Billa Gatesa, Steve’a Ballmera i Satyę Nadellę — oraz wprowadzanie na rynek wielu różnych produktów. Był zaangażowany w prace nad Surface, premierą systemu Windows 10 i zestawem słuchawkowym HoloLens.

Youssef Mahdi nie jest obcy konsumentom.
Zdjęcie: Stephen Brashear/Invision

Mehdi był także głównym bohaterem nieudanej kampanii telewizyjnej Microsoftu na konsolę Xbox i premiery konsoli Xbox One. Później był odpowiedzialny za inicjatywę Modern Life, mającą na celu odzyskanie konsumentów zawiedzionych przez Microsoft w następstwie decyzji firmy o anulowaniu usługi Groove Music, wyłączeniu Kinect, anulowaniu urządzenia fitness Microsoft Band, a nawet wyjściu z domu biznesu. Telefon Windows. Microsoft ostatecznie zwolnił zespół Modern Life podczas cięć w zeszłym roku.

Microsoft dzieli się niektórymi innymi obowiązkami Panay. Pavan Davuluri, który kieruje zespołem zajmującym się krzemem, systemami i urządzeniami w systemie Windows i chmurze, będzie teraz podlegał bezpośrednio Rajeshowi Jha, wiceprezesowi ds. doświadczeń i urządzeń w firmie Microsoft. W skład tego zespołu wchodzą kluczowe talenty Surface, takie jak Ralf Groene, Stevie Bathiche i Robin Seiler. Pavan będzie także odpowiedzialny za planowanie systemu Windows i zarządzanie wydaniami.

Co ciekawe, Microsoft buduje także nowy zespół ds. doświadczeń Windows i sieci Web. Firma Microsoft często tworzy tego typu zespoły, gdy chce zająć się konkretnym nowym obszarem systemu Windows i tym razem tworzy usługi internetowe dla systemu Windows oparte na sztucznej inteligencji. Widzieliśmy już, jak Microsoft zmierza w kierunku funkcji internetowych w systemie Windows 11, obejmujących podstawowe funkcje, takie jak interfejs wyszukiwania dynamicznie aktualizowany z Internetu, system widżetów i nie tylko. Spodziewamy się więc, że w przyszłości zobaczymy ich wiele.

Na czele tego nowego zespołu ds. doświadczeń stoi Michaił Parakhin, który w ostatnich miesiącach skupił się na Bing Chat. W jego skład wejdą menedżerowie z doświadczeniem w zarządzaniu produktami, inżynierii i pracy firmy Microsoft na urządzeniach z Androidem.

READ  Gracz Pokemon Go wymyśla „genialną” sztuczkę pozwalającą uzyskać doskonałe rzuty

Microsoft wkrótce wypuści Windows Copilot.
Obraz: Microsoft

Liderzy systemów Windows i Surface będą teraz pracować nad dostosowaniem systemu operacyjnego i urządzeń Microsoftu do sztucznej inteligencji. Właśnie tym Microsoft chce, aby ludzie zainteresowali się teraz i prawdopodobnie będziemy go często widzieć na czwartkowym wydarzeniu firmowym. Microsoft coraz częściej próbuje wykorzystywać system Windows jako narzędzie do swoich wysiłków w zakresie sztucznej inteligencji lub próbować wypchnąć Bing i Edge zarówno konsumentom, jak i firmom.

W zeszłym roku przeprowadziłem wywiady z kluczowymi członkami Surface, aby omówić 10 lat istnienia Surface i z rozmów z nimi jasno wynikało, że sztuczna inteligencja będzie miała ogromny wpływ na Windows i Surface w ciągu następnej dekady. Krążą ciągłe pogłoski o tym, że firma buduje własne chipy Arm dla serwerów, komputerów powierzchniowych, a nawet konkurencyjnych chipów AI, aby uniknąć kosztownego polegania na Nvidii.

„Sztuczna inteligencja odkryje na nowo sposób, w jaki robisz wszystko w systemie Windows” – powiedział Panay na początku tego roku. Panay nie będzie już obecny w pobliżu Microsoftu, prowadząc proces odkrywania na nowo sposobu korzystania z systemu Windows. Jednak, o ile wiem, jego rezygnacja nie oznaczała zmiany strategii ani zmiany kierunku rozwoju systemu Windows w Microsoft.

Surface Smart Camera to jeden z najlepszych przykładów wykorzystania sztucznej inteligencji przez Microsoft.
Obraz: Microsoft

Pytanie brzmi teraz, w jaki sposób Microsoft będzie nadal wprowadzał innowacje po stronie sprzętu. Panay zawsze był fanem sprzętu, kierując rozwojem Surface Pro, w ramach którego firmy takie jak Apple, Dell i Asus produkowały własne urządzenia podobne do Surface. Jednak Microsoft zasygnalizował zmiany w ofercie sprzętu na początku tego roku w związku ze zwolnieniami. Czy Surface nadal ma szansę na tworzenie innowacyjnych projektów laptopów i tabletów, jakie widzieliśmy w ciągu ostatniej dekady, czy też dążenie Microsoftu do sztucznej inteligencji przyćmiewa jego ryzykowne posunięcia sprzętowe?

READ  watchOS 10 rozszerza rozszerzony limit ładowania na więcej modeli zegarków Apple Watch

Krążą pogłoski, że Microsoft anulował swoje plany dotyczące dwuekranowego Surface Duo 3 lata po anulowaniu dwuekranowego urządzenia z systemem Windows. Nie jest jasne, jaka przyszłość czeka wysiłki Microsoftu na rzecz Androida. Oryginalny Surface Duo dobiegł końca wraz z zaledwie dwiema aktualizacjami wersji Androida. Myszy, klawiatury i kamery internetowe firmy Microsoft również zostały wycofane na rzecz akcesoriów Surface.

Firma Microsoft również dużo zainwestowała w system Windows 11 podczas pandemii i boomu sprzedaży komputerów stacjonarnych, ale przychody z urządzeń Surface i sprzętu w tym roku mocno spadły, ponieważ dostawy komputerów PC odnotowały znaczny spadek. Przed pandemią boomu na komputery PC Nadella spoglądał także w przyszłość poza systemami Windows, iOS i Android. W styczniu 2020 roku zażartował, że system Windows można w przyszłości nazwać „Azure Edge”, aby zilustrować, że usługi w chmurze to największy biznes sprzętowy Microsoftu.

Czy w dalszym ciągu będziemy świadkami odważnych eksperymentów Microsoftu z urządzeniami Surface, takimi jak anulowany Neo?
Fotografia: Amelia Holowaty Kralis/The Verge

Podczas Federalna Komisja Handlu przeciwko Microsoft Słyszeliśmy, że Microsoft chce całkowicie przenieść system Windows do chmury po stronie konsumenckiej, co coraz częściej robi po stronie biznesowej w przypadku systemu Windows 365. Utworzenie nowego zespołu Windows skupionego na sieci Web sugeruje, że wysiłek ten jest bardzo ważny ruch.

Niepewność wokół branży komputerów osobistych po ogromnym wzroście sprzedaży mogła skłonić Panay do powrotu do chęci prostego budowania sprzętu, a nie do skomplikowanego zadania polegającego na uruchomieniu i uruchomieniu systemu Windows oraz przygotowaniu go na sztuczną inteligencję i przyszłość w chmurze.

Wszystko to będzie dla Ciebie najważniejsze, gdy będziesz oglądać, jak Microsoft omawia Windows i Surface podczas swojego czwartkowego wydarzenia. Wkraczamy w nową erę sztucznej inteligencji dla systemu Windows i wielu usług Microsoftu i ważne będzie, aby dokładnie zobaczyć, jak Surface radzi sobie bez jednego z kluczowych wynalazców na czele.